Radio Białystok | Patronaty | Bieg charytatywny dla 9-krotnego mistrza świata w kickboxingu Marka Piotrowskiego

Bieg charytatywny dla 9-krotnego mistrza świata w kickboxingu Marka Piotrowskiego


Legendarny polski kick-bokser Marek Piotrowski od lat walczy o zdrowie, jednak brakuje mu pieniędzy na leczenie i rehabilitację. Do charytatywnej akcji na jego rzecz włączył się białostocki utytułowany kick-bokser Robert Ciulkin.

źródło: mat. pras.
źródło: mat. pras.

Robert Ciulkin przebiegnie 200 kilometrów, by w ten sposób wypromować charytatywną zbiórkę na rzecz swego idola.


Wsparcie kibiców, fanów, przyjaciół dodaje Markowi otuchy, budzi nadzieję i przywołuje uśmiech na jego twarzy. Pokazaliście, że jego zdrowie jest dla Was cenne i że chcecie przy nim być! Żeby wspomóc zbiórkę pieniędzy na SIEPOMAGA.PL, postanowiłem nadać sprawie dodatkowy rozgłos i pomóc tak, jak potrafię, dlatego podjąłem wyzwanie i pobiegnę do naszego mistrza!

Marek Piotrowski 14 sierpnia obchodzi urodziny, więc postanowiłem złożyć mu życzenia urodzinowe osobiście i podziękować w imieniu wszystkich Polaków za wszystko, co zrobił dla naszego kraju. Wyruszam 10 sierpnia spod napisu Białystok usytuowanym za Ratuszem na Rynku Kościuszki. Będę pokonywał po 50 km dziennie, taki jest plan, a jak to się wszystko ułoży, zobaczymy na trasie. Jedno wiem na pewno: z Bożą pomocą i przy wsparciu tych wszystkich ludzi, którzy się w to przedsięwzięcie zaangażowali, na pewno nam się uda. Dziękuję mediom za nagłośnienie sprawy i słowa otuchy

ze sportowym pozdrowieniem Robert Ciulkin mistrz świata w kickboxingu.


Na internetowym portalu siepomaga.pl do 30 września trwa internetowa zbiórka na rzecz Marka Piotrowskiego.

Marek, dla wielu ikona polskiego sportu. Marek Piotrowski - znany z ringowego przydomku jako Punisher, legenda kick-boxingu. W swoim zawodowym życiu jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego zwyciężył w 42. Oprócz walk w kick-boxingu Marek stoczył także 21 pojedynków w tradycyjnym boksie. Wszystkie wygrał. Teraz przed nim do wygrania ta najważniejsza - walka o życie.

Marek to najbardziej utytułowany polski kickbokser w historii. W październiku 1988 roku stoczył swoją pierwszą walkę w USA - w Rockford znokautował Boba Handegana w 4. rundzie. W 1989 roku w swej piątej walce za oceanem zwyciężył jednogłośnie na punkty dotychczas niepokonanego Ricka "The Jet" Roufusa i zdobył zawodowe mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Dwa miesiące później sięgnął po tytuł światowy, pokonując słynnego Dona Wilsona. Tak narodziła się legenda.

Kilka lat później rozpoczęły się jego poważne problemy ze zdrowiem, które zatrzymały jego karierę. Wtedy zaczęła się inna walka.

Postępująca i nie do końca zdiagnozowana choroba spowodowała duże trudności w mowie oraz poruszaniu się Marka. Dzisiejsze czasy nowoczesnej, precyzyjnej diagnostyki, interdyscyplinarnych zespołów lekarskich dają jednak szansę na znalezienie właściwej drogi leczenia niezwykle trudnych przypadków klinicznych. Opierając się na doświadczeniu, wiedzy oraz stałej współpracy z różnymi ośrodkami i instytutami medycznymi staramy się pomóc Markowi w dojściu do sprawności oddechowej, ruchowej i funkcjonalnej.

Przeprowadzona operacja górnych dróg oddechowych usprawniła oddychanie, a dotychczasowa rehabilitacja wsparła funkcje mowy, chodzenia, poprawiła zakres ruchu i zmniejszyła ból barku. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo duże i znacząco przewyższają możliwości finansowe rodziny Marka. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego wynosi od 11 do 15 tys. zł.


Oprócz rehabilitacji, która powinna odbywać się kilka razy w roku, konieczne jest dalsze leczenie i dalsza diagnostyka w kraju. Rozpatrywane jest także leczenie za granicą. Aby móc kompleksowo, systematycznie i profesjonalnie pomagać Markowi, bardzo potrzebne jest stałe wsparcie.


źródło: mat. pras. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej FiedorukDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

23 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.

31 października 2020

źródło: mat. org.źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok