!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...


Hidden By Ivy przed premierą płyty „Inner” !pod powierzchnią!

Na 2 dni przed oficjalną premierą płyty „Inner” białostocko-rzeszowskiego duetu Hidden By Ivy zapraszam na spotkanie z wokalistą Rafałem Tomaszczukiem. Porozmawiamy o zaglądaniu w głąb siebie poprzez muzykę (cóż to właściwie znaczy?) i jak może w tym pomóc rzeka, las, mgła, czy… daniel albinos :)Hip hop o Polsce !pod powierzchnią!

Tuż przed Świętem Niepodległości o Polsce opowiedzianej rapem rozmawiamy !pod powierzchnią! z niegdysiejszym współgospodarzem Audycji HiphOpera Arturem BroniszewskimBauhaus !pod powierzchnią!

IIe z Bauhausu w muzyce brytyjskiego zespołu Bauhaus? :) Jak wyglądało życie muzyczne w Bauhausie, jakich kompozytorów wtedy ceniono? W 100-lecie tej najważniejszej awangardowej uczelni artystycznej XX wieku, o jej idei, o tym dlaczego zwalczała ją partia nazistowska w III Rzeszy oraz o wystawie jej poświęconej w Galerii Arsenał rozmawiamy z krytyczką muzyczną i kuratorką Monika...Radiowa prapremiera słuchowiska „(HashTak) Witkacy” !pod powierzchnią!

Zapraszam na prapremierę słuchowiska „(HashTak) Witkacy” tuż przed premierą spektaklu pod tym samym tytułem w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku

Zrealizował je reżyser, aktor i muzyk Patryk Ołdziejewski wraz z grupą Spider Demon Massacre na podstawie tekstu „Narkotyki” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Słuchowisko i rozmowa z twórcami:
...Muzyczna odsłona akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2019 !pod powierzchnią!

O muzycznej odsłonie akcji Filmowe Podlasie Atakuje! 2019 (klipy, ścieżki dźwiękowe, MANOID - afterparty) rozmawiamy z Maciejem Rantem i Krzysztofem Sienkiewiczem z BOK-u.Jazzowe, rockowe covery disco polo !pod powierzchnią!

Jakie znacie disco-polowe covery jazzowe, rockowe, może techno, może funkowe? :)

Z jakiej potrzeby one powstają? Docenienia, obśmiania, "uszlachetniania" pierwowzoru?

Jest wiec CeZik, beatboxer Dharni, kwartet smyczkowy grający d-p w Sali Kongresowej, jazzowy wykon "Oczu zielonych" podczas gali Podlaskiej Marki Roku z inspiracji Krzysztofa...O roli basu w muzyce !pod powierzchnią!

Jakie znacie utwory, w których szczególną rolę odgrywa bas?

Czy to nie jest najbardziej niedoceniony instrument w zespole? Czy wiemy co daje całej kompozycji ta najniższa część harmonii? Jak źle poprowadzony bas może zepsuć utwór?

Nie zapominając o tym, że bas to też najniższy głos męski, lewa strona klawiatury fortepianu i klawesynu oraz guziki...Radius !pod powierzchnią!

Muzyka-przekaz-myśl-przestrzeń - to słowa klucze w twórczości nowego duetu Radosława Orłowskiego „Sierpa” i tajemniczej damy. O muzyce projektu Radius, a także o innych muzycznych wcieleniach Radka: o Glątwie (muzyka do spektaklu „Błoto” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku), o Tempelhof, BiSSS i Madame Delirium dziś !pod powierzchnią!Zachwyty i zawody po Up To Date Festival 2019 !pod powierzchnią!

Czy nadal jesteśmy RADIOaktywnie napromieniowani, po wielu godzinach w tej elektrowni atomowej?

Na czym polega fenomen Pro8l3ma, dlaczego jedni mają z nim problem, inni cytują teksty całych płyt z pamięci?

Czy Robert Henke podporządkował dźwięk futurystycznym laserowym obrazom?

Jak to Iglooghost rozszerza myślenie o muzyce?

...X lat festiwalu Up To Date !pod powierzchnią!

Oni dwaj: Jędrzej Dondziło (Dtekk) i Cezary Chwicewski (DJ Czarek i śp. dj Kwik Eklektyk) oraz 500 artystów od X lat grają nam tłuste piosenki na białostockim festynie, na prawilnej bibie na 102.

Oni dwaj oraz Mama i Tata Czarka, Babcia Gienia, Pan Zygmunt. cINEK, Pan Słava - akordeonista z Rynku Kościuszki, Jan Miodek, Tomasz Knapik opowiedzą nam o co chodzi w muzyce i...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

No Logo na żywo w studiu Rembrandt

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

"Zaraz będzie po wszystkim" Grzegorza Uzdańskiego
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok