!pod powierzchnią!


!pod powierzchnią!

"Kto schodzi pod powierzchnię, robi to na własną odpowiedzialność" mawiał Oscar Wilde. Ten mniej widoczny świat podlaskiej i światowej muzyki i kultury alternatywnej odkrywamy właśnie !pod powierzchnią!, gdzie czasami nie dociera światło, ale i tak w najlepsze dochodzi do fonosyntezy :) Tlen dostarczają zespoły, DJ-e, producenci, ale też naukowcy, animatorzy i twórcy kultury, którzy o swojej pasji opowiadają poprzez muzykę. Odbywa się tu też subiektywne podsumowanie roku w podlaskiej, polskiej i światowej muzyce alternatywnej. Gośćmi audycji byli m.in. Alu Bambu Pikczu, Białka, Byen, Bvdub, The Cinematic Orchestra, Dtekk, Drah, Evening mode, Fismoll, The Frosts, Ilo&Friends, Kamp, Klezmafour, Kwik, Wojtek Mazolewski, Miss God, Moddi, Mum, Zbigniew Namysłowski, Nathalie And The Loners, Ocean of Noise, Ostrov, Overdriven Group, Pablopavo, Pokrak, Polska B, Południce, Red Emprez, Soley, Starsabout, Seasonal, Sinusoidal, Stay away, Mikołaj Trzaska, Vshood, Zerova, Złodzieje rowerów...

ŚRODA 19:00 - 22:00

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Radius !pod powierzchnią!

Muzyka-przekaz-myśl-przestrzeń - to słowa klucze w twórczości nowego duetu Radosława Orłowskiego „Sierpa” i tajemniczej damy. O muzyce projektu Radius, a także o innych muzycznych wcieleniach Radka: o Glątwie (muzyka do spektaklu „Błoto” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku), o Tempelhof, BiSSS i Madame Delirium dziś !pod powierzchnią!Zachwyty i zawody po Up To Date Festival 2019 !pod powierzchnią!

Czy nadal jesteśmy RADIOaktywnie napromieniowani, po wielu godzinach w tej elektrowni atomowej?

Na czym polega fenomen Pro8l3ma, dlaczego jedni mają z nim problem, inni cytują teksty całych płyt z pamięci?

Czy Robert Henke podporządkował dźwięk futurystycznym laserowym obrazom?

Jak to Iglooghost rozszerza myślenie o muzyce?

...X lat festiwalu Up To Date !pod powierzchnią!

Oni dwaj: Jędrzej Dondziło (Dtekk) i Cezary Chwicewski (DJ Czarek i śp. dj Kwik Eklektyk) oraz 500 artystów od X lat grają nam tłuste piosenki na białostockim festynie, na prawilnej bibie na 102.

Oni dwaj oraz Mama i Tata Czarka, Babcia Gienia, Pan Zygmunt. cINEK, Pan Słava - akordeonista z Rynku Kościuszki, Jan Miodek, Tomasz Knapik opowiedzą nam o co chodzi w muzyce i...Tarantino !pod powierzchnią!

„Like a virgin” Madonny jest o cudzołożnicy, która poznała miłość swojego życia, a „True blue” o pannie wrażliwej. Tako peroruje Tarantino w pierwszej scenie „Wściekłych psów”. W jego filmach bohaterowie dużo o muzyce rozmawiają, nieustannie jej słuchają, tańczą do niej i przy niej zabijają.

Tarantino uwielbia kupować soundtracki na winylach i...Festiwal Basowiszcza epitafium i… Zombie !pod powierzchnią!

Jedni zapowiadają śmierć, inni ze śmierci obudzą pewne istoty...

Dziś zarazem będzie muzyczne epitafium przed 30. urodzinami Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi Basowiszcza, o końcu tej pięknej idei i imprezy porozmawiamy z 3 pokoleniami współtwórczyń Basów: Barbarą Piekarską, Аliną Wawrzeniuk, Ilo Karpiuk i Lidia Piekarska oraz z Mikołajem Wawrzeniukiem i...O Beatlesach, Białystok New Pop Festival, Tribalanga Festivalu !pod powierzchnią!

To podlaski gadano-grany miks ;) Beatlesów, Białystok New Pop Festivalu (m.in. Organek, Zawiałow, Fisz, Kortez) i Tribalanga Festivalu w Goniądzu ("balans między etnicznością a technologią").
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok