Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

20 września 2017

20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB
20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB


0:00
0:00
20.09.2017 Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead !pod powierzchnią! g.20 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze swoich fan page'ów?) i muzyce Radiohead.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

WigroSfera 2022 !pod powierzchnią!


Jeśli NeoQuartet zaprasza nas do swojego Neo Voyagera, technologiczni smyczkowcy z Suwałk Roshko Brothers w Kosmiczną Odyseje, Bartosz Dziadosz Pleq do świata Lema, a Bartosz Weber/ VTR do swoich dźwiękowych przestrzeni, Radek Nowicki Trio do jazzowego „SOAR”, znaczy to, że tegoroczna WigroSfera odbywa lot orbitalny na inną galaktykę ????
O tym festiwalu na plaży PTTK w...Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur !pod powierzchnią!


2 największe podlaskie festiwale z muzyką folkową/tradycyjną będą ponownie rywalizować o naszą uwagę w tym samym czasie :) Festiwal Czeremcha i Podlaska Oktawa Kultur.
Podlaski Instytut Kultury odkrył już karty tegorocznego programu Oktawy (21-24.07/Białystok i 8 miejscowości) opowiada o nim Dariusz Kryszpiniuk !pod powierzchnią!, a kto zagra w Czeremsze (22-24.07)?...Festiwal Przebudzonych Tutaka i Festiwal Białoruskiej Tradycji SONCAHRAJ !pod powierzchnią!


Kim są przebudzeni? W jakim stopniu Festiwal Przebudzonych Tutaka w Gródku zrywa, a w jakim - kontynuuje tradycje festiwalu Basowiszcza? Jacy artyści wystąpią na tegorocznej edycji oraz na Festiwalu Białoruskiej Tradycji SONCAHRAJ?
Rozmawiamy o tym z Pawłem Staną Stankiewiczem i Źmicierem Kościnem z Fundacji Tutaka.
Część artystów: Volny chor, Astrouna, Guda,...Tribalanga Festival !pod powierzchnią!


Ten festiwal stał się już kolejną muzyczną ikoną Podlasia. I drugim (po ROCKu NA BAGNIE, który jest jednak inną muzyczną bajką), odbywającym się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego w Goniądzu. O sierpniowym Tribalanga Festival 2022 rozmawiamy !pod powierzchnią! z Joanna Sićko i Karolem Siekierką.
Etno-trybalno-chill-elektroniczno-instrumentalno-goatransowy...Festiwal ROCK NA BAGNIE 2022 w Goniądzu !pod powierzchnią!


O tegorocznym programie festiwalu ROCK NA BAGNIE w Goniądzu, o łosiach biegających po centrum miasta, o wszechogarniającym bagnie rozmawiamy z Jackiem Żędzianem i Krzysztofem Falkowskim.O raperach na B.EAST FEST i Taco Hemingwayu - z Arturem Broniszewskim !pod powierzchnią!


O czym prawią dzisiejsi raperzy? Jakie pragnienia wyrażają?

Na wyrywki:
"Czasem życie się uśmiechnie, mamy siebie, a nie sześć zer" (Szczyl)

"Mam 2 paki na blacie i 2 paki w dowodzie/Tutaj noga w podłodze/Tam oberki pod blokiem(...)
Tu fury nie robią, tu fury robią patrz/Mój człowiek nawet w swojej s-ce nie pali
A...Anna Szafranowska !pod powierzchnią!


Ta płyta zrodziła się z zachwytu nad Suwalszczyzną, "ziemią śliczną" oraz z szacunku dla śpiewaczek, od pokoleń kultywujących folklor północnej części naszego regionu. Są więc tu m.in. tradycyjne pieśni z repertuaru najstarszych śpiewaczek Suwalszczyzny we współczesnym jazzowym brzmieniu.

Dziś słuchamy płyty "Ziemio Ty śliczna" i...Piotr Jagielski autor książki „Święta tradycja, własny głos. Opowieści o amerykańskim jazzie” !pod powierzchnią!


"Nie wolno ci grać rzeczy, których sam nie napisałeś – tak brzmiało pierwsze przykazanie, święta zasada nowego jazzu wyznawanego w Chicago. Nie ma mowy o podpieraniu się stan dardami w stylu Autumn Leaves, repertuarem George’a Gershwina, Cole’a Portera czy innymi klasycznymi pozycjami. Albo masz coś do powiedzenia, albo nie masz. Jazzowi puryści, akademicy, a także...Piosenki epickie, piosenki jak nowele, opowiadania, mini-powieści !pod powierzchnią!


Piosenki epickie, piosenki jak nowele, opowiadania, mini-powieści tuż przed festiwalem literackim "Na pograniczu kultur" i Targami książki w Białymstoku.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok