Festiwal Underground/Independent

17.03.2024, 11:03, akt. 11:07

Mocno lokalnym akcentem rozpoczął się festiwal Underground/Independent. W Białostockim Ośrodku Kultury można oglądać obrazy Michała Ciruka, którego także nasi słuchacze z anteny znają z muzycznej strony jako Cirę, a po wernisażu był pokaz filmu Cezarego Chwicewskiego "Czy pamiętasz ten Białystok?"


źródło: BOK
źródło: BOK


0:00
0:00
O wystawie obrazów Michała "Ciry" Ciruka z Sebastianem Kochańcem rozmawia Dorota Sokołowska | Pobierz plik.


0:00
0:00
Festiwal Underground/Independent - relacja Joanny Sikory | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Film powstał z domowych nagrań wideo z lat 1985 -2005 ofiarowanych przez mieszkańców.

A w niedzielę (17.03) ostatni dzień Festiwalu Underground/Independent. W kinie Forum o 16:00 interaktywny dokument "Szkoła, świat". To film oparty na obserwacji, irytacji i miłości. Reżyserka Iga Łapińska wychowała się w Chlebiotkach, a po 20 latach wróciła tam z kamerą. A po projekcji film "Tyle co nic", który doceniono podczas ostatniego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Gośćmi pokazu będą: reżyser Grzegorz Dębowski i aktorki Monika Kwiatkowska - znana podlaskiej publiczności z Teatru Wierszalin oraz Justyna Godlewska – Kruczkowska z Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Kulturalna Majówka u fotografika Adama Wajraka


Adam Wajrak jest dziennikarzem i przyrodnikiem, mieszka w Puszczy Białowieskiej, pisze o niej książki, opowiada w swoim podcaście - Tropem Wajraka, włącza się w ochronę puszczańskiego świata.



Kulturalna Majówka u artystki Marzanny Szkuty [zdjęcia]


Tworzy biżuterię inspirowaną naturą. Przyrodę uważa za żywy organizm - świat należący nie tylko do ludzi, ale też innych żywych istot. Marzanna Szkuta mieszka w sercu Puszczy Białowieskiej, tam uczy ludzi etycznego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie.



Kulturalna Majówka z ilustratorką Marią Dek


Jej dom jest artystycznym spełnieniem marzenia o wolności. Twórczo przygląda się światu, wychowując dwóch urwisów i prowadząc z mężem agroturystykę w Białowieży. Maria Dek przede wszystkim jednak ilustruje, a w książkach prowadzi pełne absurdalnego humoru pogawędki z widzem.



Kulturalna Majówka u malarki Barbary Bańki [zdjęcia]


Urodziła się w "wielkim lesie" i od razu z Puszczą Białowieską stali się przyjaciółmi. Barbara Bańka - artystka, malarka, fotografka, przewodniczka - pracuje i mieszka w Białowieży. Jej prace, które podziwiać można w Barbara Bańka Atelier, są opowieścią o istocie prawiecznego lasu, jego energii, tajemnicach, uroku stworzeń w nim mieszkających.



W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży można zobaczyć wystawy artystów Związku Polskich Fotografów Przyrody [zdjęcia]


Będąc w Białowieży nie można nie zajechać do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego w Białowieskim Parku Narodowym. Tam też możemy oglądać wystawy artystów Okręgu Podlaskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.



Festiwal "Poezja w Puszczy"


Od ostatniej "Poezji w Puszczy” upłynęły 4 lata, ale ten kameralny festiwal, który ma miejsce w Świnorojach w Dworku Rousso cały czas się rozwija. Jego kameralna formuła jest niezmienna - czytanie na żywo poezji w puszczy, a także spotkania autorskie - to podstawa kontaktu poezji z odbiorcą.



Historia programów kulturalnych Radia Białystok. Wspominamy Jacka Grüna i Andrzeja Koziarę


W tym roku przypominamy historię programów kulturalnych Polskiego Radia Białystok. Już wiemy, że wszystko zaczęło się 1975 roku (najprawdopodobniej), czyli przed nami półwiecze istnienia tematyki kulturalnej na naszej antenie.



Iwona Zinkiewicz o swojej fascynacji historią regionu i książce "Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat"


"Szastały i Stryki. Mój pierwszy świat" - to tytuł książki opisującej historię dwóch mieszczańskich wsi Bielska autorstwa Iwony Zinkiewicz.



Prace dyplomowe uczniów liceum plastycznego w Supraślu na wystawie w Muzeum Karnego


Abiturienci odebrali pod koniec tygodnia świadectwa i czekają na maturę, a szkoły artystyczne zaprezentowały prace dyplomowe uczniów. Są wyjątkowe: świeże, energetyczne, pracochłonne i bardzo oryginalne.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Marcin Kozłowski
Wojciech Kujałowicz
Miłka Malzahn
Grzegorz Pilat
Dorota Sokołowska



REKLAMA
Nowy tytul

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok