Radio Białystok | Patronaty | II edycja Konkursu "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży"

II edycja Konkursu "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży"


Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież województwa podlaskiego do udziału w II edycji konkursu poetyckiego "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W tym szczególnym dla naszego kraju i regionu roku IPN chciałby, aby konkurs nadal przebiegał w duchu obchodów związanych z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Warto również pamiętać, że w 2019 roku przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości przez większość miast naszego regionu.

Dodatkowo obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 4 czerwca 1989 r., które zapoczątkowały okres przemian politycznych zmierzających ku odzyskaniu przez Polskę pełnej suwerenności.

Konkurs jest zatem nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również utrwala pamięć o losach wielu pokoleń Polaków i ich wkład w dążenie do odzyskania wolności i niepodległości oraz budowę suwerennego państwa w latach 1918 -1989.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do wartości patriotycznych lub upamiętniać wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918 -1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego.

Dodatkowo do wiersza należy dołączyć autorski komentarz odnoszący się do materiału źródłowego (np. fotografii, dokumentu, wspomnienia, listu) pochodzącego z domowych zbiorów, archiwów, ogólnodostępnej literatury lub portali internetowych), który stał się inspiracją do powstania utworu.Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodych ludzi świadomych postaw obywatelskich, przywiązania do historii, tradycji narodowych, języka ojczystego oraz budowanie tożsamości narodowej i regionalnej, a także propagowanie wartości patriotycznych.


Prace oceniane będą w trzech kategoriach:

 kategoria I: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych,

 kategoria II: uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum,

 kategoria III: uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.


Laureaci konkursu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.


Konkurs organizowany jest przez Oddziałowe Archiwum IPN w Białymstoku oraz Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Białymstoku.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują Wojewoda Podlaski oraz Podlaski Kurator Oświaty.


Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 25 marca 2019 r. (adres: Oddział IPN w Białymstoku, ul. Warsztatowa 1 A, 15-637 Białystok; z dopiskiem: Konkurs poetycki) 

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali finałowej, która odbędzie się w I połowie czerwca 2019 r. Informacja o dokładnym terminie gali finałowej zostanie umieszczona na stronach internetowych organizatora. Osoby zakwalifikowane do etapu finałowego zostaną umieszczone na stronie internetowej do 6 maja 2019 r.


Więcej informacji o konkursie w regulaminie oraz na stronie bialystok.ipn.gov.pl

facebook.com/IPN.Bialystokźródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok