!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Starsabout akustycznie live i punk-rockowy Drah !pod powierzchnią!

Podobno rock, w przeciwieństwie do hip hopu, nie buduje już dziś wspólnoty, nie emocjonuje jak kiedyś, nie prowokuje dyskusji (w rankingu popularności tylko 10% nastolatków wybiera rock – dane NCKu). Porozmawiamy sobie o tym po 20:00 z białostockim Starsabout, który zagra akustycznie live kilka utworów!, a po 21:00 z punk rockowym Drahem z Suwałk, który w piątek (15.03)...Festiwal ¿Underground/Independent? 2019 !pod powierzchnią!

On wie co wrze i kipi w undergroundzie :) Dlatego opowie nam !pod powierzchnią! Krzysztof Sienkiewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury i 19. Festiwal ¿Underground/Independent?!Cira i Pocztówki z Miasta B. oraz koncert pamięci Darka Sołtysiuka (Święci, Mental, Anga, Skandal, Vader)

Jesteś szałaput, nie uleczy cię szeptucha, jak nie rozumiesz idi w kibini mater ;)
Cirson Michał Ciruk jak nikt potrafi dowartościować te nasze podlaskie pogwarki.
U Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu" smak magdalenki wywołuje falę wspomnień z dawnych lat, z kolei Cira je suto... Białystok - swoją magdalenkę ;) i oprowadza nas po mieście, którego już...Kroke !pod powierzchnią!

Wyobraźmy sobie, że po "Ten Pieces To Save The World" Kroke nagrywa płytę "15 utworów siejących chaos, destrukcję i zło" ;)

Ta pierwsza miała ogromną moc... nawet ratowania życia. Pewna dziewczyna z Hiszpanii przyznała, że album Kroke odwiódł ją od popełnienia samobójstwa.

A czy "15 utworów...Kto jest podlaskim twórcą muzycznym/zespołem nr 1 w 2018 r.? oraz 2. cz. podlaskiego podsumowania !pod powierzchnią!

Kto został podlaskim twórcą muzycznym/zespołem nr 1 w 2018 r.?

Po konsultacjach z naszym środowiskiem muzycznym, okazuje się, że tym razem nie jest to jeden zespół/twórca :) Rozstrzygnięcie dziś !pod powierzchnią! Zapraszam też na 2. część podsumowania 2018.Podsumowanie podlaskiej muzyki 2018 cz. 1

Jesteście ciekawi ile i jakiej podlaskiej muzyki powstało w 2018 r? Zapraszam na być może najpóźniejsze podsumowanie muzyczne minionego roku :) !pod powierzchnią! dziś 19:00-22:00 w Polskie Radio Białystok i za tydzień o tej samej porze.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok