Radio Białystok | Patronaty | XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wasilkowie

XIV edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Wasilkowie

30.09.2018

Tradycyjnie we wrześniu, w parafii NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego. To XIV odsłona tego wydarzenia kulturalnego.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W tym roku wystąpią wybitni artyści scen międzynarodowych, m.in.: Anna Wolfinger - sopran; Jolanta Sosnowska - skrzypce barokowe (Wiedeń); Kayo Nishimizu - fortepian/ Japonia; Vojtech Trubać organy/ Czechy; Karol Radzimowski - duduk / Warszawa, Zelowskie Dzwonki oraz Orkiestra Instrumentów Historycznych Baroque Collegium Musicum.

Zainaugurowany w 2005 roku Międzynarodowy Festiwal w Wasilkowie jest jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym w województwie podlaskim. Festiwal, wpisując się na stałe
w kalendarz imprez kulturalnych miasta i województwa podlaskiego, stał się wyróżniającą je wizytówką na mapie artystycznych ośrodków Polski oraz miejscem przyciągającym wspaniałych artystów z Polski i z zagranicy.

Festiwal jest odpowiedzią na potrzeby kulturalne mieszkańców regionu w zakresie dostępności do kultury wysokiej i muzyki klasycznej. Od początku swego istnienia głównym celem jest promowanie muzyki jako sztuki kształtującej wrażliwość lokalnej społeczności na piękno ukryte w muzyce klasycznej w wydaniu organowym i kameralnym a poprzez zapraszanych artystów promowanie regionu i walorów turystycznych województwa podlaskiego.

W ramach 13. edycji MFMOiK odbyło się 58 koncertów z udziałem ponad 150 wykonawców m.in. z Polski, Wysp Alandzkich, USA, Japonii, Rosji, Niemiec, Belgii, Litwy, Białorusi, Danii, Mołdawii, Ukrainy, Austrii, Włoch, w tym: 76 solistów, 5 chórów, 5 orkiestr i 15 zespołów kameralnych. Koncertów wysłuchało ponad 10 tysięcy słuchaczy.

Festiwal  odbywa się pod honorowym patronatem  Metropolity Białostockiego,  Wojewody Podlaskiego, Starosty Powiatu  Białostockiego oraz Burmistrza  Wasilkowa.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok