Radio Białystok | Patronaty | "O co biega?" w Teatrze Dramatycznym

"O co biega?" w Teatrze Dramatycznym

21.09.2024

W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają właśnie próby do spektaklu, którego premiera odbędzie się we wrześniu, w nowym sezonie artystycznym. Spektakl "O co biega?" reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz.

"O co biega?" w Teatrze Dramatycznym - próba, źródło: mat. pras.
"O co biega?" w Teatrze Dramatycznym - próba, źródło: mat. pras.

"O co biega?" to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem bohaterowie spektaklu? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Teatr Dramatyczny zaprasza na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową.

Spektakl reżyseruje Grzegorz Chrapkiewicz. Autorem przekładu jest Bożena Sławińska. Scenografię zaprojektował Wojciech Stefaniak. Za kostiumy odpowiedzialna jest Aneta Suskiewicz. W przedstawieniu "O co biega?" zagrają: Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Urszula Szmidt, Bernard Bania, Marek Cichucki, Dawid Malec, Patryk Ołdziejewski, Michał Przestrzelski i Mateusz Stasiulewicz.

Reżyser Grzegorz Chrapkiewicz jest wychowankiem krakowskiej PWST. Jako aktor debiutował w Starym Teatrze w Krakowie w spektaklu "Mord" w katedrze T. Eliota w reżyserii Jerzego Jarockiego. Jednak swe największe kreacje aktorskie stworzył w teatrach Gdańska i Gdyni. Widzowie pamiętają go z takich ról, jak Eskalus w "Romeo i Julii", Jepichodow w "Wiśniowym sadzie", Henryk Cholawicki w "Opętanych", Hrabia w "Panu Tadeuszu", Ernst w "Cabarecie" czy Claude w "Hair". Jako reżyser realizował swoje artystyczne wizje między innymi w Teatrze Narodowym w Warszawie, gdzie wyreżyserował takie przedstawienia, jak: "Ironbound" czy "Kotka na gorącym, blaszanym dachu".

"Fantom bólu", "Polowanie na łosia", "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" - te spektakle Grzegorz Chrapkiewicz reżyserował w Teatrze Dramatycznym na przestrzeni ostatnich lat.


Pierwszy raz pracowałem z nim jeszcze jako aktor, gdy grałem Dymitra w jednym, z wymienionych wcześniej, przedstawieniu. Już wtedy podobała mi się jego dynamika pracy, byłem zachwycony realizacją tychże inscenizacji. To świetny reżyser, znany ze swojego niepowtarzalnego poczucia humoru, jak również dobrego smaku i wyczucia. Cieszę się niezmiernie z możliwości ponownej współpracy - mówi Piotr Półtorak, dyrektor Teatru.


Premiera spektaklu odbędzie się 21 września na scenie Kina Ton, przy Rynku Kościuszki 2. Bilety na wrześniowe spektakle "O co biega?" są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie: dramatyczny.pl.


źródło: mat. org. | red: zmj

Patronat medialny: Polskie Radio Białystok
ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!Do pobrania Zestaw formatów loga Polskiego Radia Białystok w pliku .zipFORMULARZ UBIEGANIA SIĘ O PATRONAT MEDIALNY POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK
Wypełnione formularze prosimy przesyłać na adres: promocja@radio.bialystok.pl
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINE
FORMULARZ KONCERTÓW ŻYCZEŃ
WYPEŁNIJ FORMULARZ ONLINEźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok