Radio Białystok | Patronaty | Suwałki Blues Festival 2019

Suwałki Blues Festival 2019


Suwałki Blues Festival 2019 odbędzie się w dniach 11-14 lipca już po raz dwunasty.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Wystąpi łącznie ponad 40 zespołów i około 200 muzyków z Polski, Europy i świata,
odbędzie się 11 koncertów plenerowych głównych, 12 koncertów plenerowych na mniejszych scenach, 32 koncerty klubowe oraz 5 koncertów w ramach Polish Blues Challenge 2020 kwalifikacji do European Blues Challenge 2020.

Suwałki Blues Festival to 4 dni koncertów, 2 profesjonalne sceny plenerowe, 5 klubów festiwalowych, kwalifikacje Polish Blues Challenge 2020 do European Blues Challenge 2020 oraz koncerty w centrum miasta, śniadania bluesowe, otwarta scena bluesowa, koncerty akustyczne i klubowe połączone z jam sessions, a także koncert na mobilnej platformie połączony z paradą motocykli.Wstęp wolny na główne koncerty plenerowe, śniadania bluesowe i koncerty towarzyszące.


W programie 12. Suwałki Blues Festival 2019 m.in.:


Odsłonięcie 11. tablicy w Alei Gwiazd Bluesa - wmontowanie w deptak przy ul. Chłodnej kolejnej płyty, na której znajdą się nazwy największych gwiazd SBF 2018 będzie z całą pewnością stałą pamiątką wpisującą się w tradycję programu pierwszego dnia SBF. W tym roku w deptak przy ul. Chłodnej wmontowana zostanie kolejna, już jedenasta płyta, na której znajdą się nazwy największych gwiazd minionej edycji SBF.

Happening bluesowy - w ramach happeningu zagrają: suwalski zespół Gold Harp Blues Band, zespół 48 Godzin z Białegostoku, a także Back To The Roots z Grande Synthe (Francja).

Wernisaż i odsłonięcie muralu bluesowego na rozpoczęcie festiwalu - pierwszego dnia festiwalu odbędzie się otwarcie wernisażu pn.: TOMASZ STAŃKO W FOTOGRAFII ANDRZEJA TYSZKO 1982-2014, w galerii Patio SOK oraz odsłonięcie muralu bluesowego w centrum miasta.

Koncert otwarcia SBF 2019 - w tym roku na scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, w Sali im. A. Wajdy odbędzie się koncert otwarcia 12. edycji SBF 2019. Wystąpi zespół COREY HARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcja Krzysztofa Kozakiewicza. Jako support wystąpi: SOSNOWSKI (PL). Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Suwałki Blues Drift 2019 - w piątek, na placu przy ul. T. Kościuszki 74 odbędzie się zlot samochodów Mazda MX5.

Otwarta scena bluesowa – OPENBLUES - w piątek i sobotę w godz. 18.00-20.00 na placu M. Konopnickiej wystąpią 4 zespoły lub soliści, którzy wcześniej zgłoszą chęć wystąpienia
na OPENBLUES - otwartej scenie bluesowej.

Koncert na platformie i parada motocykli - dzięki współpracy z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym, będziemy mieli możliwość zorganizowania koncertu na mobilnej platformie, któremu towarzyszyć będzie parada motocykli Klubu Motocyklowego Black Seven Suwałki.

Konkurs Polish Blues Challenge 2020 - w niedzielę w ramach Suwałki Blues Festival 2019, na dużej scenie przy Ratuszu odbędzie się konkurs Polish Blues Challenge 2020. W konkursie weźmie udział 5 zespołów wybranych przez Radę Artystyczną. Zwycięski zespół otrzyma nagrodę Grand Prix ufundowaną przez prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza wraz z nagrodą pieniężną. Laureat konkursu wystąpi na European Blues Challenge 2020 w Zaanstad, w Holandii.


KENNYWAYNE SHEPHERD BAND (USA)
THEALLMAN BETTS BAND 
(USA)

LUCKYPETERSON(USA)
ROONIEBAKER BROOKS(USA)

SARISCHORR (USA)THECASH BOX KINGS (USA)
COREYHARRIS ACOUSTIC TRIO(USA/IT)

GRAINNEDUFFY (IE)
PETEBROWN & KRISSY MATTHEWS BAND(UK/PL)
MACIEJLIPINA (PL)  MAGDAPISKORCZYK(PL)
DELTABLUES RIDERS(PT) JJBAND feat. Joanna Kaniewska(PL) 

KHALIFWAILIN WALTER(USA)   VINNIE’SVICE(NL) SOSNOWSKI(PL)

SUWALSKAORKIESTRA KAMERALNA(PL) BACKTO THE ROOTS(FR) BLACKBERRYBROTHERS (PL)DEIDREYFRANCOIS BAND (CAN/LT)
HOWLIN’MATT(UK) WOJTEKLICHTRIO(PL)  JUTAS& BUKARTAS BLUES DUO(LT)

SOUTHERNMANROBBIE(RO)  SOUNDTRUCK(PL) KSW4BLUES(PL)   ART BLUES BAND(PL) WBAND(CZ/SK)ZDZIELNI CHŁOPCY(PL) PIANOBLUES BAND(PL)  48GODZIN  (PL)ROCKkONia(PL) FRIENDSOF BLUES(PL) SECONDLINE(PL) SHADEOF WHITE(BY)
ADAMZALEWSKI TRIO (PL)GOLDHARP BLUES BAND(PL)


Koncertotwarcia Suwałki Blues Festival
COREYHARRIS ACOUSTIC TRIO (USA/IT) z Suwalską Orkiestrą Kameralną p.d. Krzysztofa Kozakiewicza, support: SOSNOWSKI (PL)Program12. edycji SBF 2019: http://suwalkiblues.com/program/

Wykonawcy SBF 2019: http://suwalkiblues.com/wykonawcy/

Polish Blues Challenge 2019: http://suwalkiblues.com/polish-blues-challenge/

Multimedia: http://suwalkiblues.com/multimedia/

Więcej informacji na: www.suwalkiblues.com


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok