Radio Białystok | Patronaty | Up To Date Festival

Up To Date Festival

7.09.2018

Up To Date Festival od początku swojej działalności unika programowania wydarzeń na skróty. Kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu nigdy nie były zwyczajnie najpopularniejsze w danym czasie nazwiska. Po ośmiu latach prezentacji tego, co w elektronice i rapie legendarne, świeże i najbardziej fascynujące, UTDF może dziś pochwalić się lojalną i wymagającą publicznością.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Ogłoszenia artystów UTDF 2018 przyniosły nazwiska kultowe, jak choćby Goldie, który nikomu, kto śledzi scenę jungle oraz drum’n’bass, nie może być obcy, świeże zjawiska elektroniki i techno, m.in. Crossing Avenue live czy Lanark Artefax, a także tych, którzy z impetem weszli na rodzimą scenę hip-hopu – Otsochodzi, Żabson czy Syny.

Do line-upu tegorocznej edycji Up To Date Festivalu dołączyli też m.in.: FACE (RU), Lorn live (USA), Dolor live (USA), Luxor live (FR), Teste live (DE), Marc Acardipane (DE), Sarah Davachi live (CAN), Kamp! (PL), An On Bast live (PL), Bert (PL), Harper (PL), Mr. Lex (PL), Abu Zeinah live (PL), Ozlak live (PL), Slipmatt (UK).

Lista artystów ogłoszonych dotychczas (kolejność alfabetyczna):

Abul Mogard live (RS), bvdub live (US), Cio D’Or (DE), Crossing Avenue live (IT), Earth Trax & Newborn JR (PL), Electric Indigo (AT), E.R.P. aka Convextion live (US), The Exaltics live (DE), Goldie (UK), Illektrolab live (US), Lanark Artefax live (UK), LSDXOXO (US), Mordor Musik (PL), Mumdance (UK), Nanook of the North (PL), Otsochodzi (PL), Phase Fatale live (US/DE), Pris (UK), RAU DJ Set (PL), Rrose live (US/UK), Syny (PL), Undadasea (PL), Wata Igarashi live (JP), Żabson (PL)


4 FESTIWALOWE SCENY


Centralny Salon Ambientu

Opera i Filharmonia Podlaska oraz Pałac Branickich

Scena, która stanowi swoiste podsumowanie całorocznych wysiłków zespołu Up To Date Festival mających na celu popularyzację niezwykłej formy wyrazu, jaką jest muzyka ambient. Salony Ambientu to występy najznamienitszych przedstawicieli gatunku w wielu miastach Polski, m.in. w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Lublinie czy Krakowie.

Centralny Salon Ambientu to jedyne tego typu wydarzenie, na którym w niebanalnej przestrzeni można oddać się kojącemu działaniu muzyki, które po raz kolejny ściągnie do wnętrz Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Pałacu Branickich miłośników muzycznych uniesień.

 

Beats.

Stadion Miejski w Białymstoku

Scena oddana artystom, których selekcja jest dowodem na konsekwentną eksplorację przez UTDF świata muzyki basowej, drum’n’bass, jungle, hip-hopu oraz bliskich temu form muzycznych.

Kluczem doboru jest nie tylko niebanalność i świeżość, ale również ponadczasowość i klasyka. Gościmy nie tylko wielkie międzynarodowe sławy, artystów uznanych i szanowanych na całym świecie, ale także rodzimych twórców z impetem podbijających serca i umysły.

 

Pozdro Techno

Stadion Miejski w Białymstoku

Scena Pozdro Techno to wyraz konsekwentnego przełamywania stereotypów towarzyszących muzyce techno. Zwracamy się w kierunku twórców poszukujących, odważnych i nieraz stających okoniem wobec otaczającej nas "brzmieniowej masy". Twórcy techno, electro itp., którzy występują na scenie PT, to światowa pierwsza liga. Wielu nazwisk zaproszonych przez nas artystów nie znajdziemy jednak na afiszach – i to jest jeden z papierków lakmusowych wskazujących ich wizjonerstwo. To nie zawsze sztuka łatwa, ale zawsze najwyższych lotów.

Na scenie Pozdro Techno rozbrzmi serce tegorocznej aktywności festiwalu Up To Date, czyli Pozdro Techno Sound System. Ta autorska realizacja ekipy UTDF powstała nie tylko z miłości do pięknego, głębokiego i precyzyjnego brzmienia, ale również jako hołd wobec korzeni, z których wypływa nasza muzyczna i kulturalna aktywność. Ich rdzeniem jest zaś idea PLUR, czyli Peace, Love, Unity, Respect.


Czwarta Scena Czwórka

Stadion Miejski w Białymstoku

W tym roku w muzycznej przestrzeni festiwalu po raz drugi zagości scena Czwartego Programu Polskiego Radia. To kontynuacja zapoczątkowanej przed rokiem współpracy między białostockim festiwalem a Polskim Radiem. Potencjał festiwalu, jego dynamiczny rozwój i konsekwencja w prezentowaniu nie do końca oczywistych muzycznych treści przekładają się w tym roku na jeszcze atrakcyjniejszą muzycznie scenę z nieco bardziej taneczną muzyką pod wspólnym szyldem Up To Date Festival i Polskiego Radia.

 

AKCJA 50+


W czasie dziewiątej edycji Up To Date Festival powraca akcja 50+. Jest to jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć kultury muzycznej trochę młodszych osób. Organizatorzy zachęcają, by na festiwal Up To Date przyjść ze swoimi rodzicami, babciami czy ciotkami.

ZASADY SĄ PROSTE:

→ W dniu festiwalu każda osoba mająca powyżej 50 lat może uczestniczyć w nim za darmo. Wystarczy dowód osobisty

→ Warto spieszyć się z przyjściem, bo ta oferta zależy od liczby uczestników i na pewno nie będzie trwała przez całą imprezę

→ Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania akcji "50+" w dowolnym momencie z powodu ograniczonej pojemności obiektu

→ Akcja dotyczy wyłącznie wydarzeń na Stadionie Miejskim, nie dotyczy więc Centralnego Salonu Ambientu, który odbywa się w innych lokalizacjach.


WYŚLIJ POCZTÓWKĘ DO BABCI


Mimo że akcja nazywa się "Wyślij pocztówkę do Babci", to kierowana jest do rodzin i najbliższych osób uczestników Festiwalu. Organizatorzy chcą, aby uczestnicy zrobili miłą niespodziankę pozdrowieniami z Białegostoku, z Festiwalu, przy pomocy pocztówki – za darmo.

→ Czas trwania: w godz. 19:30-1:00 lub do wyczerpania pocztówek i znaczków

 

BILETY I KARNETY

Karnet Centralny Salon Ambientu – 99 zł

Karnet Stadion – 149 zł

Karnet FULL – 199 zł

Centralny Salon Ambientu – bilet jednodniowy – 59 zł

Bilet Stadion Miejski – bilet jednodniowy – 79 zł

Karnety w pierwszych pulach wyprzedały się w ciągu kilku dni!

Nie czekajcie z zakupem. Sprzedaż trwa do wyczerpania limitowanej puli karnetów, jednak nie później niż do 6.09.2018

Sprzedaż on-line: 

www.biletomat.pl

www.going.pl

www.eventim.pl


Punkty sprzedaży stacjonarnej: 

Sieć Sklepów Saturn, Empik, Media Markt,

…oraz w zaprzyjaźnione miejsca:

Baristacja, Białystok, ul. Sienkiewicza 7

Bułka z Masłem, Białystok, ul. Lipowa 4

Francja Elegancja, Białystok, ul. Nowy Świat 3

GramOffOn, Białystok, ul. Malmeda 17

Miodosytnia, Białystok, ul. Sienkiewicza 26

Pan Pacman, Białystok, ul. Nowy Świat 2

Side One, Warszawa, ul. Chmielna 21

Winylownia, Białystok, ul. Podleśna 12

Zachodnia Bistro, Białystok, ul. Zachodnia 2F


Więcej punktów dystrybucji na stronie: uptodate.pl/pl/bilety

Link do wydarzenia na FB: https://goo.gl/tzgoG9


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok