Radio Białystok | Patronaty | Program Most the Music

Program Most the Music

29.06.2024

Most the Music, jest bezpłatnym programem edukacyjnym, który ma na celu rozwijanie umiejętności muzycznych i społecznych dzieci i młodzieży. Jego celem jest także podkreślenie wartości zaangażowania lokalnych społeczności i zacieśnianie więzi w tzw. małych ojczyznach. Pomysłodawcą programu jest Fundacja Most the Most, która finansuje tę inicjatywę i nadzoruje jej realizację.

źródło: mat. org.
źródło: mat. org.

Most the Music – o programie

Most the Music stawia na muzykę, jako prostą i piękną metodę przywracania równowagi w rozwoju dzieci i młodzieży. Warsztaty muzyczne, jako wiodący element programu, mają realny wpływ na kształtowanie ich postaw społecznych i moralnych. Dzieci i młodzież pracują z profesjonalnymi trenerami śpiewu i mają dostęp do niezbędnych instrumentów.

Program zakłada również organizację trzech koncertów rodzinnych. Jest to okazja do zaprezentowania talentów młodych artystów, ale również do zaangażowania i integracji całej lokalnej społeczności.

Oprócz nauki śpiewu, uczestnicy programu mają możliwość wyjazdu do filharmonii, teatru muzycznego lub opery, co wzbogaca ich doświadczenia muzyczne.

Zwieńczeniem edycji programu będzie tygodniowy obóz muzyczny dla wszystkich chórzystów Most the Music z całej Polski. Wystąpią oni też razem na profesjonalnej scenie podczas wielkiego koncertu finałowego.

Dzięki udziałowi w Most the Music dzieci i młodzież zyskują̨ większe zdyscyplinowanie w działaniu, rozwijają̨ samodzielność, aktywność i twórczą inwencję. Muzyka ma pozytywny wpływ na emocje i samopoczucie uczestników, zmniejsza zahamowania i buduje więzi społeczne. Innym ważnym celem programu jest pokazanie dzieciom i młodzieży alternatywnych do świata wirtualnego form spędzania wolnego czasu.

Chór w Niećkowie

Lokalizacje utworzenia chórów mają ścisły związek z Konkursem Nasz Zabytek Fundacji Most the Most. O doborze miejsc decydują:

  • podpisanie umowy w konkursie Nasz Zabytek na terenie danej gminy/powiatu;
  • skala zaangażowania lokalnej społeczności w Konkursie Nasz Zabytek.

W efekcie powstaje sieć 25-osobowych chórów, zlokalizowanych w różnych miejscach Polski. W obecnej (drugiej) edycji programu jest to osiem chórów z województw: podlaskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, podkarpackiego, śląskiego, małopolskiego i opolskiego.

W województwie podlaskim chór Most the Music został założony w Niećkowie. Powiat grajewski jest właścicielem Dworu w Niećkowie, który zwyciężył w Konkursie Nasz Zabytek. W inicjatywy związane z zabytkiem zaangażowały się lokalne społeczności. Propozycja sfinansowania działalności chóru jest dla nich dodatkowym wyróżnieniem za oddolne skuteczne działania.

Harmonogram działań

Przez cały rok szkolny dzieci i młodzież uczą się aranżacji muzycznych. Przygotowuje je dla nich uznany dyrygent i kompozytor Adam Sztaba. Pełni on funkcję dyrektora artystycznego Most the Music. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu. Prowadzą je lokalni profesjonalni trenerzy śpiewu. Dyrektor artystyczny, z pomocą asystenta, aranżera i dyrygenta Patryka Sikory, dogląda postępów chórów oraz przekazuje im cenne wskazówki.

4 marca 2024 r. w Niećkowie - warsztat z Patrykiem Sikorą.

20 marca - koncert rodzinny. Kolejny koncert dla lokalnych społeczności planowany jest na maj.

Od 23 do 29 czerwca 2024 r. - dzieci i młodzież ze wszystkich chórów wezmą udział we wspólnym wakacyjnym obozie muzycznym.

29 czerwca 2024 r. w Warszawie - wielki koncert finałowy. Na scenie wystąpią razem dzieci i młodzież ze wszystkich ośmiu chórów Most the Music z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Adama Sztaby.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu LokalnegoDo pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok