Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | "Pinokio" - premiera w Białostockiej Akademii Musicalowej
To adaptacja znanej powieści Carla Collodiego o drewnianej lalce, która pokonuje liczne wyzwania, żeby zostać prawdziwym chłopcem. Najmłodsi wokaliści z Białostockiej Akademii Musicalowej przygotowali spektakl „Pinokio”.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
To historia z ponadczasowym przesłaniem, że nigdy nie można się poddawać w dążeniu do celu. Pomimo tego, że droga bywa trudna i kręta, to pójście na skróty nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem.
Z twórcami musicalu "Pinokio" rozmawiała Olga Gordiejew.
Premierowe spektakle miały miejsce w niedzielę (23.04) o 11:30 i 14:00 w białostockim Nie-Teatrze. W przyszłym tygodniu spektakl będzie grany codziennie od poniedziałku do piątku (24-28.04) o 9:00 i 11:00. "Pinokia" będziemy mogli zobaczyć również w Dzień Dziecka (1.06) o 17:00.
Dymitr Grozdew to bułgarski artysta, który od prawie pół wieku mieszka i tworzy w Białymstoku. Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku można oglądać portrety jego autorstwa.
Czy śmieszyłyby nas żarty wygenerowane przez sztuczną inteligencję używającej głosu/stylu Artura Andrusa? Jak poczucie humoru ułatwia okiełznanie szybko zmieniającego się świata technologii, kultury, polityki?
"Muzy-fantomy. Taneczne kompozycje" - pod takim hasłem możemy w niedzielę (1.12) o 16:00 w Kawiarni Lalek w BTL-u zobaczyć i wysłuchać artystycznego stypendium Aleksandry Semeniuk.
Swoje prace wystawiał w galeriach i muzeach na całym świecie. Teraz, przez krótki czas, można oglądać je także w Białymstoku. Wystawa "Duże i małe" słynnego artysty Józefa Wilkonia czeka na odwiedzających w Okręgowej Izbie Lekarskiej.
Swoją nową płytę będzie promował w przyszłym tygodniu w Białymstoku znany pianista jazzowy Włodek Pawlik.
Barbara Radziwiłłówna stanowi fenomen polskiej kultury. Mimo że żyła krótko, należy do grona najsławniejszych, najbardziej znanych postaci historycznych.
"Kobieta z jeziora" - krytycy nazywają ten serial feministycznym kryminałem noir, w którym równie ważne, co poszukiwanie mordercy, jest skupienie na przemianach, jakim podlegało amerykańskie społeczeństwo w latach 60. ubiegłego wieku.
Które książki czytane po latach zachwycają, a które może wręcz mierżą? Co nowego odkrywamy dziś w dawnych lekturach?
Jak mówić o cierpieniu, okrucieństwie, ale i nadziei oraz determinacji poprzez sztukę? O tym opowiada najnowsza wystawa w Muzeum Pamięci Sybiru.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz