Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Biblioteka. Oczywiście!" - Tydzień Bibliotek w Książnicy Podlaskiej
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Cykl edukacyjnych zajęć językowych dla dzieci
To już XIV edycja programu, którego głównym celem jest podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, a także powiększenie kręgu czytelników i użytkowników biblioteki.
Już od najbliższego wtorku (9.05) w Książnicy Podlaskiej rozpoczyna się cykl edukacyjnych zajęć językowych dla dzieci. Będą one obejmowały zabawy, gry, głośne czytanie oraz inne ćwiczenia i działania zorientowane na rozbudzenie u najmłodszych pasji do nauki języków obcych.
Zajęcia poprowadzą studenci UwB
Zajęcia poprowadzą studenci filologii angielskiej z elementami hiszpańskiego. Organizowany przez Książnicę we współpracy z uniwersyteckim Instytutem Neofilologii (Wydział Filologiczny UwB) cykl jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem.
Zajęcia będą się odbywały w Książnicy od 9 maja do 30 czerwca 2017 r.
W Tygodniu Bibliotek wezmą również udział Filie Książnicy Podlaskiej, które przygotowały szereg ciekawych zajęć dla najmłodszych czytelników.
Filia nr 1, ul. Dobra 12, 9-29 maja
Spotkania z autorkami książek dla dzieci: E. Janikowską, K. Janowicz-Timofiejew, zajęcia z elementami logopedii i dogoterapii, konkurs recytatorski związany z twórczością Ewy Szelburg-Zarembiny;
Filia nr 2, ul. Kozłowa 4, 8-12 maja
Warsztaty "Droga książki do biblioteki" oraz zajęcia związane z historią Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie;
Filia nr 3, ul. Ciepła 15, 8-17 maja
Spotkanie z Martą Fox - autorką książek dla dzieci i młodzieży, spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, warsztaty naukowe Eksperymentuj, odkrywaj, działaj.
Bądź ja Maria! oraz czytelnicze "Przygody kropelki wody","Niezapominajka";
Filia nr 4, ul. KEN 36, 8-31 maja
Warsztaty muzyczne z elementami gry na gitarze oraz perkusji, spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki;
Filia nr 5, ul. Pułaskiego 96, 8-12 maja
Wspólne czytanie bajek, mnóstwo quizów i zagadek oraz warsztaty "Jak powstaje książka";
Filia nr 6, ul. Piastowska 11 a, 8-15 maja
Spotkania DKK, wystawa "Ilustracja w książce na przestrzeni wieków", zajęcia połączone z prezentacjami multimedialnymi związane z historią książki, bibliotek a także życiem i twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego;
Filia nr 7, ul. Zielonogórska 2, 8-15 maja
Ciekawa ekspozycja książek wydanych na przełomie XIX/XX wieku, konkursy dla czytelników i sympatyków biblioteki "Co przedstawia prezentowana praca z metaloplastyki", spotkania autorskie m.in. z K. Janowicz-Timofiejew, lekcje biblioteczne "W świecie książek i baśni";
Filia nr 8, ul. W.Witosa 34, 2-16 maja
Spotkania z Białostockim Towarzystwem Esperantystów, warsztaty naukowe dla dzieci Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!, prezentacja twórczości Sekcji Twórczej CEW Klanza, szereg lekcji bibliotecznych pod hasłem "Wesoła Niezapominajka";
Filia nr 9, ul. Gajowa 73, 8-12 maja
Warsztaty z Białostockim Towarzystwem Esperantystów oraz zajęcia z Eleną Świątkowską - tyflospecjalistką z Fundacji "Szansa dla Niewidomych", spotkania z autorami książek dla dzieci - Agnieszka Suchowierska;
Filia nr 12, ul Dojlidy Górne 48, 8-11 maja
Konkursy czytelnicze oraz zajęcia inspirowane książką "Basia w bibliotece";
Filia nr 13, ul. W.Broniewskiego 4, 10-11 maja
Spotkania z Białostockim Towarzystwem Esperantystów oraz naukowe warsztaty dla dzieci "Eksperymentuj, odkrywaj, działaj. Bądź jak Maria!";
Filia nr 15, ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 B, 5-31 maja
Szereg ciekawych warsztatów, m.in.: "Jak powstaje książka", "Książka a film", "Książka bawi- książka uczy- książka leczy", spotkanie z autorką książek dla dzieci - Agnieszką Suchowierską;
Filia nr 17, ul. Dziesięciny 41 B, 8-19 maja
Wspólne czytanie książek związanych z tematyką wiosny, gry i zabawy edukacyjne ph. "Przyszła do nas wiosna".
Pięćset lat temu Bona Sforza przybyła do Polski, by odmienić kraj i zapisać się na kartach historii jako jedna z najbardziej niezwykłych kobiet swojej epoki. Teraz jej postać wraca na scenę w wyjątkowym poemacie jazzowym, który łączy historię, poezję i jazz.
Maturzyści zakończyli etap edukacji w swoich szkołach. Jak zawsze możemy oglądać efekt pracy supraskiego liceum w galerii przy Świętojańskiej.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok, czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Czy zastanawiali się kiedyś Państwo skąd w muzeach biorą się te wszystkie eksponaty, które potem możemy tam podziwiać na wystawach stałych i czasowych?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Były kwiaty, wspomnienia i wiele ciepłych życzeń. Wszystkie skierowane do ks. Leoncjusza Tofiluka, proboszcza prawosławnej parafii św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim, który świętuje jubileusz 90-lecia urodzin. Z tej okazji Fundacja Oikonomos wspólnie z Akademią Supraską zorganizowały wyjątkową wystawę zatytułowaną "Ojciec Leoncjusz. Ikonograf - Malarz -...
Prowadzący:
Andrzej Bajguz