Radio Białystok | Patronaty | Międzynarodowa Konferencja "Edukacja Naturalnie"

Międzynarodowa Konferencja "Edukacja Naturalnie"


W dniach 18-19 października w Białymstoku odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Edukacja Naturalnie /Education Naturally Conference.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Konferencja przybliża tematy związane z funkcjonowaniem przedszkoli leśnych. Ponadto po raz pierwszy w Polsce prezentowane będą koncepcje, w oparciu o które funkcjonują leśne szkoły. Prelegenci to przede wszystkim doświadczeni praktycy z Polski, Danii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Rumuni i Słowacji.

Organizatorem jest Polski Instytut Przedszkoli Leśnych we współpracy z Wydziałem Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Celem konferencji jest upowszechnianie wiedzy z zakresu funkcjonowania przedszkoli i szkół leśnych oraz edukacji w przyrodzie poprzez wymianę doświadczeń i networking.

Zadaniem edukacji powinno byś upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży postawy przyjaznej wobec środowiska naturalnego i przyrody. Kontakt z przyrodą ma decydujące znaczenie dla rozwoju człowieka, szczególnie w najmłodszym wieku, kiedy kształtują się postawy i wyrabiane są podstawowe nawyki względem otaczającego środowiska.

Celem jest również przeciwdziałanie i zapobieganie negatywnym skutkom Syndromu Deficytu Natury. Badania potwierdzają, że większość zaburzeń rozwojowych i emocjonalnych dzieci - m.in. deficyty uwagi, hiperaktywność, niezgrabność ruchowa, otyłość, nieprawidłowości integracji sensorycznej, niski poziom kompetencji społecznych i komunikacyjnych, agresja, depresja oraz nerwice - ma podłoże w braku bezpośredniego kontaktu z naturą. W ostatnich latach notuje się gwałtowny wzrost nieprawidłowości i chorób psychicznych u dzieci.

Część wykładowa konferencji odbędzie się w sobotę, 19 października na Uniwersytecie w Białymstoku. W piątek, 18 października odbędzie się wizyta studyjną w leśnym przedszkolu i leśnej szkole Puszczyk oraz warsztaty w terenie.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok