Radio Białystok | Patronaty | Koncert charytatywny Tomka Kamińskiego "Wyśpiewajmy dobro"

Koncert charytatywny Tomka Kamińskiego "Wyśpiewajmy dobro"


Koncert charytatywny rzecz terapii i rehabilitacji dzieci z dystrofią mięśniową "Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi" odbędzie się 12 stycznia w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Koncert "Wyśpiewajmy dobro"

Koncert odbędzie się w Filharmonii przy ul. Podleśnej 2 w Białymstoku. Początek o 19:00.

W pierwszej części Koncertu będzie możliwość wysłuchania autorskich utworów Tomka, a w drugiej będzie wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych z Tomkiem Kamińskim oraz zaproszonymi gośćmi i publicznością.

Tomek Kamiński - wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska. Wraz z zespołem muzyków jazzowych regularnie koncertuje i tworzy muzykę z przesłaniem.

Współtwórca toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Louisiana Red, Charlie Musselwhite.

Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale - jak mówi sam artysta - jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą i tym, co się czuje i myśli. Już wtedy gotowa była część materiału na jego autorską płytę, na który złożyły się piosenki, w których Tomek chciał mówić o tym, co dla niego ważne.

7 czerwca 1999 r. premierę miał pierwszy autorski album Tomka Kamińskiego "Małe miłości". Niewątpliwym przebojem tej płyty jest piosenka "Ty tylko mnie poprowadź". Kolejny album artysty "Anioły do mnie wysyłaj", którego premiera miała miejsce 26 marca 2001 roku, cieszy się niezwykłą popularnością. Utwór tytułowy uznany został za najlepszą piosenkę polskiej sceny chrześcijańskiej i otrzymał nagrodę "TUBA DEI" w kategorii "Piosenka Roku 2001".

8 września 2003 r. Tomasz Kamiński oddał w ręce słuchaczy kolejną, trzecią już płytę autorską "Jaśmin", która w warstwie muzycznej jest powrotem do klasycznego brzmienia skrzypiec, gitary akustycznej czy kontrabasu natomiast teksty jak zwykle opowiadają o miłościach Tomka: tych ziemskich i tych Niebieskich. W 2007 roku Tomasz Kamiński napisał słowa i muzykę do koncertu zatytułowanego Muzyczne listy do Młodych, podczas którego zaśpiewał swoje pieśni z Grażyną Łobaszewską przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej i chóru.

W 2008 roku ukazała się kolejna płyta Tomka ze studyjnym nagraniem tego koncertu. Kolejna płyta Tomasza Kamińskiego to mieszanka tradycyjnych pieśni kolędowych i autorskich pieśni zatytułowana "JESZUA BEN ADONAI". W 25 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki Tomasz Kamiński zaprosił swoje koleżanki i kolegów ze sceny chrześcijańskiej, autorskiej i poetyckiej do uczestnictwa w koncercie i wydawnictwie "DOBRO NIESKOŃCZONE" poświęconym osobie ks. Jerzego.

Tomasz Kamiński reprezentował polską scenę muzyczną podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto, gdzie wystąpił na Downsview, tuż przed spotkaniem z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, dla około miliona młodych pielgrzymów z całego świata. Śpiewał również na festiwalu "Mahutny Boża" w Mohylewie (Białoruś) oraz w Schio we Włoszech. Tomek koncertował także w USA i w Kanadzie.


CENY BILETÓW - 50 zł. Bilety dostępne w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Odeskiej 1 oraz w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej 2 godzinę przed koncertem w dniu koncertu.


Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"

Stowarzyszenie Pro Salute zaprasza do wsparcia Akcji Charytatywnej "Łańcuch dobra" związanej z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia. Aby pobić rekord, trzeba zrobić łańcuch o długości minimum 152 km.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich i są dla nich wsparciem.

Organizatorzy zbierają łańcuchy do 5.01.2019. Szczegóły na plakacie. Termin bicia rekordu będzie między 6 a 11 stycznia 2019 r. Informacje o wyniku na Koncercie Charytatywnym "Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi".

 

źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok