Pod księżycem


Pod księżycem

Księżyc jako najbliższy Ziemi i najbardziej zmienny z ciał niebieskich, w dodatku związany z żywiołem wody, uważało się przed wiekami za źródło wpływów na „włóczęgów, magików, myśliwych, rybaków, młynarzy, żeglarzy i pływaków”. Do tego szacownego grona szybko dołączyli artyści: poeci, śpiewacy, muzycy. Dołączamy i my! 

NIEDZIELA 20:00 - 22:00

Prowadzący:

Miłka Malzahn


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

2019.09.29 POD KSIĘŻYCEM 4 Jonasz Kofta - poeta i satyryk innej epoki

Nie pasował do PRL-owskiego pejzażu, ale i tak stworzył dla siebie (i sobie podobnych) alternatywne miejsce na ziemi, za sprawą piosenek i kabaretu. Pozostawił po sobie kilkaset piosenek, które śpiewała czołówka polskich wykonawców.2019.09.22 POD KSIĘŻYCEM 3 Cohen i Bukartyk

Publiczność pokochała go przede wszystkim za ciepłe i melancholijnie brzmiące ballady, które wyśpiewywał głosem o wyjątkowej, bardzo niskiej i głębokiej barwie. Gdyby dzisiaj żył, 20 września kończyłby 85 lat.2019.09.15 Pod Księżycem 3 ... i tęsknota za światem Agnieszki Osieckiej.

Pod Księżycem królować będzie Agnieszka Osiecka, ale oczywiście nie wyłącznie i nie tylko w piosenkach. Zaczniemy od muzycznego przypomnienia o książkach ważnych dla tych, którzy za światem Osieckiej wciąż tęsknią.Pod Księżycem 1: Paryż - Kraków i wszelka bohema

Rozpoczynamy spotkanie "Pod Księżycem", gdzie będzie miejsce na piosenki z niebanalnymi tekstami, na poezję codzienną i niecodzienną, i na fantastyczne głosy, które mają dla nas porządne, zgrabnie ułożone opowieści. Dziś przeniesiemy się pod paryski księżyc, mamy bowiem spotkanie z bohemą (z tą paryską ale z naszą, rodzimą także)
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok