Radio Białystok | Patronaty | Charytatywna aukcja obrazów i fotografii "Podlaskie impresje" w WOAK

Charytatywna aukcja obrazów i fotografii "Podlaskie impresje" w WOAK


Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wspólnie z Fundacją "Pomóż im" oraz pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego zaprasza na charytatywną aukcję obrazów i fotografii "Podlaskie impresje".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Aukcja odbędzie się w mikołajki, 6 grudnia 2019 roku, o godz. 18:00 w Spodkach WOAK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.


- Podczas aukcji będzie licytowanych aż 21 obrazów - zachęca Karolina Szymańska-Skowronek z WOAK-u, pomysłodawczyni aukcji. - Są to prace artystów malarzy związanych z WOAK-iem, biorących udział w wystawach i plenerach organizowanych przez WOAK. Zlicytujemy też jedną fotografię Jerzego Fedorowicza.


Co ważne, cały dochód ze sprzedaży obrazów przeznaczony będzie w całości na Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Prowadzi je od 2009 Fundacja "Pomóż im". To pierwsze w północno-wschodniej Polsce domowe hospicjum dla dzieci. Dzięki tej opiece nieuleczalnie chore dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać w swoich domach, w otoczeniu bliskich.

Działalność fundacji skupia się na poprawie jakości życia chorych dzieci, dawaniu im nadziei i oparcia w najtrudniejszych chwilach. Od początku działalności pod skrzydłami fundacji znalazło się już niemal pół tysiąca dzieci, a rocznie to około 50 maluchów.


Elżbieta Grzybek, artysta plastyk, jedna z osób, które przekazały swoje prace na aukcję, tłumaczy:

Uważam, że sztukę należy propagować, tym bardziej, że jest to chwalebny cel - na potrzeby hospicjum, więc jak najbardziej popieram tę aukcję. A do tego jest to też rozpowszechnianie sztuki!


Katarzyna Krauze-Romejko, której obraz też będzie licytowany, dodaje:

Jestem lekarzem i lubię pomagać, lubię też malować. Często swoje obrazy przekazuję na cele charytatywne. Robię to, bo myślę, że dobro zawsze wraca.


Katalog aukcyjny można zobaczyć na stronie www.woak.bialystok.pl/podlaskieimpresje.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok