!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Seasonal z nowa płytą "Heading Nowhere" !pod powierzchnią!

Nagrał prawie 10 albumów, ale czy dopiero po występie na białostockim Festiwalu Halfway i pewnych inspiracjach z życia prywatnego stworzył ten najlepszy (na pewno taki jest 1 utwór!), najdojrzalszy? Tuż przed końcem prac nad nową płytą "Heading Nowhere" (czy oby na pewno nowhere? ;) zejdzie !pod powierzchnię! białostocki artysta Maciej Sochoń aka SeasonalZubroffka 2018 !pod powierzchnią!

Jeden to Żubr, drugi to Offka, ale nigdy nie wiem który jest który :) Maciej Rant i Krzysztof Sienkiewicz otwierają nam Okno na wschód, a właściwie na Cały ten świat i Na skraju, choć !pod powierzchnią! zrobią dziś BOK-owską muzyczną masakrę piłą mechaniczną przy okazji 13.edycji Zubroffka Short Film Festival.25-lecie Czeremszyny !pod powierzchnią!

Podobno 25 lat to okres kiedy nasze mięśnie zaczynają mieć największą masę - to apogeum sił fizycznych. Czeremszyna pręży muskuły i bez koksu świętuje swoje ćwierćwiecze. Jak? koncertami i nową płytą – posłuchamy jej dziś !pod powierzchnią! z Barbarą Kuzub-Samosiuk i Mirosławem SamosiukiemWiolonczelistka Resina !pod powierzchnią!

Czy popełniamy te same błędy, co nasi przodkowie? O pamiętaniu, zapominaniu i niepamięci związanej z rodzinnymi historiami z czasów wojny oraz jak muzyka potrafi to wyzwalać porozmawiamy z Resiną, która zagrała na Up To Date Festival.
Czy ta sensualna wiolonczelistka intelektualistka gra naturę? Jak natura wiolonczeli współgra z naturą Resiny i jakie to uczucie, gdy...Kulturoznawca Wojciech Siwak i utwory o Polsce !pod powierzchnią!

Do tej pory o Polsce poprzez piosenki opowiadali białostoccy historycy, filozofowie, socjologowie, teraz - tuż przed 11 listopada - czas na kulturoznawcę i muzyka. Dr Wojciech Siwak z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB zaprezentuje utwory, które komentują współczesną i dawną Polskę.Jak pisać teksty piosenek i czy Internet zabija muzykę? !pod powierzchnią!

Dlaczego Helena Marzec z zespołu Dog Whistle wytatuowała sobie na ciele fragment tekstu pewnej piosenki? Czy jesteśmy już przyzwyczajeni do grafomańskich piosenek śpiewanych po angielsku? Co ukrywamy pisząc w tym języku? Jak Agata Trafalska pisze teksty dla Korteza? Czy teksty pisarki i wokalistki Natalii Fiedorczuk-Cieślak przestały się nadawać do śpiewania? Dlaczego jej zdaniem w...
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok