Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead

20 września 2017

20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB
20.09.2017 Mateusz Gołaszewski i Maciej Korsan - goście programu !pod powierzchnią! fot.S.Krassowska/RB

20.09.2017 Maciej Korsan, który odszyfrował przekaz od Radiohead !pod powierzchnią! g.20

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Maciek Korsan jest białostocką enigmą, który jako pierwszy na świecie odszyfrował sekretną informację zespołu Radiohead (chodzi o reedycje płyty „OK Computer” :) Ten założyciel fanpage’a Radiohead Polska oraz fan grupy Mateusz Gołaszewski z Byen będą gośćmi !pod powierzchnią! Porozmawiamy o tajemnicach (np. dlaczego w pewnym momencie R. skasował wszystkie informacje ze swoich fan page'ów?) i muzyce Radiohead.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Białostocki Festiwal Halfway !pod powierzchnią! czy to epitafium?


Zwykle o tej porze szykowaliśmy się na Halfway Festival, który otwierał letni sezon ambitnych festiwali w naszym regionie i Polsce. Tym razem (jak informuje Opera - z powodu pandemii) nie będzie go w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Czy jakakolwiek inna impreza potrafi tak doskonale wykorzystać tę magiczną przestrzeń amfiteatru? Czy będzie za rok? Wygląda na to, że i...Rock na bagnie i Tribalanga Festival, czyli Goniądz festwalowym zagłębiem !pod powierzchnią!


Goniądz zagłębiem festiwalowym ????

Zbliżają organizowane nie bez okołopandemicznych problemów
ROCK NA BAGNIE (OFFICIAL) 2-3.07 (m.in. ARMIA PIDŻAMA PORNO TRIBUTE TO PAWEŁ „KELNER” ROZWADOWSKI BIELIZNA THE ANALOGS SEXBOMBA ANKH CELA NR 3 POWER OF LOVE)

I Tribalanga Festival 2021 5.08-08.08 (m.in. JASS YANG, Moribaya, Gooral, Kwazar, Marek Kubik,...(Prawie) wszystkie utwory o Białymstoku !pod powierzchnią!


Jakie znamy utwory o Białymstoku? O Jego mieszkańcach, miejscach, historii, opowieściach? Muzyczne opowiesci o nim snuli przedwojenni Żydzi dziś rockemeni, disco polowcy, czy raperzy. Tuż przed Dniami Bstoku słuchamy 3 godzin piosenek o tym mieście.Festiwal Czeremcha 2021 !pod powierzchnią!


Jaki będzie ten oby-już-post-pandemiczny Festiwal Czeremcha (23-25 lipca)?
Cały muzyczny program przedstawiłą Barbara Kuzub-Samosiuk z czeremszyńskiej „Podlaskiej Hodowli Muzyki Żywej” :)Ironiczne piosenki z Krzysztofem Szubzdą !pod powierzchnią!


Jakie znacie piosenki ironiczne/autoironiczne wyjątkowej urody?

Swoją ironiczną opowieść poprzez muzykę snuje satyryk, pisarz konferansjer Krzysztof SzubzdaRadek Polakowski (Pablopavo i Ludziki, Sztetl, Balkan Sevdah) z solową płytą !pod powierzchnią!


W cyklu "Swojacy far away" człowiek z Sejn i Warszawy, z Pablopavo i Ludziki, ze Sztetla, Balkan Sevdah, Frozen Bird... Przed nami prapremiera solowej, osobistej płyty Radka Polakowskiego.Spięty !pod powierzchnią!


Jesteś spięty? Posłuchaj metalu, to uspokaja - twierdzą naukowcy z australijskiego uniwersytetu w Queensland.
Z kolei Spięty (Hubert Dobaczewski/Lao Che) proponuje "Black mental". Czy jego quasi-rapowanie i stawianie diagnoz "Chciałby człek, czy nie chciałby, Pochodzi od wrednej małpy", "W sapiens homo stacjonuje ZOMO", a "system lubi kręcić...Marek Kubik o liveact'ie inspirowanym sztuce Z. Beksińskiego !pod powierzchnią!


Co jest takiego w sztukach wizualnych Zdzisława Beksińskego, że inspiruje też muzyków? Niedawno altowiolistkę z Białegostoku Magdę Szczebiot, teraz producenta Marka Kubika. Tuż przed ambientowym liveactem Marka, zapraszam na rozmowę z nim !pod powierzchnią!Biebrzańska Wiedźma !pod powierzchnią!


Tuż przed Dniem Ziemi - spotkanie z... Biebrzańską Wiedźmą.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Magdalena Pietruczak


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok