Radio Białystok | Patronaty | Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów 2019

Puchar Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów 2019


Kraksy, widowiskowe powietrzne ewolucje, akrobacje, wyścigi i ryk silników - to wszystko ​w​​​ Starym Dworze nad Zalewem Siemianówka w dniach 21-23 czerwca.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Piękno replik (makiety wykonane w skali) zdobiących plażę i podlaskie niebo w konkursie makiet już w piątek, 21 czerwca w godzinach 12:00-17:00. W miarę potrzeb loty konkursowe makiet będą kontynuowane do zachodu słońca.

W sobotę i niedzielę loty konkursowe w wyścigach modeli będą się odbywać w kategoriach A (modele o masie do 2,5 kg) i B (modele o masie powyżej 2,5 kg).

Organizatorzy zapraszają gości, zawodników, fanów i pasjonatów technicznych nowinek w sportowym, lotniczym wydaniu na spotkanie z "artystami" - pilotami prezentującymi swoje umiejętności.

Organizatorzy: Fundacja Marszałkowska, Gmina Narewka, współorganizacja: Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej i inni.

Oficjalne otwarcie 22 czerwca ok. 11:00, Stary Dwór, gm. Narewka 


W 2019 r. odbędą się trzy spotkania w ramach rozgrywek pucharowych: 1) akwen Siemianówka - Stary Dwór gm. Narewka (podsumowanie rozgrywek pucharowych poprzedniej edycji poprzez wręczenie Pucharu zwycięzcy edycji 2018 r. i początek tegorocznej, trzynastej edycji zmagań sportowych); 2) miejsce w negocjacji w centralnej Polsce; 3) akwen Poraj - Jastrząb, gm. Poraj. Podczastych spotkań zostanie przeprowadzonych osiem konkursów tematycznych całorocznego rankingu.

Zapowiedzieli się uczestnicy z Polski, Ukrainy, Rosji (Moskwa), Anglii i Białorusi. Uczestnicy reprezentują bardzo szeroki wachlarz uprawianych zawodów i profesji: od pilotów dużych "prawdziwych" samolotów (LOT), poprzez kapitanów statków, właścicieli firm różnych branż, architektów, lekarzy, dziennikarzy, służby mundurowe, rolników, techników po studentów, uczniówszkół średnich i podstawowych.

Na starcie liczą się: zdolność panowania nad pilotowanym urządzeniem, umiejętność przewidywania i wielotematyczna wiedza teoretyczna i praktyczna. Jak pokazało życie, te umiejętności nabywa się, poświęcając czas modelarskiej pasji, bez względu na wiek, płeć, uprawiany zawód.

Zdobywcą na stałe, pierwszego przechodniego pucharu w Pucharze Centralne jEuropy Modeli Wodnosamolotów jest student Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechanicznego, kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka - mieszkaniec Podlasia Marcin Janoszuk. Zaczynał pilotować modele wraz z początkiem zorganizowania  Konkursu Modeli Wodnosamolotów.

Formuła zawodów będąca techniczno - sportowymi zmaganiami z dziedziny modelarstwa lotniczego, gdzie każdy model jest poważnym projektem technicznym, to "miękkie" wejście w temat politechnizacji społeczeństwa, w tym w dużej mierze dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbywa się w formie pikniku rodzinnego.

Zawody w Starym Dworze są inauguracją rywalizacji roku 2019.

Po raz kolejny spotkanie modelarskie zostanie wzbogacone o dzień naukowy pod nazwą "Piknik Naukowy" (21.06), będący wynikiem współpracy z Politechniką Białostocką Wydział Mechaniczny. Temat tegorocznego spotkania to "Wyważenie a stabilność lotu". Panele dyskusyjne zostaną poprowadzone przez kadrę naukową Politechniki Białostockiej.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRowerDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok