Radio Białystok | Patronaty | Wyprawa "Z Wigier do Bałtyku - Płyniemy dla Przystani"

Wyprawa "Z Wigier do Bałtyku - Płyniemy dla Przystani"


Daniel Danecki, Jakub Skrodzki i Arkadiusz Makowski zamierzają przepłynąć około 1000 kilometrów - z jeziora Wigry do Bałtyku.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Pomysł na czwartą wyprawę narodził się wiosną 2019 roku i pierwotnie trasa spływu kajakowego przebiegać miała z jeziora Wigry do Wisły. Jarosław Borejszo z Wigierskiego Parku Narodowego doradził, by wydłużyć trasę aż do Bałtyku. Po namyśle Daniel Danecki zaakceptował pomysł.

Zapytał Jakuba Skrodzkiego, czy nie chciałby się wybrać kajakami na około 1000-kilometrową wyprawę, a że razem zdobyli w 2018 roku kajakiem całą Czarną Hańczę od źródła do ujścia, to długo się nie namyślając, zaakceptował propozycję. Po około 2 tygodniach odezwał się Arkadiusz Makowski.

Daniel Danecki, Jakub Skrodzki oraz Arkadiusz Makowski 9 maja rozpoczną zdobywanie kilometrów na rzekach, żeby dopłynąć w maksymalnie 16 dni do Bałtyku. Start wyprawy planują z pomostów przy Klasztorze Wigierskim, potem jeziorem Wigry do Czarnej Hańczy, Kanałem Augustowskim, Biebrzą, Narwią do Wisły i Wisłą w górę aż do Bałtyku w okolicy Mikoszewa. Dziennie chcą pokonywać około 60 kilometrów.

Przy okazji Wyprawy "Z Wigier do Bałtyku - Płyniemy dla Przystani" kajakarze będą zbierać pieniądze dla dzieci z Przystani w Suwałkach, czyli świetlicy środowiskowej dla dzieci z trudnych rodzin.

Szczegóły wraz z numerem konta są na smacznepodroze.com/wigry-baltyk-przystan.

                                                                                 

źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki PajączkowskiejDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok