Red Emprez z nową płytą "Reborn"

6 kwietnia 2016

6.04.2016 Red Emprez w programie Pod powierzchnią Andrzeja Bajguza. foto W. Szubzda
6.04.2016 Red Emprez w programie Pod powierzchnią Andrzeja Bajguza. foto W. Szubzda0:00
0:00
6.04.2016 Białostocki duet Red Emprez - Adam Bogusłowicz i Michał Franczak - w programie Pod powierzchnią Andrzeja Bajguza. | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Białostocki duet Red Emprez wraca do nas z nowym albumem - płyty jeszcze fizycznie nie ma, ale posłuchamy jej i opowieści o niej autorów Adama Bogusłowicza i Michała Franczaka. Dziś Pod powierzchnią od 20:00 będzie electropopowo, 80'sowo, retro, industrialnie :)


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Muzyczny manifest białostockich djów "New hope" !pod powierzchnią!


Czy artystyczne manifesty mają jeszcze dziś moc zmiany rzeczywistości? Swoją próbę podejmuje nowy kolektyw New hope, który wyrósł z warsztatów didżejskich w klubie FOMO.
Manifest wyrasta z niepokoju związanego ze "zwiększającą się pustką artystyczną w Białymstoku" i... nadziei. Jakie wartości i idee przyświecają twórcom kolektywu? Jak konsolidować...Jak się ma podlaska scena reggae, jaka jest przyszłość tej muzyki? !pod powierzchnią!


Czy gdy odejdzie kiedyś dzisiejsze pokolenie 40- i 50-latków, przestanie powstawać reggae (podobnie punk i blues)?
Czy prawdziwa jest diagnoza, którą słyszymy w utworze zespołu Nanga "Smutne lato": "Kiedyś był didżejem, ale dziś nikt już nie słucha reggae"?
Jaka jest zatem przyszłość reggae/dub/roots? Jak się ma ta część podlaskiej sceny?...Pierwowzory słynnych coverów !pod powierzchnią!


Jakie znamy pierwowzory słynnych coverów?Antoni "Ziut" Gralak !pod powierzchnią!


!pod powierzchnią! trębacz, kompozytor, producent muzyczny Antoni Gralak.Festiwal Up To Date 2022 !pod powierzchnią!


Co twórcom festiwalu Up To Date nie pasuje w techno-showbizie? Jak można pożartować z tego rynku, grając w grę? Jak działają uptodejtowe kryptowaluty Techno Coiny?Wschód Kultury/Inny Wymiar 2022 !pod powierzchnią!


Jakie muzyczne drzwi otwiera przed nami Wschód Kultury/Inny Wymiar 2022? O festiwalu opowiada Marcin Pawlukiewicz z Białostockiego Ośrodka KulturyMuzyka rowerowa Adama Zdanowicza !pod powierzchnią!


Ale szprychy! Rowerowa muzyka zabrzmi !pod powierzchnią! Konstruktor rowerów customowych Adam Zdanowicz będzie snuć opowieść o: swoich jednośladach, na których jeżdżą Slash, Tede, Michał Wiśniewski czy Zbigniew Hołdys, o rowerze złotym, lodowym, inspirowanym ludową wycinanką podlaską, zdobionym wzorami z tkaniny dwuosnowowej, świecącym w ciemności czy zębatce inspirowanej...WigroSfera 2022 !pod powierzchnią!


Jeśli NeoQuartet zaprasza nas do swojego Neo Voyagera, technologiczni smyczkowcy z Suwałk Roshko Brothers w Kosmiczną Odyseje, Bartosz Dziadosz Pleq do świata Lema, a Bartosz Weber/ VTR do swoich dźwiękowych przestrzeni, Radek Nowicki Trio do jazzowego „SOAR”, znaczy to, że tegoroczna WigroSfera odbywa lot orbitalny na inną galaktykę ????
O tym festiwalu na plaży PTTK w...Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur !pod powierzchnią!


2 największe podlaskie festiwale z muzyką folkową/tradycyjną będą ponownie rywalizować o naszą uwagę w tym samym czasie :) Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur.
Podlaski Instytut Kultury odkrył już karty tegorocznego programu Oktawy (21-24.07/Białystok i 8 miejscowości) opowiada o nim Dariusz Kryszpiniuk !pod powierzchnią!, a kto zagra w Czeremsze (22-24.07)?...
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczakźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok