Radio Białystok | Patronaty | 59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON

59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON


59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej odbędzie się w Wysokiem Mazowieckiem w niedzielę, 19 lipca.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.PROGRAM, 19 lipca

12.00 - prezentacja ekip przed urzędem miasta, Wysokie Mazowieckie, ul. Ludowa

12.45 - ceremonia otwarcia, start honorowy

13.00 - start ostry Gołasze Puszcza

16.30-17.00 - finisz

17.15 - dekoracja zwycięzców, ceremonia zamknięciaWyścig ma zapewniony udział czołówki kolarstwa polskiego, którą reprezentować będą wszystkie zawodowe grupy kolarskie oraz najlepsi amatorzy i 12 zagranicznych teamów (zgłosiły się już ekipy m.in. z Czech, Niemiec, Austrii, Estonii, Słowacji, Litwy, Luksemburga). Łącznie peleton będzie liczył 110 kolarzy.

Spikerami będą komentator sportowy Włodzimierz Rezner z Polskiego Radia oraz Stanisłwa Brzósko z PAP.

Historia tego wyścigu rozpoczęła się w 1958 roku wyścigiem ulicznym, jak go nazwano, organizowanym przez sekcję kolarską Legii, po obwodzie zamkniętym ulicami wokół Stadionu Wojska Polskiego. W związku z ówczesnym charakterem wyścigu, a także jego trasą, po nieznacznych modyfikacjach i korektach, ostatecznie liczyła ona 2,9 km x 28 okrążeń, z metą i startem na ul. Myśliwieckiej przy kortach tenisowych Legii.

W 1960 r. wyścig przyjął nazwę Kryterium o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Był jednocześnie Międzynarodowymi Mistrzostwami Wojska Polskiego w kolarstwie. Początkowo wyłącznie mogli startować żołnierze - sportowcy. W latach późniejszych wyścig był ogólnodostępny dla wszystkich zawodników. Impreza miała zawsze znakomitą obsadę sportową, przyjeżdżali najlepsi kolarze amatorzy, mistrzowie świata - Klaus Ampler, Bernd Drogan, Olaf Ludwig z NRD, Moravec, Doleżal z Czechosłowacji czy Kapitanow, Gusiatnikow, Abdużaparow z ZSRR. Sensację wzbudził przyjazd reprezentacji Mongolii oraz Kuby.

W roku 2003 z inicjatywy ówczesnego ministra MON Jerzego Szmajdzińskiego impreza została zgłoszona do kalendarza światowego i uzyskała kategorię 1.2 UCI.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar MON jest najstarszym z kontynuowanych wyścigów klasycznych (jednodniowych) w Polsce. Od kilku lat znalazł swoje miejsce w Podlaskiem.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po PodlasiuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok