Spis rolny i nowa Tarcza 5.0 dla branży turystycznej

30 września 2020

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Spis rolny i nowa Tarcza 5.0 dla branży turystycznej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Pierwszy miesiąc Powszechnego Spisu Rolnego za nami. Potrwa on do 30 listopada 2020 r. Spisowi podlegają gospodarstwa, które 1 czerwca tego roku prowadziły działalność rolniczą. Na podstawie zebranych danych kształtowana jest polityka rolna i żywnościowa kraju. Udział w spisie jest obowiązkowy. Jest realizowany raz na 10 lat.

W audycji też o rozwiązaniach dla branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej, które wprowadza Tarcza 5.0. Jednym z nich jest zwolnienie z opłacania składek ZUS.Goście Doroty Niebrzydowskiej:


- Dorota Wyszkowska - wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Białymstoku

- Katarzyna Krupicka - rzeczniczka oddziału ZUS w BiałymstokuPrzeczytaj, zanim skomentujesz

Rozliczenie PIT 2020/2021


Podpowiadamy jak najszybciej otrzymać zwrot nadpłaconego podatku za 2020 rok.Umowy o dzieło - zmiany w 2021 roku


Przepisy Tarczy antykryzysowej wprowadziły obowiązek informowania ZUS o umowach o dzieło zawieranych od nowego roku.Tarcza 6.0.


Podpowiadamy, kto i na jakich zasadach może skorzystać z Tarczy 6.0.Masz tyle praw, ile znasz - czyli pomagamy rolnikom w pandemii


Podpowiadamy, na czym polega restrukturyzacja i upadłość oraz dlaczego nie trzeba się tego bać.Jak bezpiecznie kupować w sieci?


Wielu z nas podczas przedświątecznych zakupów skorzysta z oferty sklepów internetowych. Jak chronić się przed oszustwami w sieci? Jak korzystać ze swoich praw?Grudniowa emerytura


Czy grudzień to dobry czas na przejście na emeryturę, komu się to opłaca, a kto z taką decyzją powinien jeszcze poczekać?Jak nie odziedziczyć długów?


Zdarza się, że dziedziczymy nie tylko pieniądze, nieruchomości czy inne cenne rzeczy, ale też długi. Jak odrzucić taki niechciany spadek?Organizacja pracy w urzędzie skarbowym i Powszechny Spis Rolny


Czy w czasach pandemii zmienia się nasz sposób kontaktu z urzędem skarbowym? Kto powinien wziąć udział w Powszechnym Spisie Rolnym?Skup kwiatów chryzantem, ustawa covidowa, praca w pandemii


W audycji o tym, od kogo i na jakich zasadach ARiMR odkupi chryzantemy, o przepisach dotyczących reżimu sanitarnego wynikających z tzw. ustawy covidowej, a także kto może pracować na kwarantannie i w izolacji domowej.
 
 

Prowadzący:

Dorota Niebrzydowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok