Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

20 września 2017

20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB
20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB

20.09.2017 Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze swoich fan page'ów?) i muzyce Radiohead.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Holy Tram i Przechery !pod powierzchnią!


Podwójny białostocki trip: kosmiczny, poetycki lot na Orion z sextetem Holy Tram (czerń) oraz rajd po morzu/Nysie/asfaltowych łąkach z trzema szachrajami z trio Przechery i ich szelmowskimi tekstami i imagem (czerwień), o których najsłynniejszy Czech Jara Cimerman (który ma swój przesmyk w Białymstoku) rzekł, że jest to "kluczowy towar eksportowy z Polski do Czech"....Borówka Music - 15 lat w trasie koncertowej !pod powierzchnią!


Czy napisanie w czasie pandemii książki-wspomnień z tras koncertowych, to wyzwalanie tęsknoty, czy raczej irytacji w czytelnikach? Bartek Borowka Borowicz (i jego Borówka Music) zorganizował przez ostatnich 10 lat ponad 4000 kameralnych koncertów w Polsce i 20 innych krajach, a na początku pandemii musiał odwołać ich... 130.

Mamy więc wspomnienia: 24 występów...Dezerter i Drah !pod powierzchnią!


Na 40-lecie działalności Dezerter ponownie rzuca rękawicę Polsce, światu, nam. Tym razem ostrze słów i chropowatej muzyki mierzy we wszechobecną postprawdę, politykę, porusza problem dewastacji natury, pedofilii i pandemii.2020 rok na podlaskiej scenie muzycznej !pod powierzchnią! i spotkanie z Deep Doze i Red Emprez - finalistami Niebieskiego Mikrofonu


Czas sprawdzić, jak płodny był pandemiczny rok 2020 na podlaskiej scenie muzycznej.Podsumowanie muzyka/2020/świat z Łukaszem Komłą z Nowamuzyka.pl i Eryk Mroczko z debiutancką plytą "Rajza"


Zestaw cudownych płyt 2020 ze świata, których być może nie słyszeliście, ale już ich podświadomie pragniecie, przedstawił !pod powierzchnią! Łukasz Komła z Nowamuzyka.pl.

A z kosmonautą naszego konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok Erykiem Mroczką polecieliśmy "Kometami" na "Wenus", "Houston czy mnie słyszysz?", bo...Alicja Grabowska & Co. z muzyką Białostockich !pod powierzchnią!


To będą neo-szlagiery przedwojennych kompozycji Zofii i Zygmunta Białostockich w wykonaniu białostoczan i emigrantów białostockich (w duchu electro tango, dub, rap, house, ambient, chill, EDM, jazz, clasic, swing). Tuż przed premierowym koncertem Alicja Grabowska & Co. usłyszymy dziś po 20:00 !pod powierzchnią! prapremiery nowych aranżacji utworów urodzonego w Białymstoku...Orkiestra Psychosymfoniczna "Chłopcy spod Gredelioł" i Seasonal !pod powierzchnią!


Jest nas dużo np. w Bangladeszu, na terytorium równym połowie Polski, mieszka 4 razy więcej ludzi niż w naszym kraju. Podobno nie ma tam krajobrazu, na którym nie byłoby widać człowieka. A zarazem jakąż kropeczką jesteśmy my - 7,6 mld ludzi na Ziemi - w obliczu wszechświata? I tę perspektywę z oddalenia pokazuje nam filmowo i udźwiękawia Orkiestra Psychosymfoniczna...Cira i Fanfara Awantura "Prawdziwie Polskie Techno" !pod powierzchnią!


Rap dokumentuje nieraz emocje, doświadczenia, zdarzenia, ludzi z konkretnego miejsca, w którym się żyje. Z utworów Cira / Cirsona jesteśmy w stanie odtworzyć jego całą osobistą geografię mentalną Białegostoku.
Czasem te utwory są też miksem wręcz archiwalnych dokumentów jak z jakiegoś hip-hopowego IPN-u ???? czyli stary Gryf, stary Loft i Odeon, polska pizza na...30 lat polskiej sceny techno - dyskusja z DJ-ami, producentami i promotorami !pod powierzchnią!


Co się wydarzyło w ciągu 30 lat na polskiej scenie techno? Jak wyglądały chałupnicze początki, co wynikało z oglądania się na wszystko, co z Zachodu i jakie problemy wynikają dziś z profesjonalizacji? Czy to kultura egalitarna, jak by chcieli tego jej twórcy, czy raczej dla wąskiego grona, które przejdzie selekcję i dowie się gdzie jest impreza? Co idiomatycznego stworzyła...
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Nowy tytul

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok