Radio Białystok | Patronaty | XVIII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego

XVIII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego


Gwiazdy polskiego rocka, futbolu i ekranu zabłysną 15 i 16 grudnia na suwalskim biegunie zimna. Sala koncertowa Suwalskiego Ośrodka Kultury oraz hala OSiR będą arenami 18. Mikołajkowego Turnieju im. Tomka Godlewskiego.

Źródło: mat. org.
Źródło: mat. org.

Uroczyste otwarcie turnieju w piątek (15.12) o 19:30, a uświetni je koncert legendarnej grupy Lombard, która wykona swoje największe przeboje. Zanim publiczność razem z Grzegorzem Stróżniakiem zaśpiewa kultowe "Przeżyj to sam", przedstawieni zostaną jej najsławniejsi uczestnicy piłkarskich zmagań.

Turniej w Suwałkach to bardzo znana impreza

Mikołajkowy Turniej w Suwałkach jest jedną z najstarszych, największych i najbardziej znanych charytatywnych imprez sportowych w Polsce, o której głośno także poza granicami naszego kraju. Przed rokiem uczestniczyła w niej reprezentacja Grecji, złożona z piłkarzy, którzy w 2004 r. sensacyjnie sięgnęli po mistrzostwo Europy, a dwa lata temu błyskotliwą techniką zachwycali Hiszpanie z Osasuny Pampeluna.

Drużyna Jerzego Engela etatowym uczestnikiem 

Co roku do rywalizacji przystępują byli i obecni reprezentanci Polski, a o status stałego uczestnika zabiega ostatnio drużyna Jerzego Engela z finałów mistrzostw świata 2002 w Korei i Japonii. Niemal od początku w rywalizacji bierze udział reprezentacja Litwy, w suwalskiej hali gościli też kadrowicze z Łotwy, Rosji, poszczególne ekipy zasilali zawodnicy z Francji czy Bułgarii.

Do tej pory zebrano ponad 600 tys. zł

W szranki z profesjonalistami stają najlepsi, a już na pewno najambitniejsi piłkarze wśród aktorów, muzyków i dziennikarzy. Tydzień przed Wigilią do Suwałk przyciąga ich zarówno okazja do spotkań, jak i dobroczynny charakter imprezy.

Podczas siedemnastu dotychczasowych edycji organizatorom, na czele z SKS Wigry Suwałki i Agencji Promocji Sportu Polski Sport, udało się zebrać ponad 600 tys. zł, które zostały przeznaczone na pomoc najbardziej potrzebującym. Pieniądze uzyskane z licytacji pamiątek sportowych (ubiegłorocznym przebojem była certyfikowana koszulka z podpisem Leo Messiego oraz Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka), dzieł sztuki oraz datków sponsorów, zostały przekazane na pomoc szpitalom, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Suwałkach, na zakup sprzętu sportowego dla szkół podstawowych, organizację wypoczynku letniego dla dzieci z najuboższych rodzin Suwalszczyzny, Stowarzyszeniu "Aktywni Tak Samo", zajmującemu się młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz potrzebującym rodzinom z powiatu suwalskiego.

Turniej poświęcony pamięci Tomka Godlewskiego

Wrażliwość na innych ludzi, wierność zasadom, ciepło i uśmiech cechowały patrona Mikołajkowego Turnieju - Tomka Godlewskiego, przedwcześnie zmarłego przedsiębiorcę i filantropa, twórcę firmy Stollar. Tomasz Godlewski chętnie wspierał akcje charytatywne, sponsorował suwalski sport i kulturę.

Najpierw piłkarskie akademie

Dwudniową imprezę w piątek (15.12) o 9:00 rozpocznie międzynarodowy turniej dzieci z rocznika 2009. Do Suwałk przyjadą ekipy akademii piłkarskich takich klubów, jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Varsovia Warszawa. Będą gospodarze z AP Wigry Suwałki oraz zawodnicy litewskiego Żalgirietis Wilno i białoruskiego FK Mińsk.

Wystąpią aktorzy, muzycy i dziennikarze

Początek rywalizacji sław futbolu i ekranu w sobotę (16.12) o 13:00 w hali OSiR. W tym roku na zielonej, sztucznej murawie wystąpi pięć zespołów.

Najmocniej, przynajmniej na papierze, wygląda reprezentacja Polski na MŚ 2002. Maciej Szczęsny w bramce, przed nim Michał Żewłakow i Tomasz Kłos, a w przodzie Tomasz Sokołowski, Kamil Kosowski, Maciej Żurawski i Marcin Żewłakow. Drużynę z takimi zawodnikami Jerzy Engel i dzisiaj mógłby poprowadzić w ekstraklasie.

Żeńska część widowni najgoręcej będzie zagrzewać do walki Reprezentację Artystów Polskich, która wraca do Suwałk po rocznej przerwie. Rafał Mroczek, Piotr Zelt, Krzysztof Wieszczek, Bilguun Ariunbaatar i ich koledzy już nie raz udowadniali, że z "prawdziwymi" piłkarzami potrafią walczyć jak równy z równym.

Aż siedem z 17 edycji turnieju wygrała reprezentacja Litwy, która jednak po raz ostatni stanęła na najwyższym podium pięć lat temu. Donatas Vencevicius który jako piłkarz zdobywał mistrzostwo swojego kraju, Polski i Danii, montuje w Wilnie skład, który pozwoli Litwinom na ósmy triumf.

Ubiegłorocznym zwycięzcą były Wigry Suwałki, które i tym razem będą faworytem nie tylko miejscowej publiczności. Pierwszoligowcy zostali bowiem włączeni do Drużyny Prezydenta Suwałk, w której co roku i tak nie brak przynajmniej kilku piłkarskich sław, byłych reprezentantów Polski czy klubów ekstraklasy.

Stawkę zamyka, mamy nadzieję, że nie będzie tak po turnieju, Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy. Dariusz Tuzimek, który nie zagra z powodu kontuzji ale pojawi się hali OSiR, powiedział organizatorom, że niemal do końca wielką niewiadomą będzie jej skład.

W przedświąteczny weekend gra bowiem jeszcze Lotto Ekstraklasa i niektórzy żurnaliści oraz wspierający ich piłkarscy eksperci będą docierać do Suwałk w ostatniej chwili.

źródło: mat. org. | red: wsz

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Baśni o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
NissanDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

23 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok