Radio Białystok | Patronaty | Projekt "Konopielka 2020"

Projekt "Konopielka 2020"


Ośrodek Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny realizuje projekt "Konopielka 2020" dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Projekt poświęcony jest twórczości Edwarda Redlińskiego, który urodził się we Frampolu, w gminie Juchnowiec Kościelny. Tam się wychowywał i tworzył.


- W tym roku Edward Redliński obchodził swoje 80. urodziny. Oddajemy hołd Mistrzowi, próbując przekazać dorobek wybitnego pisarza i honorowego mieszkańca naszej gminy - mówi Krzysztof Sokólski, dyrektor Ośrodka Kultury w Gminie Juchnowiec Kościelny.  


W niedzielę, 6 września o 18:00 będzie miała miejsce premiera pierwszego filmu zrealizowanego w ramach projektu. Seria przygotowana przez Ośrodek Kultury składa się z 10 filmów. Każdy poświęcony jest innemu utworowi Redlińskiego. Pierwszy to "Listy z Rabarbaru". W twórczość Redlińskiego wprowadza profesor Dariusz Kulesza, a w oddaniu jej klimatu pomagają aktorzy grupy teatralnej "TRYLOBIT" i chór "VIVA ARTE"

Filmy "Konopielka 2020" będą ukazywały się na Facebooku i kanale YouTube Ośrodka Kultury.  

"Konopielka 2020" jest kolejną formą działalności online, w jaką w ostatnich miesiącach mocno zaangażował się juchnowiecki Ośrodek Kultury. Ogromną popularnością cieszą się filmy o historii, tajemnicach, miejscach i znanych osobach związanych z Ziemią Juchnowiecką. Obecny projekt dotyczący twórczości Edwarda Redlińskiego został wysoko oceniony w programie dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury, do którego zgłoszono łącznie prawie 6 tysięcy wniosków. Projekt będzie trwał do końca października. Wartość przyznanej dotacji wynosi 12 tysięcy złotych.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To TuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok