Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

20 września 2017

20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB
20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB

20.09.2017 Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze swoich fan page'ów?) i muzyce Radiohead.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Podsumowanie muzyki na świecie 2021 z Łukaszem Komłą oraz rozmowa z W Sercu Miasta (WSM) !pod powierzchnią!


Ile genialnych dźwięków przegapiliśmy w minionym roku? Muzyki z Angoli, Afganistanu, RPA, Indii, Jamajki, Zimbabwe filtrowanej w nieraz przez europejskie wytwórnie posłuchamy dziś po 20:00 !pod powierzchnią! z Łukaszem Komłą (Nowamuzyka.pl ProAnima.pl Przekrój)
A o 19:30 rozmowa z białostockimi raperami z W Sercu Miasta ( WSM ) finalistami Nagrody Muzycznej Polskiego Radia...Podsumowanie polskiej muzyki 2021 z Dawidem Bujną !pod powierzchnią!


Czy polskiej muzyce alternatywnej brakuje entuzjazmu? Jakie nastroje wyrażała więc głównie w 2021 roku? Czy tylko rapsy trzymają się mocno?
Podsumowanie (polskiej muzyki) z Dawidem Bujną !pod powierzchnią!Odpałowe, szalone, nietuzinkowe piosenki świąteczne i kolędy !pod powierzchnią!


Jakie znacie zupełnie odpałowe, szalone, nietuzinkowe piosenki świąteczne i kolędy?
Dziś 3 godziny tych oryginalnych :)Patrycja Ziniewicz !pod powierzchnią!


Co młodą artystkę z Białegostoku, która studiowała na Akademii Muzycznej w Gdańsku Patrycja Ziniewicz (dziś pracuje w Szkole Talentów VocalDance), zainteresowało w repertuarze Ewy Demarczyk, że postanowiła nagrać jazzową płytę z jej piosenkami?Michał Kisiel Mihaszi !pod powierzchnią!


Co może być białe/biała/biały? Dłonie jak Piłata, proszek, typ, dym i zabawa (...) do rana, najlepiej białego, czy white power. A może być też "biały", czyli prefiks rodzinnego miasta.Hidden By Ivy, Faustyna Maciejczuk, Starsabout !pod powierzchnią!


Trzy premiery: najdłużej czekaliśmy na nowy utwór Starsabout (czy to nowy kierunek?), Hidden By Ivy - 4. album "Absent" (niebecność kogo? czego?) i Faustyna Maciejczuk "Na dworze chłód" (a co pali w środku?)Maciej Rant o festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? 2021 !pod powierzchnią!


Nieznana historia pionierek muzyki elektronicznej "Sisters with Transistors" z narratorką Laurie Anderson, "Piosenki o miłości" - ze śpiewającą/grającą Justyną Święs (the Dumplings) i Krzysztofem Zalewskiego, wielki, ciągle nie do końca zrozumiany geniusz Franka Zappy (dokument muzyczny "Zappa") czy koncerty: THE PAU - "uzbrojonej w gitarę i...WaluśKraksaKryzys oraz Michał Dąbrowski i Oskar Lasota o "Projekcie Anna Markowa"


O tym jak życie potrafi sponiewierać i czy muzyka jest w stanie to zmienić - opowiada WaluśKraksaKryzys. Michał Dąbrowski i Oskar Lasota tworzą "Projekt Anna Markowa".O Polsce poprzez filmy i muzykę z filmoznawcą Tomaszem Adamskim !pod powierzchnią!


Jakie filmy fabularne, najlepiej opisują współczesną Polskę i naszą małą ojczyznę - Podlasie? I przede wszystkim, które utwory z tych filmów?
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
Nie Teatr

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok