Radio Białystok | Patronaty | Orlen Wyścig Narodów i Orlen Lang Team Race

Orlen Wyścig Narodów i Orlen Lang Team Race


Pięknymi drogami Podlasia pojadą 29 i 30 maja uczestnicy ORLEN Wyścigu Narodów. Gospodarzem trzeciej edycji zmagań najlepszych młodzieżowców świata będzie Białystok. Start potwierdziły już 23 ekipy.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

ORLEN Wyścig Narodów

Tylko Polska, Czechy i Francja w tych trudnych pandemicznych czasach podejmują się organizacji wyścigów z cyklu Puchar Narodów UCI. Walka o trofea zacznie się właśnie w Białymstoku. W czerwcu młodzi kolarze spotkają się w czeskich Jesionikach, a kolejne dwie edycje – w lipcu i sierpniu we Francji. Wielkim finałem będzie prestiżowy Tour de l’Avenir, od lat odkrywający największe światowe talenty.


- W 2017 roku wygrał tam Egan Bernal, a dwa lata później był już najlepszym kolarzem Tour de France. Tą samą ścieżką podążył niesamowity Tadej Pogacar, którym zachwycamy się od kilkunastu miesięcy. To pokazuje skalę talentu w młodzieżowym peletonie. Przyszłe gwiazdy przebijają się właśnie w młodzieżowych wyścigach, których wciąż jednak w kalendarzu jest bardzo mało. Cieszę się, że już trzeci rok z rzędu Polska jest na tej mapie – zaznacza Czesław Lang, dyrektor ORLEN Wyścigu Narodów i Tour de Pologne.


Pierwsza edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz czas na Białystok.


- Okrążamy Polskę i to cieszy, bo wyścig budzi spore zainteresowanie. W tym roku mieliśmy niezwykle ambitny plan - ORLEN Wyścig Narodów miał się składać z pięciu etapów. Rozpoczynałby się za litewską granicą, a finiszował właśnie w Białymstoku. Uniemożliwiła to jednak pandemia, nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe przekraczanie granic. Jestem jednak spokojny o jakość wyścigu, bo wspólnie z władzami Białegostoku przygotowaliśmy bardzo ciekawą, urozmaiconą trasę, rodem z najlepszych klasyków - dodaje Lang.


Pierwszego dnia rywalizacji kolarze pokonają 143 km, drugiego - niespełna 125. Meta obu etapów usytuowana została przy al. Piłsudskiego, dokładnie w tym miejscu, gdzie… 12 lat temu po raz ostatni finiszował w Białymstoku Tour de Pologne.

Start w ORLEN Wyścigu Narodów potwierdziły już 23 reprezentacje, w tym oczywiście biało-czerwoni. Wszystkie zespoły wystartują w narodowych barwach. A 30 maja będzie okazja dla aktywnych fanów kolarstwa, by zmierzyć się z trasą ORLEN Wyścigu Narodów. Tego dnia z Białegostoku ruszy bowiem ORLEN Lang Team Race, rozpoczynający amatorski cykl w 2021 r.


ORLEN Lang Team Race

ORLEN Lang Team Race to kolarski wyścig dla amatorów, którego celem jest popularyzacja kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocja najpiękniejszych regionów Polski. Starannie dobre trasy, scenografia z Tour de Pologne, atmosfera kolarskiego peletonu - uczestnicy mogą poczuć się niczym największe gwiazdy dyscypliny.

Tegoroczny sezon ORLEN Lang Team Race rozpoczyna się 30 maja w Białymstoku. Na kolarzy czeka 82-kilometrowa trasa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostaną zaproszeni na podium do dekoracji.


- W organizację ORLEN Lang Team Race wkładamy całe serce. Chcemy, aby uczestnicy mogli poczuć smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Najpierw zobaczą rywalizację w ramach ORLEN Wyścigu Narodów UCI Nations Cup U 23 2021, a potem sami pojadą na trasę wyścigu dla amatorów - mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.


Wyścig wystartuje 30 maja o godz. 14.00. Zapisy internetowe trwają do piątku 28 maja na stronie: https://dostartu.pl/orlen-lang-team-race-v5669. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielę w biurze zawodów - szczegóły na stronie https://langteamrace.pl/bialystok-2021/.

10 sierpnia w Arłamowie zostanie rozegrany ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Sezon zakończy ORLEN Lang Team Race w Bytowie 25 września.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To TuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok