Radio Białystok | Koronawirus | 850 osób skorzystało w weekend z mobilnych punktów szczepień w Podlaskiem

850 osób skorzystało w weekend z mobilnych punktów szczepień w Podlaskiem

2.08.2021, 13:35, akt. 13:40

Większość mobilnych punktów szczepień umiejscowionych było w niedzielę przy jedenastu parafiach - poinformował w poniedziałek (02.08) Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku.

Mobilny punkt szczepień, fot. Wojciech Szubzda
Mobilny punkt szczepień, fot. Wojciech Szubzda

Można było zaszczepić się w kilkunastu mobilnych punktach

W Podlaskiem można było zaszczepić się w kilkunastu mobilnych punktach szczepień przeciw COVID-19. Najwięcej utworzono ich przy parafiach (dziesięciu katolickich i jednej prawosławnej), m.in. w Łomży, Mońkach, Krypnie, Sejnach, Świętej Wodzie, Dąbrowie Białostockiej czy Siemiatyczach. W tym ostatnim mieście, w dwóch parafiach, zaszczepiły się łącznie 174 osoby. W sumie w przyparafialnych punktach z możliwości szczepień skorzystały w niedzielę 632 osoby.

Kolejny punkt zlokalizowany został na Jarmarku Dominikańskim w Choroszczy k. Białegostoku. Tam z możliwości zaszczepienia się skorzystało sto osób. 


Przed meczem Jagiellonii zaszczepiło się 31 osób

Z kolei na miejskim stadionie w stolicy województwa, gdzie wieczorem w niedzielę swój mecz w piłkarskiej ekstraklasie rozegrała Jagiellonia, z możliwości przyjęcia preparatu skorzystało 31 osób. W kontenerowym punkcie szczepień w Kolnie w sobotę i niedzielę zaszczepiło się 51 osób.

Nie chcemy takiej sytuacji, żeby nasze podlaskie szpitale były zajmowane przez osoby, które będą musiały być hospitalizowane z tego tytułu, że uległy zakażeniu i ich stan zdrowia wymaga hospitalizacji

– mówił przed weekendem wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zachęcając do szczepień. Przekonywał, że są one najskuteczniejszą ochroną prze wirusem i wywoływanymi przez niego powikłaniami.

Przyznał, że Podlaskie nie jest liderem w zakresie szczepień, mimo że w regionie są stacjonarne i powszechne punkty szczepień. Jak podkreślił – akcję szczepień trzeba kierować w tej chwili w inne miejsca. "Stąd też podjęliśmy ostatnio inicjatywy, by wyjść do osób, które się jeszcze nie zaszczepiły" – dodał. Wśród pomysłów jest m.in. wspieranie samorządów i strażaków w proszczepionkowych akcjach - np. "Zaszczep się z OSP" oraz dojeżdżanie z mobilnym punktem do małych miejscowości.

Z danych ze strony rządowej www.gov.pl/ wynika, że w woj. podlaskim w pełni zaszczepionych jest obecnie nieco ponad 464 tys. osób. Region liczy ponad 1,17 mln mieszkańców.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 17 mln 498 tys. osób jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

2.08.2021, 11:30

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 17 mln 498 tys. osób – podano w poniedziałek (2.08) na stronach rządowych.


W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest w Polsce ponad 17 mln 316 tys. osób

30.07.2021, 12:57

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 17,3 mln osób – podano w piątek (30.07) na rządowych stronach.


„Zaszczepieni i bez raka” - akcja informacyjna w Augustowie

30.07.2021, 09:45

„Zaszczepieni i bez raka” - to akcja, podczas której w Augustowie będzie można dowiedzieć się wielu rzeczy o nowotworach oraz pandemii koronawirusa. Rozpocznie się w sobotę na Rynku Zygmunta Augusta.


Mobilne punkty szczepień w kilkunastu parafiach w regionie. Też na meczu Jagiellonii

1.08.2021, 10:43

Miała to być zachęta do szczepień. Podlaski Urząd Wojewódzki nawiązał współpracę z 11 parafiami w regionie. Mobilne punkty szczepień stanęły w niedzielę (1.08) w dziesięciu miejscowościach. Tego samego dnia znowu punkt szczepień działał na meczu Jagiellonii Białystok, do tego na dwóch gminnych imprezach w Choroszczy i Rudce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok