W ciągu ostatnich 10 miesięcy zagrali 302 spektakle, które obejrzało 63 210 widzów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W ciągu ostatnich 10 miesięcy zagrali 302 spektakle, które obejrzało 63 210 widzów. Przypomnijmy premiery: „Śmierć w Wenecji czyli czego żałują umierający” w reżyserii Mikołaja Mikołajczyka, „Gałązka rozmarynu” Zygmunta Nowakowskiego w reżyserii Rafała Matusza, „Obława” Jana Nowary i Jagody Skowron w reżyserii Jana Nowary, „Błoto” Jana Jastrzębskiego w reżyserii Martyny Łyko, „Hobbit” na podstawie J. R. R. Tolkiena w reżyserii Grzegorza Suskiego oraz „Motyle są wolne” Leonarda Gershe’a w reżyserii Zbigniewa Lesienia.
Oprócz nowych spektakli, Teatr zaprosił widzów na festiwal „Kierunek Wschód II”. W październiku, po raz pierwszy w historii teatru, odbyła się transmisja telewizyjna przedstawienia Teatru Dramatycznego. W ramach Sceny PracOFFnia, w grudniu odbyła się premiera najnowszego przedstawienia Teatru PAPAHEMA: „Proces. Rekonstrukcja”.
Jaki był to sezon? Dorota Sokołowska rozmawia z dyrektorem Piotrem Półtorakiem.
Najnowsza powieść białostockiej autorki
To już kolejna książka, w której białostocka autorka pisze o kobiecie. Dlaczego?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
To, co możemy oglądać w Virturamie to efekt jego pracy przez ostatnie prawie 30 lat. Piotr Jaxa jeździł po całym świecie i fotografował największych operatorów filmowych, szpicę, która kręciła filmy, na których wszyscy się wychowaliśmy.
Monika Romanowska o tym, jak na kulturalnej mapie Polski wypada Białystok i Podlasie.
W tym roku przypada 100. rocznica urodzin białostockiego artysty – malarza Antoniego Szymaniuka, jednego z ważniejszych twórców działających w środowisku artystycznym naszego miasta II połowy XX w. W związku z tym Muzeum Podlaskie w Białymstoku planuje przypomnieć bogaty dorobek twórczy artysty.
To utrzymana w konwencji absurdu wciąż aktualna opowieść o bezradności człowieka, który walczy o przetrwanie. Białostocki Teatr Lalek sięgnął po tekst Sławomira Mrożka "Na pełnym morzu".
Dorota Sokołowska rozmawia z Weroniką Grozdew-Kołacińską o tym, co się widzi z oddalenia, czym nasycone jest Podlasie, w czym dostrzega się mistycyzm.
Jedna z najciekawszych scen teatralnych - supraski Wierszalin wkroczył w 30-lecie swego istnienia.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz