Radio Białystok | Koronawirus | Wkrótce białostoczanie będą mogli szczepić się w pierwszym utworzonym przez władze miasta Punkcie Szczepień Powszechnych

Wkrótce białostoczanie będą mogli szczepić się w pierwszym utworzonym przez władze miasta Punkcie Szczepień Powszechnych

autor: Renata Reda

28.04.2021, 16:07, akt. 16:24

Od 5 maja białostoczanie będą mogli szczepić się w pierwszym utworzonym przez władze miasta Punkcie Szczepień Powszechnych. Będzie działać w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych przy ulicy Broniewskiego.

Profesor Robert Flisiak i prezydent Tadeusz Truskolaski, fot. Renata Reda
Profesor Robert Flisiak i prezydent Tadeusz Truskolaski, fot. Renata Reda

Wkrótce białostoczanie będą mogli szczepić się w pierwszym utworzonym przez władze miasta Punkcie Szczepień Powszechnych - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Na szczepienia w hali przy Broniewskiego już można się rejestrować

Na szczepienia w hali przy Broniewskiego już można się rejestrować - telefonicznie, mailowo, przez internet lub wysyłając SMS.

Rejestracja na szczepienie w "Mechaniaku” możliwa jest poprzez: nr telefonu 507 816 804 (zgłoszenia telefoniczne od poniedziałku do soboty w godzinach 8:00-18:00), e-mail: rejestracja@revitapoz.pl, SMS o treści "szczepienie” na numer 507 816 804.

Można zarejestrować się również poprzez ogólną infolinię rządową wybierając punkt na Broniewskiego 14 (ważne: trzeba wpisać kod pocztowy 15-750).

Inne sposoby rejestracji: telefon 989, e-rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl, SMS o treści "szczepimy się” na nr 880 333 333.

Szczepienia będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach: 11:00–20:00, od soboty do niedzieli w godzinach: 8:00-20:00.


Punkt będzie działać siedem dni w tygodniu

Punkt będzie działać siedem dni w tygodniu. "Szczepionki mają do niego dotrzeć 4 lub 5 maja" - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W rządowym Systemie Dystrybucji Szczepień zarejestrowane zostało pierwsze zamówienie na 4200 szczepionek (3600 sztuk – Moderna i 600 sztuk – Pfizer).

Szczepienia są wielką szansą dla każdego z nas. Poddanie się szczepieniu to nie tylko dbanie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo bliskich, z którymi się spotykamy oraz tych, z którymi pracujemy. Szczepionka jest dzisiaj jedyną szansą na powstrzymanie pandemii. Dlatego tak ważne jest, by zaszczepiło się jak najwięcej osób. Dzięki temu możemy wrócić do normalności, za którą wszyscy tęsknimy

- mówi prezydent Tadeusz Truskolaski i zachęca do szczepień.

O szczepienie się apelował też podczas wspólnej konferencji prasowej prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych profesor Robert Flisiak. Zaznaczał, że to jedyny, skuteczny sposób na wyjście z pandemii i powrót do normalnego życia.


W Białymstoku ma być 5 punktów szczepień powszechnych

W Białymstoku ma być 5 punktów szczepień powszechnych. Organizatorem trzech są władze miasta, a dwóch samorząd województwa podlaskiego. W całym regionie takich punktów ma być 29. 4 maja ma zacząć działać punkt szczepień powszechnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem.

Wczoraj uruchomiono taki punkt w Muzeum Mleka w Grajewie. Od 19 kwietnia natomiast działa Punkt Szczepień Powszechnych w hali sportowej w Siemiatyczach.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od maja możliwe będą szczepienia w zakładach pracy - pracodawcy przygotowują listy chętnych

28.04.2021, 07:52

Podlaskie zakłady pracy przygotowują się do szczepień pracowników przeciw COVID-19. Na razie powstają listy zatrudnionych, którzy chcą przyjąć preparat - w maju będą mogły być tworzone punkty szczepień w przedsiębiorstwach.


dr Agnieszka Wincewicz-Price

28.04.2021, 07:21

"Polacy nie są przekonani co do tego, że te szczepienia rzeczywiście będą skuteczne długofalowo. Myślę, że jest to taki naturalny odruch, który stawia pewne granice" - mówi dr Agnieszka Wincewicz-Price.


W punktach szczepień powszechnych mogą już rozpoczynać się zapisy

27.04.2021, 11:36

Rozpoczynają się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 w punktach szczepień powszechnych organizowanych przez podlaskie samorządy. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy w tych miejscach rozpoczną się szczepienia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok