Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

20 września 2017

20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB
20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB

20.09.2017 Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze swoich fan page'ów?) i muzyce Radiohead.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

O roli gitary w muzyce !pod powierzchnią!


Jaka jest rola gitary w muzyce, zespole, solowej twórczosci? Czy od niej zaczyna się komponowanie wszystkich utworów w kapelach? Czy wszyscy uczyliśmy się na niej grać od "One" Metallicy i "Smoke on the water" Deep purple? Czym artyści ją traktują? Językiem (Jimi Hendrix), smyczkiem (Sigur Ros, Bart Ni), efektami, przetwornikami, looperami, czy po prostu palcyma,...Jaki był ten ciagle-jeszcze-nie-taki-jak-zawsze festiwal Uptodate 2021? Rozmowa z Karoliną Nikołajuk i Arturem Porowskim oraz o zaangażowanej społecznie muzyce na Białorusi z Pawłem Stankiewiczem


Czy można do tego stopnia wycisnąć soki z dymiarki w FOMO klub, że przyjeżdża kilka wozów staży pożarnej, a w Pałacu Branickich stracić orientację, że się jest w barokowym wnętrzu? ????
Czy wrażenie postapokaliptyczności Up To Date Festival 2021 (mniej ludzi {pandemia}, betonowa przestrzeń, zdehumanizowana ???? muzyka) utrzymało sie i tym razem?
Jak bardzo...Up To Date Festival 2021 !pod powierzchnią!


To nie fejk: "Badania pokazują, że za pomocą Uptodate można skrócić czas hospitalizacji pacjenta" (patrz zdjęcie).Historia podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina poprzez muzykę z Tomaszem Adamskim, Maciejem Rantem i Andrzejem Górskim !pod powierzchnią!


A gdyby tak poprzez muzykę opowiedzieć część historii podlaskiego przedwojennego i współczesnego kina?

Spróbujemy to zrobić !pod powierzchnią! po 20:00, a pretekstem będzie wystawa „Wyśniona historia kina na Podlasiu”. A “wyśnili” ją sobie członkowie Kolektywu Kaufman Bros & Sista: Tomasz Adamski (filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku, niezależny...Utwory o sporcie !pod powierzchnią!


Jesteśmy między Euro, Copa America, Wimbledonem, a Igrzyskami... to dobry czas, by posłuchać utworów o... sporcie :) a jest ich sporo, które mówią coś zabawnego, ciekawego, socjologicznego. Oczywiście głównie o piłce nożnej, ale są i o ping pongu, hokeju czy skokach narciarskich?Piosenki o lecie !pod powierzchnią!


Czy piosenki o wakacjach muszą być banalnymi opowieściami np. że "Lato Lato wszędzie, A Ty dziewczę zaraz wpadniesz w moje ręce"? Prezentujemy letnią playlistę z pełnokrwistymi historiami, prawidziwymi emocjami i niepopelinowymi melodiami :)WigroSfera !pod powierzchnią!


Jaki by nie był dzisiejszy mecz ze Szwedami, pewne jest że wygra niebawem muzycznie WigroSfera :) O tym festiwalu na dwóch plażach Suwalszczyzny, gdzie zestraja się ze sobą klasyka z nowoczesna technologią, eksperymenty z instrumentalnym liryzmem, Czarna Hańćza i Wigry, klasztor pokamedulski i bulwary w Suwałkach oraz lipcowy chill.

Porozmawiamy dziś z organizatorami...Białostocki Festiwal Halfway !pod powierzchnią! czy to epitafium?


Zwykle o tej porze szykowaliśmy się na Halfway Festival, który otwierał letni sezon ambitnych festiwali w naszym regionie i Polsce. Tym razem (jak informuje Opera - z powodu pandemii) nie będzie go w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Czy jakakolwiek inna impreza potrafi tak doskonale wykorzystać tę magiczną przestrzeń amfiteatru? Czy będzie za rok? Wygląda na to, że i...Rock na bagnie i Tribalanga Festival, czyli Goniądz festwalowym zagłębiem !pod powierzchnią!


Goniądz zagłębiem festiwalowym ????

Zbliżają organizowane nie bez okołopandemicznych problemów
ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL) 2-3.07 (m.in. ARMIA PIDŻAMA PORNO TRIBUTE TO PAWEŁ „KELNER” ROZWADOWSKI BIELIZNA THE ANALOGS SEXBOMBA ANKH CELA NR 3 POWER OF LOVE)

I Tribalanga Festival 2021 5.08-08.08 (m.in. JASS YANG, Moribaya, Gooral, Kwazar, Marek Kubik,...
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok