Radio Białystok | Patronaty | Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej 2020

Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej 2020


Piąta edycja imprezy biegowej "Ultra Śledź Puszczy Knyszyńskiej" odbędzie się w dniach 21-22 lutego w Supraślu.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

To bieg na dwóch dystansach: 80 km (12h) i 160 km (24h). Zawodnicy zmagają się z trudną, zimową trasą wiodącą po najpiękniejszych zakątkach rezerwatów przyrody i Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. 

Ten bieg to coś więcej niż sportowe wydarzenie. Zrzesza biegaczy z całej Polski i zagranicy, którzy wracają - jak sami mówią - dla niepowtarzalanego klimatu całej imprezy. Organizatorzy starają się wychodzić poza ramy zwykłych zawodów - na zakończenie sportowych zmaganiach przygotowują poczęstunek i koncert. Przy okazji zabawy i promowania zdrowego stylu życia (bieg jest wegański) działają charytatywnie poprzez wsparcie potrzebującego dziecka z naszego regionu, któremu przekazują pulę nagród przeznaczoną dla wygranych w kwocie 10 tys. zł.

Ultra Śledź to pierwszy ultramaraton na Podlasiu. Co roku startuje ponad 200 zawodników, a w organizacji bierze udział 100 wolontariuszy. To marka rozpoznawalna w środowisku biegowym w całej Polsce. W biegu bierze udział m.in. Patrycja Bereznowska - dwukrotna rekordzistka świata w biegu 24 godzinnym, mistrzyni Europy, rekordzistka świata w biegu 48-godzinnym (401 km), rekordzistka w kategotii kobiet ultramaratonu Badwater 2019 w Dolinie Śmierci oraz Artur Jendrych - zwycięzca Łemkowyna Ultra Trail 2018 na dystansie 150 km.

Oprócz czterech edycji Ultra Śledzia organizatorzy mają na koncie również ubiegłoroczne 12. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu 24-Godzinnym oraz dwie edycje Supraskiego Maratonu Leśnego. Współpracują z nimi Gmina Supraśl, Centrum Kultury i Rekreacji oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

Więcej na facebook.com/ultrasledzultrasledz.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok