!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...


O klubach muzycznych w Białymstoku !pod powierzchnią!

Nie ma już Metra, Odeonu, Fabryki, Huty czy ACK-u, a są: Zmiana klimatu, BOK, Fomo, Sześcian, Opera i Filharmonia Podlaska, Gwint, Herkulesy, Podlaski Instytut Kultury, czy Gram off on

Co oferują nam dziś kluby muzyczne w Białymstoku? Z jakimi problemami się zmagają? Czy mają szansę wystąpić w nich lokalni twórcy, czy dopisuje publiczność? I teraz najgorętsze...Festiwal ¿Underground/Independent? 2020 !pod powierzchnią!

Sarmacja, Klipsy Panda i inni, czyli Festiwal ¿Underground/Independent? 2020 - z Maciejem Rantem z Białostockiego Ośrodka KulturyMaciej Sochoń aka Seasonal !pod powierzchnią!

1 białostocki człowiek, 10 płyt. Czym są "nieodwracane uszkodzenia" na tej najnowszej "Irreversible Damage", która właśnie ma swoją premierę, o czym jest 9 pozostałych ("Heading Nowhere", "Silent Sacrifice" czy "Hardly felt pulse")?
Maciej Sochoń aka Seasonal !pod powierzchnią!Michał Czarnecki !pod powierzchnią!

Na ulicy z gitarą jest jak wczesny Maleńczuk, zaabsorbowani podążamy za jego muzycznymi nowelkami (te historie sąsiedzkie, obserwacje rozwinięte do refleksji i wątki miłosne bez kolorów z komedii romantycznych), tworzy obserwacyjną poezję miejską, choć unika skojarzeń z poezją śpiewaną, nie bard i nie barber, a songwriter przycinający „subtelny zarost miasta” najczęściej...Nautilus tuż przed premierowym koncertem !pod powierzchnią!

Cztery charaktery, cztery żywioły, dwaj mc i dwaj producenci, reprezentanci dwóch pokoleń lat 80' i 90', jedno miasto, jedna pasja, wspólna wizja, jeden azymut. Spotkanie z zespołem Nautilus, czyli Lukasyno, Peres, Marek Kubik i Ayon (Damian Kozłowski)Podsumowanie 2019 r. na podlaskiej scenie muzycznej cz. 1-3 i najlepsi podlascy wykonawcy 2019 !pod powierzchnią!

Dużo dobra! Czas na podsumowanie/2019/podlaska muzyka cz. 1.

Kończy się też głosowanie w Niebieski Mikrofon – Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok (do 1 lutego) i dziś też jeden z finalistów FunkasankiCira i Kubik, Mgły oraz podsumowanie muzyki 2019 na świecie z Łukaszem Komłą !pod powierzchnią!

Dziś po3jnie:

- premiera singla i zarazem postapokaliptycznego klipu "Zabiliśmy Świat" Ciry i Marka Kubika (Białystok ma trochę takich postapokaliptycznych miejsc)

- spotkanie z finalistą naszego radiowego konkursu "Niebieski mikrofon" zespołem Mgły

- a z Łukasz Komła podsumujemy 2019 w muzyce na świecie (z...Podsumowanie alternatywnej polskiej sceny muzycznej 2019 !pod powierzchnią!

Radykalizm. To jedno ze słów kluczy, które zdaniem Dawid Bujny charakteryzuje alternatywną polską scene muzyczną 2019 roku. Dziś !pod powierzchnią! Dawid urządzi nam muzyczne... pastwisko ;) i to nie tylko dlatego, że usłyszymy oberki.
Polskie Radio Białystok o 20:00.Komeda !pod powierzchnią!

Mówił bardzo niewiele, wolał milczeć i grać na fortepianie lub komponować, ale o jego muzyce było głośno na całym świecie. Po sylwestrowych fajerwerkach zapraszam na 3-godzinne Komedy słuchanie :)
O jednym z najwybitniejszych polskich muzyków Krzysztofie Komedzie, o pierwszych próbach, rozwoju i modzie na jazz, współpracy z legendami, tworzeniu muzyki filmowej i...teufelsberg !pod powierzchnią!

Olga Anna Markowska (pochodzi z Łomży, mieszka Gdańsku) o muzyce teufelsberg, którą tworzy z Wojciechem Wilkiem (melodie grane przez Olę na cytrze + dronowe frazy tworzone na analogowym syntezatorze organizmicznym LYRA-8) oraz o jej solowej twórczości cytra/unplugged jako Klart Vand.
 
 

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok