Pablopavo Pod powierzchnią (mp3)

15 kwietnia 2015

15-04-2015 Pablopavo foto Agnieszka Krysiuk
15-04-2015 Pablopavo foto Agnieszka Krysiuk

2015-04-15 Pablopavo Pod powierzchnią - rozmawiał Andrzej Bajguz.

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jeden z najlepszych polskich tekściarzy Pablopavo dziś Pod powierzchnią. Współpracuje on z wieloma artystami m.in. Ludzikami, Vavamuffin, Zjednoczeniem sound system, Praczasem etc. czym jest więc dla niego solowy album "Tylko"? Czy dobrze się czuł w estetyce klezmerskiej? (utwór z Klezmafour). Jaki ma stosunek do postaci, o których śpiewa? Jak dużo jest odniesień literackich w jego utworach? Spotykamy się od 19:00 do 22:00 :)


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Michał Kisiel Mihaszi !pod powierzchnią!


Co może być białe/biała/biały? Dłonie jak Piłata, proszek, typ, dym i zabawa (...) do rana, najlepiej białego, czy white power. A może być też "biały", czyli prefiks rodzinnego miasta.Hidden By Ivy, Faustyna Maciejczuk, Starsabout !pod powierzchnią!


Trzy premiery: najdłużej czekaliśmy na nowy utwór Starsabout (czy to nowy kierunek?), Hidden By Ivy - 4. album "Absent" (niebecność kogo? czego?) i Faustyna Maciejczuk "Na dworze chłód" (a co pali w środku?)Maciej Rant o festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2021 !pod powierzchnią!


Nieznana historia pionierek muzyki elektronicznej "Sisters with Transistors" z narratorką Laurie Anderson, "Piosenki o miłości" - ze śpiewającą/grającą Justyną Święs (the Dumplings) i Krzysztofem Zalewskiego, wielki, ciągle nie do końca zrozumiany geniusz Franka Zappy (dokument muzyczny "Zappa") czy koncerty: THE PAU - "uzbrojonej w gitarę i...WaluśKraksaKryzys oraz Michał Dąbrowski i Oskar Lasota o "Projekcie Anna Markowa"


O tym jak życie potrafi sponiewierać i czy muzyka jest w stanie to zmienić - opowiada WaluśKraksaKryzys. Michał Dąbrowski i Oskar Lasota tworzą "Projekt Anna Markowa".O Polsce poprzez filmy i muzykę z filmoznawcą Tomaszem Adamskim !pod powierzchnią!


Jakie filmy fabularne, najlepiej opisują współczesną Polskę i naszą małą ojczyznę - Podlasie? I przede wszystkim, które utwory z tych filmów?O saksofonie oraz o koncercie Weber / VTR / Weber !pod powierzchnią!


Jakie znacie utwory, w których ważną/pierwszoplanową rolę odgrywa saksofon?
Tuz przed Dniem Saksofonu rozmawiamy o klimacie muzycznym jaki On wytwarza, czy raczej tzw. słodką pościelówę czy wrzask i jazgot? Być może pojawią się też dowcipy na temat tego instrumentu na spotkaniu !pod powierzchnia! z jego wyznawcami:
Klaudiusz Bogusłowicz (Judy 4, Schizis)
...Muzyka starsza niż półwieczna w Europejskim Dniu Seniorów - z Romanem Kowalskim !pod powierzchnią!


Czy jeszcze dziś uruchamia Was muzyka starsza niż półwieczna?

Jesteś 50+ i wchodzisz za darmo na Up To Date Festival, zatem jego twórcy poniekąd okreslili dolny próg bycia seniorem. Stąd w Europejskim Dniu Seniorów posłuchamy !pod powierzchnią! muzyki nie młodszej, niż te pół setki lat.
A naszym przewodnikiem dziś po 20:00 będzie były dziennikarz...Filmowe Podlasie Atakuje! też muzycznie !pod powierzchnią!


Filmowe Podlasie Atakuje! 2021 też muzycznie :) po tej ścieżce dźwiękowej poprowadzą nas tuż przed finałem pełnoletniej edycji Maciej Rant i Monika Piskurevič

Sobota
SET I, godz. 18:00 (112′)

PRZECHADZKA, reż. Maciej Zalewski / 2020, spot, 4’16”
PRZECHERY – PROKRASTYNACJA, reż. Mariusz Bek / teledysk, 3’35” (produkcja...Maja Chmurkowska i Projekt 4:0 !pod powierzchnią!


W czasie symbolicznego przełomu połowy życia, w okrągłe urodziny, można kupić sobie czerwony wyścigowy samochód, związać się z kimś o połowę młodszym, zacząć skakać na bungee, a można też celebrować ten moment – artystycznie.
Projekt 4:0 stworzyła Maja Chmurkowska (Zerova, Plac zabaw, Mya) na jeden (urodzinowy) koncert. Opowiada o nim !pod powierzchnią!
...
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok