Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Kolejny koniec świata" w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej w Białymstoku
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kończy się nasz świat, ten który dobrze znamy, w którym mamy cztery pory roku. Kończy się świat, w którym tylko od nas zależy, dokąd chcemy polecieć na wakacje. Kończy się świat, w którym możemy stwierdzić, że żyjemy w spokojnych czasach. Kończy się świat, w którym to specjaliści mówią nam, co zrobić w momencie zagrożenia, żeby sobie poradzić czy przetrwać. Kończy się świat, w którym wiemy, kogo słuchać, komu zaufać. Kończy się świat, w którym z powodu najdrobniejszych różnic nie skaczemy sobie do oczu.
Czy rzeczywiście tak jest? Czy taki świat kiedykolwiek istniał? Czy może to my na zbyt długą chwilę uwierzyliśmy, że taki jest?
To będzie pierwsza w historii szkoły premiera egzaminu z piosenki aktorskiej online.
Już w przyszłą sobotę (30.01) zobaczymy w sieci „Kolejny koniec świata” w reżyserii Marii Żynel w wykonaniu studentów IV roku Akademii Teatralnej w Białymstoku.
Dokładnie dziesięcioro studentów, kilkanaście piosenek, aranżacje Piotra Nazaruka, niemal pusta scena. Repertuar od Anny Jantar do Dezertera i od Manaamu po Fisza.
Jeśli ktoś lubi „z orkiestrą”, wersalką i akrobacjami w powietrzu, to tutaj nie będzie ! Wartkiej akcji, ciągu logicznego i spójności stylistycznej, też brak. Ale może warto...
Z Marią Żynel i studentami rozmawiała Olga Gordiejew.
Premierowy dostęp do piosenki aktorskiej 30 stycznia 2021 w sobotę o 19:00 na kanale YouTube Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku.
Link do spektaklu będzie na profilu Facebookowym Akademii Teatralnej w Białymstoku.
Bohaterami serialu są członkowie zamożnej rodziny. Ich codzienność do pewnego momentu nie różni się od naszej. Do chwili, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika żona i matka dwojga dzieci, a jej mąż odbiera telefon, w którym ktoś wyjaśnia, że kobieta została porwana.
„Muzyka grała, a strojni trefnisie fikali kozły ku radości rozbawionych biesiadników.” Ten cytat z "Cesarza" Ryszarda Kapuścińskiego jest mottem wystawy Przemysława PRAKTISa Sieńki w Centrum im. Zamenhofa w Białymstoku.
Wsparcie edukacji artystycznej nie tylko odbiorców, ale i samych twórców czy pomysł biennale sztuk plastycznych - to tylko część z postulatów, które pojawiły się podczas 1. edycji "Białostockiej Kawiarenki Artystycznej ".
Przed nami jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Białymstoku, okazja do spotkań ludzi sztuki nie tylko z Polski.
W swoim życiu robiła wiele - pisała wiersze, fotografowała, była aktywną dziennikarką i krytykiem zdarzeń kulturalnych.
„Koncerty na głos i obraz” to cykl muzycznych spotkań przygotowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku i białostocką Filię Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
„Parking” z setek furmanek, stara studzienka i rzeczka przez którą przepychają ludzie samochód. Te i inne zdjęcia ukazujące klimat i atmosferę dawnej Grabarki możemy zobaczyć na wyjątkowej wystawie Jana Słodowskiego „Święta Góra Grabarka”.
Premierę widowiska muzycznego na podstawie oratorium "Quo Vadis" Feliksa Nowowiejskiego przygotowuje Opera i Filharmonia Podlaska. Premiera w najbliższy piątek (27.05).
Od poniedziałku do czwartku w Operze i Filharmonii Podlaskiej publiczność mogła śledzić rywalizację najlepszych w kraju adeptów sztuki dyrygowania.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz