Radio Białystok | Patronaty | Okrągły stół seniorów, cz. 2

Okrągły stół seniorów, cz. 2


Wykluczenie cyfrowe, brak aktywizacji i wsparcia osób niesamodzielnych, brak Centrum Seniora i osiedlowych klubów seniora - to tylko niektóre problemy, z którymi borykają się białostoccy seniorzy.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

"Co jest z nami seniorami" - pod takim hasłem odbyło się 10 maja 2019 r. spotkanie przy okrągłym stole. Zasiedli do niego przedstawiciele władz miasta i urzędnicy, przedstawiciele organizacji senioralnych i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych oraz sami zainteresowani. Raport z tego spotkania dostępny jest na portalu Podlaski Senior: podlaskisenior.pl.

Był to prawdziwy "okrągły stół" i mnóstwo osób chcących zabrać głos. Z debaty wynikało, że białostoccy seniorzy chcą uczestniczyć w opracowywaniu strategii polityki senioralnej, której jak dotąd w Białymstoku nie ma. Spotkanie uświadomiło wszystkim, że potrzeby seniorów to ważny element w polityce senioralnej miasta, do której niezbędna jest diagnoza potrzeb. Uświadomiła także urzędnikom, że warto zacząć od rozmów "na dole".

Ogromny potencjał drzemie w seniorach i warto go wykorzystać. To także pokazało spotkanie przy okrągłym stole. Krótki czas nie pozwolił na podjęcie wszystkich zgłoszonych tematów do dyskusji.

Organizatorzy spotkania - Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora - zapraszają na drugie spotkanie przy okrągłym stole seniorów.20 września, godz. 10:00

Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku (sala konferencyjna CAS I piętro).Okrągły stół seniorów "Między nami seniorami" cz.2 – ramowy program:

  • Rekomendacje i wnioski z pierwszej części okrągłego stołu
  •  Informacja o stanie prac nad badaniem potrzeb seniorów realizowanym przez Urząd Miejski w Białymstoku - Centrum Kształcenia Ustawicznego
  • Otwarta Debata: Czy w Białymstoku potrzebne jest Centrum Seniora?
  • Jak to robią inni?  Refleksje po spotkaniu z Radą Seniorów z Olsztyna
  • Centrum Seniora i kawiarenka seniora w CAS, kluby seniora na osiedlach, domy dziennego pobytu  - czego potrzebują białostoccy seniorzy?
  • Jak umożliwić starszym niesamodzielnym osobom udział w działaniach społecznych i kulturalnych?
  • W jaki sposób miasto Białystok powinno wspierać wykorzystanie potencjału samych seniorów i ich inicjatywy oddolne?
  • propozycje, rekomendacje, wnioski

Czas wystąpień max. 3 minuty, czas trwania debaty – ok. 2 godziny


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krewDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok