Radio Białystok | Patronaty | Elemental Tri Series Białystok 2020

Elemental Tri Series Białystok 2020


Podczas panującej epidemii oraz obostrzeń z tym związanych imprezy muszą odbywać się z zachowaniem obwiązujących norm i przepisów. Zaplanowane na 16 sierpnia zawody Elemental Tri Series w Białymstoku odbędą się w pierwotnym terminie, jednak zaistniała konieczność zmodyfikowania formuły imprezy, a tym samym programu zawodów.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W Białymstoku już po raz drugi odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim z draftingiem dla zawodników Elity oraz U23 (1,5 km – 40 km – 10 km), a także Mistrzostwa Polski w Paratriathlonie i Integracyjne Mistrzostwa Polski Sztafet w Paratriathlonie na dystansie sprinterskim bez draftingu (0,75 km – 20 km – 5 km).

Pierwsza ważna zmiana dotyczy natomiast organizacji Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim bez draftingu dla age-grouperów. W tych zawodach zgodnie z panującymi obostrzeniami będzie mogło wziąć udział jedynie 150 zawodników. Jest już komplet zgłoszeń, natomiast wszystkie osoby, które były na liście startowej i jeszcze nie wniosły opłaty startowej, zostały przeniesione na listę rezerwową w kolejności, w jakiej się zgłaszali.


- W związku z koniecznością dostosowania się do obowiązujących przepisów musieliśmy wyznaczyć limit age-grouperów startujących w Mistrzostwach Polski na popularnej "olimpijce" na 150 zawodników. Sytuacja jest trudna i zdajemy sobie sprawę, że walka o medale nie będzie możliwa dla każdego, ale jest to wymuszone odgórnymi zaleceniami. Możemy zapewnić wszystkich, którzy planowali wystartować, a nie ma ich jeszcze na liście, że cały czas czekamy na kolejne komunikaty rządu i jak tylko limity na imprezach zostaną zwiększone, natychmiast otworzymy listy startowe i zwiększymy limity – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z firmy Labosport Polska.


W ramach dystansów: supersprinterskiego i sprinterskiego odbędzie się wyłącznie rywalizacja zawodników w wieku 14-19 lat startujących w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Na supersprincie (0,4 km – 10 km – 2,5 km) wystartują młodzicy (14-15 lat), na dystansie sprinterskim wystartują zawodnicy w kategorii junior młodszy (16-17 lat) i junior (18-19 lat). Na tych dystansach nie odbędą się starty w pozostałych kategoriach wiekowych. Ze wszystkimi osobami, które wniosły już opłatę na dystans supersprinterski i sprinterski, a nie są w powyższych kategoriach, organizator skontaktuje się drogą mailową.

Podczas Elemental Tri Series w Białymstoku nie odbędzie się rywalizacja sztafet na dystansie olimpijskim oraz imprezy biegowe zazwyczaj towarzyszące triathlonowi, czyli 10K Run Series dla dorosłych oraz Elemental Kids dla najmłodszych. W tym przypadku również organizator skontaktuje się ze wszystkimi zawodnikami drogą mailową.

Wszystkie kwestie formalne dotyczące zmiany dystansów lub przeniesienia opłat startowych na inne zawody będą rozpatrywane indywidualnie poprzez kontakt na adres biuro@startlist.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok