!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Plac_zabaw !pod powierzchnią!

Ostatnie burze przyniosły nam powiew świeżego powietrza w białostockiej muzyce. Zadebiutował zespół Plac_zabaw, którego muzycy współtworzyli już wcześniej Deja Vu, Equador, Ikebana, Sami Muzycy, WeAre Oceanofnoise i Zerova.
Z Placem Zabaw, który "tworzy swoją muzykę, by powrócić do siebie, „odszarzyć” codzienność i wyrazić się za pomocą języka...Gooral !pod powierzchnią!

Czy młodzi ludzie potrafią zaakceptować folk, dopiero gdy jest przyprawiony drum'n'bassem czy dubstepem? Być może polska góralszczyzna stała się tak skomercjalizowana, że nie da się już jej słuchać z radością bez elektronicznego przetworzenia? Jak klei się muzyczny regionalny patriotyzm z globalizującą muzyką elektroniczną?
Czy futoro góralo ma przyszłość? :)ugla !pod powierzchnią!

ugla to jeden z trzech najlepszych zespołów 2018 r. na podlaskiej scenie zdaniem naszego lokalnego środowiska muzycznego. Suwalczanka Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, kalimba, looper opowie o Ugli, która „gra muzykę z pogranicza snu i baśni, inspiruje się muzyką ludową różnych kultur, łączy tradycję pieśniarską z elektroniką i awangardowym eksperymentem”Francis Tuan !pod powierzchnią!

Z wykształcenia polonista, śpiewa po angielsku, a jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Francis Tuan, czyli Fryderyk Nguyen opowie m.in. o Halfway Festivalu, o poezji Williama Blake'a, E.E. Cummingsa i zagra nam Abbe i polską kolędę na dan tiba - instrumencie wietnamskim :)
fot. M.HellerOiFPnewspaperflyhunting !pod powierzchnią!

Poświęcają swoje płyty ginącym Bojarom (dom, który pojawił się na okładce jednej z EP-ek już nie istnieje), „Solaris” czy innym „Wasteland”om i „Time lost”om. O tym całym muzycznym zawrocie głowy (też album „Vertigo”) z białostockim zespołem newspaperflyhunting porozmawiamy !pod powierzchnią! Foto: Jacek BezubikOla Bilińska !pod powierzchnią!

Baśnie, mity, podświadomość i pogranicze polsko-litewskie to słowa-klucze do płyty Šulinys // Studnia autorstwa Oli Bilińskiej (i jej zespołu Babadag), która od niedawna mieszka na Suwalszczyźnie. Kilka dni temu ukazała się też płyta Kucz/Bilińska. Dziś więc !pod powierzchnią! wielopostaciowa Bilińska: Libelid z miłosnymi piosenkami z Polski i Kresów Wschodnich, jej...
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok