Radio Białystok | Patronaty | Pomoc z Klasą - Piknik Charytatywny dla Małgorzaty

Pomoc z Klasą - Piknik Charytatywny dla Małgorzaty


Małgorzata Sadlak jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 2 w Czarnej Białostockiej. Wykonując przez 30 lat pracę zawodową, tylko kilkukrotnie była na zwolnieniach lekarskich. Całe swoje życie poświęciła pasji - niesieniu kaganka oświaty najmłodszym.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Pani Małgorzata guza piersi wyczuła sama. Niezwłocznie poddała się leczeniu. Przeszła biopsję, chemioterapię, dwie operacje z mastektomią, radioterapię, hormonoterapię. Wyniki leczenia były bardzo dobre. Kiedy wiosną 2019 r. poszła na wizytę kontrolną, okazało się, że ma przerzuty do wątroby.

Rozsiane ogniska chorobowe wymagają intensywnego leczenia, w tym terapii uzupełniającej lekiem Ibrance. Zakup tego leku to kwota ponad 10 000 zł miesięcznie, co nie podlega refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Potrzebna jest wielomiesięczna kuracja tym lekiem, zaś budżet pani Małgorzaty nie pozwala na samodzielne pokrycie ogromnych kosztów leczenia.

W konsekwencji zrodziła się idea przeprowadzenia m.in. pikniku charytatywnego.Pomoc z Klasą - Piknik Charytatywny dla Małgorzaty

Plac przy Szkole Podstawowej nr 2 im. R. Traugutta w Czarnej Białostockiej

godz. 12:00-18:00Miejsce, w którym będzie przeprowadzony, to teren szkoły, w której uczy pani Małgorzata. Pomoc z Klasą - Piknik Charytatywny dla Małgorzaty odbędzie się w niedzielę, 15 września w godzinach 12:00-18:00. Będą liczne atrakcje, pokazy Straży Pożarnej, Policji, Straży Granicznej, pokaz grupy medycznej.

Wystąpią takie zespoły jak Junior, Bracia Lewkowscy, Zorka, Moment, Lovelas, Bajorek D, Anna Ostrowska. Będzie dostępny lot balonem na uwięzi. Pokazy aut – nowych i starych, motocykli. Odbędą się liczne zawody, konkursy i kiermasze np. ciast, przetworów, książek oraz licytacje. Dla dzieci będzie przygotowana strefa zabaw: malowanie twarzy, dmuchańce.

Organizatorami są: Eliza Korsak, Koło Gospodyń Wiejskich Szminką Malowane, Patrycja Maculewicz-Miks, Piotr Tur.

Na Facebooku na stronie Czary Mary Pomagamy odbywają się liczne licytacje. Fundacja Radia Zet w ramach projektu "3majmy się lokalnie" potroi zebrane w czasie Pikniku środki.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński

Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok