Radio Białystok | Patronaty | "Gdy maki kwitły na zboczach…" – wystawa w Muzeum Pamięci Sybiru

"Gdy maki kwitły na zboczach…" – wystawa w Muzeum Pamięci Sybiru

21.02.2019

W najbliższy piątek (22.02) o godzinie 17:00, w tymczasowej siedzibie Muzeum Pamięci Sybiru przy ul. Sienkiewicza 26 w Białymstoku, odbędzie się wernisaż wystawy "Gdy maki kwitły na zboczach…". 

"Gdy maki kwitły na zboczach…" – wystawa Muzeum Pamięci Sybiru
"Gdy maki kwitły na zboczach…" – wystawa Muzeum Pamięci Sybiru

Część prezentowanej ekspozycji oraz wykorzystane w niej rozwiązania pojawią się w nowym gmachu budowanego Muzeum przy ul. Węglowej.

Nowa wystawa czasowa Muzeum Pamięci Sybiru poświęcona została szlakowi Armii Andersa. Autorzy wystawy oparli narrację na trzech aspektach: formowaniu armii i jej ewakuacji ze Związku Sowieckiego, udziale w kampanii włoskiej oraz powojennych losach żołnierzy gen. Władysława Andersa. Zilustrowano je materiałami kartograficznymi, pocztówkami, plakatami, zdjęciami, oryginalnymi przedmiotami związanymi z "andersowcami", indywidualnymi historiami żołnierzy oraz wyjątkowymi artefaktami, które trafiły do zbiorów Muzeum. Treści prezentowane w gablotach poszerza kiosk multimedialny, w którym zwiedzający odnajdzie szereg ciekawostek na temat Armii Andersa. Z myślą o najmłodszych przygotowany został także kącik aktywności.

Otwarcie z atrakcjami 

Na otwarciu wystawy pojawią się rekonstruktorzy 2. Korpusu Polskiego we Włoszech. Manekiny, które po raz pierwszy pokazane zostaną publicznie przygotowano z myślą o wystawie stałej, która znajdzie się w nowej siedzibie Muzeum. Publiczność będzie mogła zobaczyć sylwetkę żołnierza Armii Polskiej na Wschodzie w mundurze tropikalnym i żołnierza 2. Korpusu Polskiego w mundurze garnizonowym. Przy opracowywaniu sylwetek manekinów inspirowano się fotografiami żołnierzy ze zbiorów Muzeum. Wzrost, rysy twarzy czy posturą odwzorowano z największą starannością. Oba manekiny będzie można podziwiać tylko przez pierwsze dni. Później zostaną zaprezentowane jeszcze kilka razy w ciągu najbliższego roku by następnie trafić na wystawę stałą w nowym gmachu Muzeum.

| red: sk

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok