Radio Białystok | Patronaty | Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Dla Dorosłych "Metamorfozy Lalek"

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Dla Dorosłych "Metamorfozy Lalek"


9 dni, 17 grup teatralnych z kraju i ze świata, ponad 20 wydarzeń artystycznych. 14 czerwca rusza trzecia edycja Festiwalu "METAMORFOZY LALEK" w Białymstoku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Przez 9 dni sceny Białostockiego Teatru Lalek oraz Wydziału Sztuki Lalkarskiej - Filii w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie opanują profesjonalne teatry lalek, które zaprezentują najbardziej wartościowe zjawiska i najświeższe trendy we współczesnym teatrze lalkowym dla dorosłych.


CO W PROGRAMIE?

Program Festiwalu obfituje w wiele ciekawych spektakli z Polski i zagranicy (m.in. z Grecji, Japonii, Niemiec, Węgier). "Metamorfozy Lalek" będą miejscem kilku polskich prapremier zagranicznych spektakli. Wśród nich zobaczymy spektakl "Dom nad jeziorem" w reżyserii Yael Rasooly & Yaara Goldring (Izrael) czy "Bon Voyage i inne kłamstwa" w wykonaniu estońskiego Nuku Theatre. Na Festiwalu nie zbraknie też naszych sąsiadów z Białorusi (Grodzieński Obwodowy Teatr Lalek), Ukrainy (Teatr Lalki i Aktora w Tarnopolu) czy Czech (Alfa Divadlo, Divadlo Drak).

Na Festiwalu nie zabraknie polskich akcentów. Ze swoimi spektaklami do Białegostoku przyjadą Teatr Animacji z Poznania ("Opowieści z niepamięci"), Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" z Kielc ("Makbet"), Wrocławski Teatr Lalek ("Pomnik") czy Teatr Lalki i Aktora w Opolu ("Zraniony jeleń"). Zaprezentują się oczywiście gospodarze: Białostocki Teatr Lalek zagra 5 tytułów z bieżącego repertuaru, w tym m.in. "Little shop of horrors" czy "Virginię Wolf".

Wśród artystów występujących podczas Festiwalu nie zabraknie studentów białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. W ramach wydarzeń towarzyszących białostocka publiczność zobaczy spektakl "Matki" w reż. Agaty Kucińskiej czy monodram Karoliny Martin "Trzy ćwierci do śmierci".

Ponadto w ramach Festiwalu odbędzie się wystawa "Nasz BTL. Scena dla Dorosłych" oraz koncert "William’s Things" inspirowany poezją Wiliama Blake’a w wykonaniu trio Górczyński/Palmer/Wiracki.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na metamorfozy-lalek.pl.


ZDOBĄDŹ WEJŚCIÓWKI

Festiwal "METAMORFOZY LALEK" jest niekomercyjnym projektem i wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Niemniej jednak obowiązują darmowe wejściówki.

Wejściówki będą dystrybuowane w kasie Białostockiego Teatru Lalek. Odbiór wejściówek osobisty - bez możliwości wcześniejszej rezerwacji. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 wejściówki na maksymalnie 5 spektakli (łącznie 10 wejściówek).


Więcej informacji na metamorfozy-lalek.pl oraz pod numerem telefonu: 85 742 50 33 oraz 85 742 50 31 wew. 112, 115.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-MostowiczDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok