Radio Białystok | Patronaty | V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon "Kraina Bugu" 2022

V Charytatywny Triathlon i Paratriathlon "Kraina Bugu" 2022

27.08.2022

Podążając za nurtem nieokiełznanej rzeki Bug, która zamyka od północy tereny Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, a także rozgranicza dwa województwa – podlaskie i mazowieckie, można przenieść się w zupełnie inny świat. 27 sierpnia 2022 roku, będzie to świat aktywnych sportowców, zawodowców oraz amatorów.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Trasa skupia się na wspomnianych terenach nadbużańskich. Bug to nie tylko rzeka, która zachowała swój naturalny charakter. To tradycyjne, wielokulturowe wioski z barwną historią. Nadbużańskie dwory, pensjonaty oraz Zamek Janów Podlaski, wokół których ciągnie się trasa zawodów, to prawdziwe perły Podlasia.

Triathlon i Paratriathlon Kraina Bugu powstał z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. Przychód z opłat startowych i wpłat od sponsorów zostaje przeznaczony na mieszkania chronione, które są formą pomocy społecznej przygotowującą pod opieką specjalistów osoby tam przebywające do prowadzenia samodzielnego życia lub wspomagającą te osoby w codziennym funkcjonowaniu.

Dzięki tym działaniom, osoby z niepełnosprawnościami otrzymują szansę na normalne życie. Opieka asystentów w niewielkim zakresie oraz własne mieszkania przygotują ich do życia bez potrzeby nieustannej pomocy najbliższych – zwykle rodziców.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Leny Grochowskiej oraz Grupa Arche i Stowarzyszenie Wspólnota Arche. Triathlon to kontynuacja aktywności Fundacji Leny Grochowskiej, związanej z pomocą osobom niepełnosprawnym.

Trasa Triathlonu wynosi 48 km i jest podzielona na trzy odcinki: BIEG - 6 km, SPŁYW KAJAKOWY - 15 km, WYŚCIG ROWEROWY - 27 km. Triathlonu nie pokonujesz sam – to zawody DRUŻYNOWE. W skład sztafety wchodzą 3-4 osoby, a każda z nich do pokonania będzie miała jeden z triathlonowych etapów. W spływie kajakowym dopuszcza się drużyny 2-osobowe.

Paratriathloniści zmierzą się z kajakarskim wyścigiem sprinterskim - 1,5 km w specjalnie przygotowanym zbiorniku wodnym na terenie Zamku Janów Podlaski. W Paratriathlonie w drużynie musi znaleźć się minimum dwóch zawodników z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej lub intelektualnej. Paratriathlon ma na celu zaangażować osoby z niepełnosprawnościami w rywalizację sportową.

W Triathlonie z Niemirowa wystartuje spływ kajakowy, a w Mielniku będzie miał swoją metę. Na Zamku Janów Podlaski wystartuje i zakończy się bieg oraz wyścig rowerowy. Zwycięża drużyna, która uzyska najkrótszy łączny czas.

Podczas wydarzenia organizowane są także bezpłatne biegi dla dzieci w wieku 5-12 lat na odcinkach 400-900 m w zależności od kategorii wiekowej. Jeśli komuś zabraknie zawodnika, pracownik Fundacji Leny Grochowskiej może stać się jednym z nich.

Nagrody w zawodach to pobyt w Arche Hotelach oraz nagrody rzeczowe. Zarówno w klasyfikacji głównej za zajęcie 1., 2. i 3. miejsca, jak i w każdej z dyscyplin dla kobiet i mężczyzn.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio BiałystokStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok