Akademia Teatralna otwiera szkolną scenę latem

9 sierpnia 2019

fot. PRB
fot. PRB

Akademia Teatralna otwiera szkolną scenę latem - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To okazja do tego, by podpatrzeć jak pracują studenci różnych kierunków: aktorskiego, reżyserii, scenografii i szansa na zapoznanie z efektami ich działań twórczych. Zobaczymy etiudy, małe spektakle, które powstały jako egzaminy z przedmiotów praktycznych.

W sierpniu czeka nas przegląd najciekawszych realizacji studenckich, w tym tych adresowanych do widzów dorosłych.

Szczegółowy program pokazów studenckich jest na stronie Akademii Teatralnej. Wstęp jest bezpłatny. Wcześniej warto jednak sprawdzić w kasie szkolnego teatru czy są jeszcze wejściówki.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Kulturalna majówka z Polskim Radiem Białystok na północy województwa


Tegoroczną majówkę ekipa kulturalnego programu Podróże po kulturze spędza na Suwalszczyźnie, zaglądając do instytucji kultury i świętując 30-lecie Fundacji Pogranicze.

Poezja codzienności - poetycja siła konceptu


Miłka Malzahn zauważyła, że rzeczywistość składa się z konceptów. A to już samo w sobie jest i poetyckie, i psychologicznie interesujące. Do czego jeszcze może nas poezja doprowadzić?Czy to koniec festiwalu Halfway w Białymstoku?


Halfway Festival / W Połowie Drogi to festiwal muzyki odbywający się w Białymstoku co roku w ostatni weekend czerwca.Globalne problemy muzyki lokalnej


Kiedy mówimy muzyka podlaska, o czym myślimy? Co ją wyróżnia?"Podlasie. Część V: Muzyka instrumentalna i taniec" - monografia


Jakie instrumenty są charakterystyczne w muzyce ludowej na Podlasiu? W jaki sposób ta muzyka związana jest z obrzędami? Dlaczego harmonie i akordeony wyparły w pewnym momencie skrzypce?"Cicho, cichutko" - nowa książka Ignacego Karpowicza


Czy Ignacy Karpowicz znowu zaprasza nas do swoistej gry, w której nic nie jest takie, jakie się może wydawać?Z powodu remontu budynku mural "Wyślij pocztówkę do babci" zniknie na dwa lata


Lubiany przez białostoczan mural "Wyślij pocztówkę do babci" może zniknąć z wieżowca przy ul. Skłodowskiej nawet na dwa lata. Tyle może potrwać remont budynku, związany z koniecznym dociepleniem, a to jest równoznaczne z zakryciem malowidła.Co czytamy i jak czytamy?


Opublikowane właśnie wyniki dorocznego badania stanu czytelnictwa prowadzonego przez Bibliotekę Narodową wskazują na najwyższy poziom zainteresowania literaturą od sześciu lat – co najmniej jedną książkę przeczytało 42 proc. Polaków.
 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok