Radio Białystok | Patronaty | Piotr Janicki gościem czerwcowego Klubu Ex Libris

Piotr Janicki gościem czerwcowego Klubu Ex Libris


To ostatnie przed wakacjami spotkanie z poetą Piotrem Janickim, który będzie gościem Klubu Ex Libris. Będzie też mowa o książce "Pokochawszy" Jerzego Bralczyka, Lucyny Kirwil, Karoliny Oponowicz. Wstęp wolny.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Spotkanie w "Kwestii Czasu" w Białymstoku we wtorek, 18 czerwca 2019 przy Placu NZS 1 o 18:00. 


Piotr Janicki

Poeta, urodzony w 1974 r. w Białymstoku, obecnie mieszka w Supraślu. Autor czterech książek poetyckich: Nadal aksamit, Wyrazy uznania, 13 sztuk i tom bez tytułu Laureat Nagrody Literackiej Gdynia 2015 w kategorii poezja za tom Wyrazy uznania; książka została sfinansowana i wydana dzięki zbiórce na portalu Polak Potrafi. Nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej "Silesius" 2017 w kategorii książka roku za tom 13 sztuk.

W latach 2005-2009 współtworzył portal poetycki Cyc Gada, drukował wiersze w branżowych pismach. W 2019 r. otrzymał Nagrodę Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za tom poetycki bez tytułu - zwany "psią książką". Kapituła przyznała ją za odważny gest artystyczny i poetycką kontemplację. Pytany o nagrodzony tomik, lakonicznie stwierdził, że są to wiersze pisane po to, by stworzyć pewną historię. - Historię dnia, nocy oraz dnia -  wylicza Janicki.

Nie chce mówić o swojej poezji, bo obawia się stawiania granic pomiędzy autorem a czytelnikiem. "Zapis myśli może stać się wierszem dwukrotnie, bo to arbitralne decyzje piszącego i czytelnika".

Pytany, po co pisze wiersze, odpowiada: "Trochę się nudzę i wtedy piszę wiersze, maluję, tworzę muzykę, rzeźby, zdobywam kosmos, wyjeżdżam na inne kontynenty, tworzę nowe rasy psów".


"Pokochawszy, o miłości w języku" 

Książka, o której będzie też mowa na spotkaniu, to "Pokochawszy, o miłości w języku" - zapis interesującej rozmowy z językoznawcą Jerzym Bralczykiem i psycholożką Lucyną Kirwil. Brawa należą się pomysłodawczyni książki - Karolinie Oponowicz, pochodzącej z Białegostoku dziennikarce i autorce. Jej ciekawe pytania zadane parze głównych bohaterów otworzyły rozmówców i powstała z tego książka, od której nie można się oderwać.

Mądra i zabawna konfrontacja męskiego i kobiecego punktu widzenia na zagadnienia miłości i związku oraz języka. W książce jest też dużo odniesień literackich, więc dla miłośników literatury to dodatkowa wartość.


W Klubie Czytelniczym Ex Libris można pytać, mówić lub po prostu tylko słuchać. Będzie pyszna lemoniada i inne smakołyki, a także możliwość wygrania nagród książkowych w mini konkursach.

Organizatorem Klubu jest Stowarzyszenie Szukamy Polski we współpracy z Książnicą Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku i Instytutem Filologii Polskiej UwB.

Zadanie jest dofinansowane ze środków Miasta Białystok.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Prokurator Alicja Horn" Tadeusz Dołęga-MostowiczDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok