Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Kolejny koniec świata" w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kończy się nasz świat, ten który dobrze znamy, w którym mamy cztery pory roku. Kończy się świat, w którym tylko od nas zależy, dokąd chcemy polecieć na wakacje. Kończy się świat, w którym możemy stwierdzić, że żyjemy w spokojnych czasach. Kończy się świat, w którym to specjaliści mówią nam, co zrobić w momencie zagrożenia, żeby sobie poradzić czy przetrwać. Kończy się świat, w którym wiemy, kogo słuchać, komu zaufać. Kończy się świat, w którym z powodu najdrobniejszych różnic nie skaczemy sobie do oczu.
Czy rzeczywiście tak jest? Czy taki świat kiedykolwiek istniał? Czy może to my na zbyt długą chwilę uwierzyliśmy, że taki jest?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
Już w przyszłą sobotę (30.01) zobaczymy w sieci „Kolejny koniec świata” w reżyserii Marii Żynel w wykonaniu studentów IV roku Akademii Teatralnej w Białymstoku.
Dokładnie dziesięcioro studentów, kilkanaście piosenek, aranżacje Piotra Nazaruka, niemal pusta scena. Repertuar od Anny Jantar do Dezertera i od Manaamu po Fisza.
Jeśli ktoś lubi „z orkiestrą”, wersalką i akrobacjami w powietrzu, to tutaj nie będzie ! Wartkiej akcji, ciągu logicznego i spójności stylistycznej, też brak. Ale może warto...
Z Marią Żynel i studentami rozmawiała Olga Gordiejew.
Premierowy dostęp do piosenki aktorskiej 30 stycznia 2021 w sobotę o 19:00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku.
Link do spektaklu będzie na profilu Facebookowym Akademii Teatralnej w Białymstoku.
Serial "Portland Tower" nakręcony został na podstawie powieści Kate London, autorki trylogii kryminalnej "Metropolitan".
Co może być przyszłością kina? Jak zmieni je sztuczna inteligencja, gry komputerowe? Jak będziemy reagować na możliwość swego rodzaju "wchodzenia" do filmów wirtualnych oraz wpływania widza na przebieg fabuły?
Czy tytułowe "Ubytki", które są metaforą niedopracowania, luki, wymagają jakiegoś uzupełniania ze strony nas, odbiorców?
Genealogia to atrakcyjny sposób nie tylko na szukanie swoich korzeni, także poznawanie historii swego kraju.
Malika Tomkiel pisze, uczy jogi, nie boi się konfrontacji z trudnymi tematami. Mieszka na Podlasiu, choć nie przywiązuje się za bardzo do miejsc i przedmiotów.
Prawie 100 autorów pojawiło się na czternastu edycjach festiwalu "Zebrane". To literackie święto przygotowują pasjonaci Fabryki Bestsellerów i za każdym razem mają nosa do tego, żeby zaprosić najgorętsze nazwiska literackie.
Tkaniny, dywany i malarstwo Beaty Palikot-Borowskiej można oglądać na najnowszej wystawie przy ul. Legionowej.
W nauce rysunku liczą się zarówno teoria, jak i praktyka, można korzystać z licznych książek na ten temat czy darmowych materiałów edukacyjnych umieszczonych w internecie.
Łomżyńskie więzienie i wiele innych miejsc z rodzinnego miasta Anny Rybakiewicz pojawi się w jej najnowszej książce "Agentka wroga". Autorka kolejny raz opowiada historię wojenną, związaną z bliskimi z jej rodu.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz