Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Dorota Niebrzydowska: Czy rowerzysta na drodze ma jakieś specjalne przywileje?
asp. Grzegorz Awianowicz: Kierujący rowerem nie jest zwolniony z przepisów, które obowiązują innych kierujących pojazdami, np. samochodami, ale również te przepisy obowiązują jego, czyli ogólne zasady tyczą się równiez rowerzystów. Ale pewne aspekty są odrębnie uregulowane, które nadają rowerzyście w niektórych sytuacjach np. pierwszeństwo w ruchu drogowym.
Czy rowerzyści w Białymstoku poruszają się bezpiecznie, znają obowiązki jakie mają na drodze?
Wszyscy jestesmy obserwatorami ruchu drogowego w mieście i sami możemy ocenić, widzimy bardzo dużo rowerzystów. Jeszcze do końca nie jest infrastruktura wybudowana w ten sposób, aby rowerzyści nie naginali tych przepisów - najczęściej korzystając z chodnika a nie z drogi dla rowerów bądź tez w sytuacji gdy nie ma tej drogi dla rowerów powinni korzystać z jezdni. Bardzo często te obawy rowerzystów to nie do końca są uzasadnione, bo w ruchu drogowym niekoniecznie jest aż tak strasznie niebezpiecznie, jak to się wydaje. O wiele częściej dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na przejazdach dla rowerzystów niż w ruchu drogowym poprzez najechania przez pojazd jadący z tyłu.
Goście:
asp. sztab. Aneta Łukowska z Zespołu Prasowego Podlaskiej Policji
asp. Grzegorz Awianowicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku
st. asp. Tomasz Niemotko Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Kto może skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Na jakich zasadach?
Jak uniknąć pułapek podczas zakupów? Czy możemy wycofać się z transakcji, kiedy kupimy drogie przedmioty na prezentacjach? Czym się różni gwarancja od rękojmi?
W Białymstoku działa punkt przyjęć interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Otwarty jest zawsze w pierwszy czwartek miesiąca (z uwagi na majówkę, w maju będzie to drugi czwartek miesiąca) i za każdym razem zgłaszają się tłumy.
Czy sztuczna inteligencja zaczyna bez naszej zgody budować nasz świat, czy mamy już jakieś prawne ramy, które trzymają ją w ryzach?
W audycji Masz Prawo rozmawiamy o tym, czy umowa o pracę zawsze jest najlepszą formą zatrudnia.
Kto i jak może skorzystać z ulgi prorodzinnej w rozliczeniu PIT? Między innymi o tym w audycji "Masz Prawo".
Mówi się o nich, że są oczami i uszami sądu. To kuratorzy sądowi. Na czym właściwie polega ich praca, czy każdy z nas może mieć z nimi styczność, z jakimi sprawami można się do nich zwrócić?
Sankcja darmowego kredytu jest pojęciem, które elektryzuje posiadaczy kredytów konsumpcyjnych. W tej audycji Masz Prawo spojrzymy na tę instytucję z punku widzenia prawa i zmian, jakie w nim zaszły.
Rozpoczął się okres rozliczeń PIT za ubiegły rok. Jak co roku to czas wzmożonej kampanii informacyjnej, dotyczącej najważniejszych zasad podatkowych, prowadzonej przez podlaską KAS.
Prowadzący:
Wojciech Kujałowicz