Radio Białystok | Patronaty | Karolina Cicha i Kayah w premierowym singlu z płyty TANY

Karolina Cicha i Kayah w premierowym singlu z płyty TANY


"Płacz nad młodością, co odchodzi" to tytuł singla zapowiadającego wrześniowe wydawnictwo Karoliny Cichej & Spółki. I, choć sama autorka określa go "lamentem autobiograficznym", utwór wspaniale oddaje optymistyczny i taneczny charakter płyty TANY.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W duecie z Karoliną Cichą wystąpiła Kayah. Ujmujący dystans do upływającego czasu, siostrzeństwo i radość towarzyszą obu nie tylko w premierowym utworze, ale także w lyric video, który można zobaczyć w sieci. Cała płyta ukaże się 11 września.

Karolina Cicha jest jedną z najważniejszych polskich artystek na scenie folk. Kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka zasłynęła już z eksploracji muzyki tradycyjnej. W swojej najnowszej płycie TANY wraz ze Spółką wraca na swoje ukochane Podlasie z nową energią - odkrywa taniec, rytm i groove.

Spotkanie w jednym utworze i na planie do klipu "Płaczu za młodością, co odchodzi" z Kayah wprowadza do płyty nową jakość i energię artystki najwyższej klasy. Efektem jest niezwykły kobiecy duet, który otwiera przestrzeń do nowego spojrzenia na upływający czas. W tym muzycznym dialogu odnajdzie się z pewnością niejedna krajanka.

TANY to dialog tradycji ze współczesnością. Cicha sięga po formy typowe dla regionu - traktując je z szacunkiem, wzbogaca o współczesne efekty dźwiękowe i taneczne gatunki muzyki etnicznej. Usłyszymy rootsowe uderzenie bębnów, polkę, sambę czy elementy technotransu i rapu w utworze, który powstaje z udziałem Karoliny Czarneckiej. Może to nie będzie disco polo z Podlasia, ale muzyka tradycyjna podlaskiej wsi na miarę dzisiejszego odbiorcy.


-  Chcę, żeby to było transowe, w innym sensie tradycyjne. Chcę zbadać, czy moje teksty pasują do tradycyjnych pieśni. (...) Niby nie ma już tego ducha, ale problemy i emocje się nie zmieniają (…) Kiedy jest groove, kiedy jest rytm, wrzuca się jakąś emocję, człowiek może bardziej wyrażać siebie, w tańcu, w ciele* - mówiła Karolina Cicha.Nie sposób sobie wyobrazić pejzażu współczesnego województwa podlaskiego bez kontekstu kultur pogranicza. Szczególnym walorem jest ta dwujęzyczność - paralelność występowania pieśni w języku polskim i innych wschodniosłowiańskich (m.in. białoruskiego i ukraińskiego), której nie zabraknie na płycie TANY.

Nowa płyta Karoliny Cichej & Spółki porywa i porusza. Wydawnictwo powstaje mimo kwarantanny i utrudnień w branży muzycznej, ale może właśnie tym bardziej potrzebna jest radość i pozytywna energia, którą niesie. TANY wyjdą nam na zdrowie!

*fragmenty pochodzą z "Tygodnika Powszechnego" (M. Żyła, Świat bez środka, nr 17/2019)

Płyta dostępna od w preorderze na sklepzmuzyka.pl/tany.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Urodziny PRB

Kino "Świerkowa 1"!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

27 września 2020

źródło: mat. org.

28 września 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok