W Białymstoku zakończył się Festiwal "Metamorfozy”

22 czerwca 2019

"Metamorfozy Lalek", fot. Monika Kalicka
"Metamorfozy Lalek", fot. Monika Kalicka

Wystawa w foyer BTL - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Prezentacje gości z egzotycznej Japonii i lalkarzy z Poznania zakończyły w sobotę (22.07) Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek dla Dorosłych "Metamorfozy” w Białymstoku.

Japońscy artyści pokazali swoje tradycyjne lalki. Technikę wymyśloną ponad 170 lat temu. Aktorzy prowadzili lalki używając nie tylko rąk, ale także stóp. 

Na zakończenie festiwalu odbyła się promocja książki z serii "Nasz BTL”. 

Również w Teatrze Lalek wszyscy zainteresowani tym wydawnictwem będą mogli je zobaczyć, wypożyczyć lub kupić. A do września w teatralnym foyer możemy oglądać wystawę scenografii i lalek z przedstawień Białostockiego Teatru Lalek dla dorosłych.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

"Adam Myjak. Historie"

Nowość Wydawnictwa BoszCzy artyście wszystko wolno?

O wolności artystycznej kiedyś i dziś opowiada krytyk sztuki Sebastian Kochaniec."Sen nocy miłości" i "Kaszalot" w BTL-u [recenzja]

"Sen nocy miłości" i "Kaszalot" możemy oglądać w Białostockim Teatrze Lalek.Teoria opanowania trwogi - rozmowa z Tomaszem Organkiem

Im bliżej 40. roku życia, tym z większą mocą uświadamiamy sobie, że życie się kiedyś skończy... Tomasz Organek uświadomił to sobie zdecydowanie wcześniej.O wpływie artystów na nasze życie - "Leksykon buntowników"

Janis Joplin, Bob Marley, Jimi Hendrix, Patti Smith, Bob Dylan, Kurt Cobain, David Bowie... Co łączy te postaci kontrkultury?Czy świat znajduje się na krawędzi tzw. klifu Seneki?

Czy jesteśmy więc świadkami końca pewnego cywilizacyjnego modelu, który powstawał w ostatnich kilkudziesięciu latach?Piękne i odważne zdjęcia oglądać można na nowej wystawie w Galerii Sleńdzińskich

Pokazuje się tam znany fotograf modowy, pracujący z najlepszymi modelkami i dla wielu ważnych magazynów.39. Międzynarodowy Festiwal "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej"

W poniedziałek (14.09) wieczorem rozpocznie się 39. Międzynarodowy Festiwal "Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej”. W części konkursowej weźmie udział dwadzieścia jeden chórów i zespołów wokalnych z kilku krajów. Laureatów poznamy 19 września.Twórcy spektaklu "Jesus Christ Superstar" spotkali się z widzami

Musical „Jesus Christ Superstar” powraca we wrześniu na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej. Pierwszy spektakl po przerwie pandemicznej - 19 września.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Kino "Świerkowa 1"!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok