Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak segregować odpady? W Białymstoku od października obowiązują nowe zasady. Czy miasto jest na to przygotowane? Trzeba było ustawić 70 tys. nowych pojemników - bo teraz kolor ma znaczenie i kontenery nie mogą być dowolne.
Nowe kosze na śmieci są w kolorach żółtym, niebieskim, zielonym, brązowym (dwa rodzaje) i czarnym. Do niebieskich należy wrzucać papier. Zielone kontenery są przeznaczone na odpady szklane. Do pojemników brązowych należy wrzucać odpady zielone i biodegradowalne. Kontenery w kolorze czarnym są natomiast przeznaczone na odpady zmieszane.
W domach jednorodzinnych natomiast obowiązują dwa rodzaje kontenerów: brązowy na odpady biodegradowalne i czarny na odpady zmieszane. Na pozostałe rodzaje odpadów segregowanych, czyli papier, szkło, metale, tworzywa sztuczne, mieszkańcy dostaną worki w odpowiednich kolorach, zgodnie z wprowadzonymi zasadami. Osobne worki będą także na odpady zielone (worek w kolorze brązowym) oraz szary worek przeznaczony na popiół i żużel z domowych palenisk.
Wciąż będą obowiązywać również zasady dotyczące odrębnego odbierania odpadów, tzw. wielkogabarytowych, elektroodpadów, odpadów remontowo-budowlanych, które powinny trafiać do tzw. Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów. Przeterminowane leki i opakowania po lekach należy wrzucać do pojemników w aptekach (według obowiązującego wykazu takich aptek).
Na ulotkach i stronie internetowej odpady.bialystok.pl znajdują się szczegółowe instrukcje i wyjaśnienia, jaki rodzaj odpadów do danego kontenera można wrzucić, a jaki nie.
Goście:
- Zbigniew Gołębiewski - rzecznik miejskiej spółki Lech
- Artur Małecki-Dobrogowski - z miejskiej spółki Lech
Dlaczego niektóre umowy kredytowe są wadliwe? Jakie prawa przysługują nam w związku z tym? Co i kiedy możemy z tym zrobić?
Notariusze zachęcają do odwiedzin. Podczas Dnia Otwartego, będą radzić jak uczciwie i bezpiecznie rozporządzić swoim majątkiem.
Od prawie 60 lat ubezpieczenie OC kierowców jest w Polsce obowiązkowe - czy to oznacza, że wszyscy mamy takie same ubezpieczenia niezależnie od tego, jaką wybraliśmy polisę, i od kogo ją kupiliśmy? Co to jest szkoda majątkowa i osobowa?
Przed nami świeżutka nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego, szybko i sprawnie - tak mają działać sądy po wprowadzeniu tej nowej procedury.
Black Friday - wyprzedaże, promocje, okazje, czyli jak się nie dać złapać w marketingowe pułapki.
Czy w przyszłym roku wszyscy będziemy zarabiać więcej?
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał decyzję ws. frankowiczów - polskie sądy mogą unieważniać umowy kredytowe. Kolejny krok należy do konsumentów, co powinni zrobić - podpowiadamy w audycji.
Zamiast długiego i kosztownego procesu lepiej wybrać mediacje – dlaczego?
Jak oddać ważny głos? Czy frekwencja w tych wyborach jest ważna?
Prowadzący:
Dorota Niebrzydowska