!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...


Utwory o sporcie !pod powierzchnią!


Jesteśmy między Euro, Copa America, Wimbledonem, a Igrzyskami... to dobry czas, by posłuchać utworów o... sporcie :) a jest ich sporo, które mówią coś zabawnego, ciekawego, socjologicznego. Oczywiście głównie o piłce nożnej, ale są i o ping pongu, hokeju czy skokach narciarskich?Piosenki o lecie !pod powierzchnią!


Czy piosenki o wakacjach muszą być banalnymi opowieściami np. że "Lato Lato wszędzie, A Ty dziewczę zaraz wpadniesz w moje ręce"? Prezentujemy letnią playlistę z pełnokrwistymi historiami, prawidziwymi emocjami i niepopelinowymi melodiami :)WigroSfera !pod powierzchnią!


Jaki by nie był dzisiejszy mecz ze Szwedami, pewne jest że wygra niebawem muzycznie WigroSfera :) O tym festiwalu na dwóch plażach Suwalszczyzny, gdzie zestraja się ze sobą klasyka z nowoczesna technologią, eksperymenty z instrumentalnym liryzmem, Czarna Hańćza i Wigry, klasztor pokamedulski i bulwary w Suwałkach oraz lipcowy chill.

Porozmawiamy dziś z organizatorami...Białostocki Festiwal Halfway !pod powierzchnią! czy to epitafium?


Zwykle o tej porze szykowaliśmy się na Halfway Festival, który otwierał letni sezon ambitnych festiwali w naszym regionie i Polsce. Tym razem (jak informuje Opera - z powodu pandemii) nie będzie go w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Czy jakakolwiek inna impreza potrafi tak doskonale wykorzystać tę magiczną przestrzeń amfiteatru? Czy będzie za rok? Wygląda na to, że i...Rock na bagnie i Tribalanga Festival, czyli Goniądz festwalowym zagłębiem !pod powierzchnią!


Goniądz zagłębiem festiwalowym ????

Zbliżają organizowane nie bez okołopandemicznych problemów
ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL) 2-3.07 (m.in. ARMIA PIDŻAMA PORNO TRIBUTE TO PAWEŁ „KELNER” ROZWADOWSKI BIELIZNA THE ANALOGS SEXBOMBA ANKH CELA NR 3 POWER OF LOVE)

I Tribalanga Festival 2021 5.08-08.08 (m.in. JASS YANG, Moribaya, Gooral, Kwazar, Marek Kubik,...(Prawie) wszystkie utwory o Białymstoku !pod powierzchnią!


Jakie znamy utwory o Białymstoku? O Jego mieszkańcach, miejscach, historii, opowieściach? Muzyczne opowiesci o nim snuli przedwojenni Żydzi dziś rockemeni, disco polowcy, czy raperzy. Tuż przed Dniami Bstoku słuchamy 3 godzin piosenek o tym mieście.Festiwal Czeremcha 2021 !pod powierzchnią!


Jaki będzie ten oby-już-post-pandemiczny Festiwal Czeremcha (23-25 lipca)?
Cały muzyczny program przedstawiłą Barbara Kuzub-Samosiuk z czeremszyńskiej „Podlaskiej Hodowli Muzyki Żywej” :)Ironiczne piosenki z Krzysztofem Szubzdą !pod powierzchnią!


Jakie znacie piosenki ironiczne/autoironiczne wyjątkowej urody?

Swoją ironiczną opowieść poprzez muzykę snuje satyryk, pisarz konferansjer Krzysztof SzubzdaRadek Polakowski (Pablopavo i Ludziki, Sztetl, Balkan Sevdah) z solową płytą !pod powierzchnią!


W cyklu "Swojacy far away" człowiek z Sejn i Warszawy, z Pablopavo i Ludziki, ze Sztetla, Balkan Sevdah, Frozen Bird... Przed nami prapremiera solowej, osobistej płyty Radka Polakowskiego.Spięty !pod powierzchnią!


Jesteś spięty? Posłuchaj metalu, to uspokaja - twierdzą naukowcy z australijskiego uniwersytetu w Queensland.
Z kolei Spięty (Hubert Dobaczewski/Lao Che) proponuje "Black mental". Czy jego quasi-rapowanie i stawianie diagnoz "Chciałby człek, czy nie chciałby, Pochodzi od wrednej małpy", "W sapiens homo stacjonuje ZOMO", a "system lubi kręcić...
 
 

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nowy tytul

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok