Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Przedstawienie "Faust" w białostockiej Akademii Teatralnej
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Każdy artysta pragnie stworzyć dzieło idealne, wznieść się ponad ludzkie ograniczenia.
Co się dzieje w głowie człowieka, którego pragnienie jest tak wielkie, że zamienia się w destrukcyjną siłę, a otaczająca rzeczywistość staje się obłędem, chichotem świata? Czy należy wybierać między rodziną, a dążeniem do doskonałości? Czy istnieje mniejsze lub większe zło? Przeszkodą są nasi bliscy? A może my sami?
"Faust" w wykonaniu studentów
W Akademii Teatralnej zainteresowani będą mogli obejrzeć "Fausta" według dramatu Tomasza Mana. Studenci III roku kierunku aktorskiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku zaaranżowali spotkanie z artystą – pisarzem, w jego pracowni skąpanej w kłębach dymu i oparach wosku, w której przedmioty zakrzywiają świat bohatera i skrywają jego największe lęki.
Przedstawienie "Faust" zrealizowane pod opieką Artura Dwulita odbędzie się w niedzielę (19.03) na szkolnej scenie o 19:00.
"Bleee…" - słuchowisko teatralne
O 15:00 dzieci wraz z rodzicami będą mogły uczestniczyć w słuchowisku teatralnym, zrealizowanym na podstawie tekstu Maliny Prześlugi pt.: "Bleee…". To opowieść doskonała dla całych rodzin – o zwątpieniu i wierze, przełamywaniu kompleksów i odnajdywaniu piękna w sobie. Słuchowisko zostało zrealizowane przez adeptów sztuki lalkarskiej w studiu Polskiego Radia Białystok.
Pokazy odbywają się w ramach szkolnych obchodów święta lalkarstwa.
Teatr Wierszalin w Supraślu zaprasza nas do korzystania z atrakcji przygotowanych na drugą edycję festiwalu "Między Wierszami".
Po raz kolejny, międzynarodowe grono pisarzy i artystów spotkało się na trzy dni w Sejnach i Krasnogrudzie by rozmawiać o Miłoszu, Ukrainie i Mickiewiczu. Wokół tych właśnie haseł powstała tegoroczna edycja Wielkiego Xięstwa Poezji.
Cały ogród Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej w Białymstoku jest zastawiony rzeźbami. Zasługa to artysty, który mówi o sobie Stan Wys - od Stanisław Wysocki.
Tę opowieść można zacząć tak: był sobie w miasteczku-bajeczka pewien festiwal, nazywał się Tykocińska Akademia Kresów. Przyjechało mnóstwo gości i turystów, żeby oglądać wystawy, filmy, spektakle i spotkania z wielkimi gwiazdami. Trwał dziewięć dni i miał się powtórzyć w tym roku, ale...w ciągu roku zdarzyło się wiele wydarzeń.
Małgorzata Trojanowska - nasza radiowa koleżanka i wybitna sopranistka - zagrała w sobotę (2.07) główną rolę Karusi w prapremierowej operze Zygmunta Krauzego "Noc Kruków". Spektakl rozpoczął Festiwal "Muzyka Polska" Polskiej Opery Królewskiej.
Ta impreza od lat przyciąga fanów ciężkiego brzmienia. W Goniądzu przez dwa pierwsze dni lipca odbywał się festiwal "Rock na bagnie".
Miała kształcić przyszłych artystów Opery i Filharmonii Podlaskiej, być szkołą, jakiej w Białymstoku jeszcze nie było. Tymczasem Policealne Studium Aktorsko-Wokalne od trzech lat nie prowadzi naboru. A ostatni rocznik właśnie zakończył tam edukację.
To jeden z festiwali z cięższą muzyką w Polsce, który otwiera wakacje. W następny weekend (1-2 lipca) w Goniądzu "Rock na bagnie". Wystąpią takie gwiazdy jak brytyjski U.K. Subs, Dezerter, Hunter czy Closterkeller, a także wiele młodych, także podlaskich kapel.
Fotograficzny zapiśnik miejskich krajobrazów oglądać możemy na wystawie fotografii Grażyny Rogali "Notatki z Białegostoku".
Prowadzący:
Andrzej Bajguz