Radio Białystok | Patronaty | Noc Muzeów w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Noc Muzeów w Operze i Filharmonii Podlaskiej


W sobotę, 15 maja Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na Noc Muzeów w hybrydowej formie.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

W planach: występy Chóru Dziecięco-Młodzieżowego OiFP, pokaz umiejętności artystów baletu, wystawa zdjęć "Narodziny musicalu" i koncert online.


- Niestety, nie możemy jeszcze zaprosić Państwa do środka naszego gmachu, ale ponieważ bardzo już tęsknimy za publicznością, przygotowaliśmy kilka atrakcji na zewnątrz, tak aby można już było nas odwiedzić, zanim wrócimy do tradycyjnego grania dla publiczności - tłumaczy prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej. – W sobotni wieczór zapraszamy Państwa na rodzinny spacer na Odeską. Tu o godz. 18.00 i 19.00, w naszym Amfiteatrze wystąpi Chór Dziecięco-Młodzieżowy OiFP pod kierownictwem pani Ewy Rafałko. Młodzi artyści zaprezentują program "Brzechwa muzycznie", złożony z utworów króla literatury dziecięcej do muzyki Marcina Nagnajewicza. O 18.30 i 19.30 na skwerze przy wejściu do Amfiteatru zacznie się pokaz tańca artystów naszego zespołu baletowego, do muzyki z koncertu poświęconego pamięci Krzysztofa Krawczyka.


Przez cały wieczór będzie można także obejrzeć zdjęcia z wystawy "Narodziny musicalu" fotografa OiFP Michała Hellera. Jej otwarcie miało miejsce w dniu białostockiej premiery spektaklu "Jesus Christ Superstar".


-  Zdjęcia robiłem w dwóch skrajnie różnych środowiskach: na próbach - przy oświetleniu zastanym i w studiu zaimprowizowanym w sali kameralnej, w świetle błyskowym - opowiada o pracy nad projektem sam autor. - Dzięki temu wystawa jest ciekawa i dynamiczna: widzimy tu artystów w strojach codziennych i sportowych, pracujących nad inscenizacją oraz w pełnej  charakteryzacji i kostiumach. To rzecz o rodzaju metamorfozy - poszukiwanie momentu, w którym aktor zamienia się w kreowaną przez siebie postać.

 

Podczas Nocy Muzeów fotografie Michała Hellera będą ustawione na sztalugach w witrynach dolnego foyer Opery i będzie je można podziwiać z zewnątrz budynku. Amatorzy pięknych widoków będą mogli natomiast skorzystać z możliwości wejścia na tarasy i dach Opery między godz. 17.30 a 21.00 (ostatnie osoby będą wpuszczane o 20.30). Wszystkie wydarzenia w ramach Nocy Muzeów są bezpłatne; w przypadku deszczowej pogody nie odbędą się.

Opera i Filharmonia Podlaska przy okazji Nocy Muzeów włącza się także w działania charytatywne. Od 17.30 przy wejściu do Amfiteatru rozpocznie się kiermasz zabawek na rzecz Nikodema Wasilewskiego, chorego na rdzeniowy zanik mięśni. Wolontariusze przeprowadzą też wśród uczestników zbiórkę datków do puszek.

Tegoroczna "Noc Muzeów" odbędzie się hybrydowo, bo Opera nie rezygnuje tego dnia z tradycyjnych weekendowych spotkań online. W sobotę na kanale YouTube OiFP i na profilu na Facebooku będzie można zobaczyć koncert "W piękny rejs…" z utworami Krzysztofa Krawczyka. Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej w autorskim programie wyśpiewają niezapomniane hity tego piosenkarza. Początek o 19:00. 


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To TuDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok