Radio Białystok | Patronaty | Konkurs poetycki "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży"

Konkurs poetycki "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży"

31.10.2023

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku po raz szósty organizuje konkurs poetycki "Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży".

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych województwa podlaskiego, województwa warmińsko-mazurskiego oraz dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego mieszkających poza granicami kraju.

Przedsięwzięcie to jest nie tylko formą popularyzacji historii Polski, ale również utrwala pamięć o losach Polaków i ich wkładzie w dążenie do odzyskania wolności i niepodległości oraz budowę suwerennego państwa w latach 1918-1989.

Zamierzeniem organizatorów jest także kształtowanie wśród młodych ludzi świadomych postaw obywatelskich, przywiązania do historii, tradycji narodowych, języka ojczystego oraz budowanie tożsamości narodowej i regionalnej, a także propagowanie wartości patriotycznych.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie własnego utworu poetyckiego na bazie źródła historycznego. Wiersze powinny odnosić się do wartości patriotycznych, upamiętniać wydarzenia, miejsca, osoby, symbole itp. związane z najnowszą historią Polski.

Termin nadsyłania prac mija do 4 kwietnia 2023 r. Cyklicznie wydarzenie podsumowuje uroczysta gala, która zaplanowana jest na październik 2023 r. Pytania dotyczące konkursu należy kierować do Jolanty Brzozowskiej: tel. 84 6645745, 85 6645747, e-mail: konkurs.poetycki@ipn.gov.pl lub jolanta.brzozowska@ipn.gov.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR Mój boski rozwód

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - BroadwayDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok