Młodych artystów, którzy są z Podlasia gromadzi nie tylko Kolektyw Społem Fest, ale też Kolektyw Grupa B i zaprasza na wystawy do stolicy regionu. Cykl wystaw i wydarzeń artystycznych „Witaj w klubie 2” zainaugurowała nowa ekspozycja „wędrująca”, czyli „Kompakt”. Białostocka odsłona domyka tę podróż, stanowiąc jej finałowy etap i jednocześnie symboliczny powrót do miejsca pochodzenia członkiń kolektywu. A wystawę oglądać można było w osiedlowym domu kultury.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Inicjatywa Kolektywu Społem Fest ma na celu wspieranie i zrzeszanie młodych osób artystycznych z Podlasia, poprzez prezentację ich twórczości w białostockich klubach osiedlowych. Kolejne będą w czerwcu w Klubie Kalina, w sierpniu w Klubie Stoczek, we wrześniu w Balladzie, w październiku w Mozaice, a na finał - w listopadzie - w osiedlowym klubie Kaktus. Będziemy towarzyszyć młodym artystom, którzy wracają do Białegostoku, jak do rodzinnego miasta, w którym zaczęła się ich przygoda ze sztuką.
"Ciociu, jeszcze raz" - tak będzie nazywać się nowa płyta Karoliny Cichej, a utwory z niej usłyszymy podczas koncertu na naszej antenie w Dniu Dziecka.
W czwartek (29.05) otwiera się "Walizka", czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Łomży. Zmieści się w niej w tym roku ponad dwadzieścia wydarzeń teatralnych i okołoteatralnych.
Ten festiwal zawsze zaskakuje świeżością i poszukiwaniem nowej formuły łączenia muzyki z innymi dziedzinami sztuki. Przed nami Electrum Up To Date Festival, to już 16. odsłona imprezy. To dzięki niemu w Białymstoku już od czwartku (29.05) pojawią się miłośnicy muzyki elektronicznej z całej Polski. Szczegóły tegorocznego programu festiwalu zdradza dyrektor artystyczny imprezy...
Studenci wydziału aktorskiego pracują nad egzaminem z piosenki aktorskiej „Cabaret Berlin 1930” w reż. Pawła Aignera. Zaśpiewają utwory z repertuaru urodzonego w Białymstoku kompozytora Miszy Spoliańskiego oraz przedwojennych kabaretów niemieckich.
Dziennikarstwo to zawód o różnych obliczach. Stereotypowo wyobrażamy sobie, że uprawiają go ludzie, których codzienna praca polega na siedzeniu przed komputerem, wykonywaniu setek telefonów, wyciąganiu wniosków z rozmów i pisaniu artykułów. W dużej mierze rzeczywiście tak jest, ale stereotyp - jak to stereotyp - upraszcza rzeczywistość, spłycając ją do szybkich,...
Mieszkamy na skraju mapy Polski i bliska granica ma wpływ na życie każdego z nas. Czy można z niej uczynić także działanie artystyczne? Spróbowali to zrobić młodzi twórcy w ramach projektu „Wschody-Zachody".
Gdzie szukać nadziei w czasach kryzysu? Z tym pytaniem mierzą się twórcy zaproszeni na tegoroczny festiwal Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku.
Białystok przed II wojną światową miał swoją ciemną stronę – ukrytą między brukiem, błotem i szemranymi opowieściami. To Chanajki – dzielnica wymazana z reprezentacyjnego oblicza miasta, żyjąca własnym rytmem, na styku codzienności i półświatka, gdzie granica między przetrwaniem a przestępstwem była ledwie wyczuwalna.
W centrum miasta przy ulicy Legionowej, tuż obok Kościoła Farnego jest Galeria Slendzinskich, która tym razem powita nas bielą i czernią oraz ciekawą, lśniącą podłogą. Swoje prace prezentuje Dorota Borowa, a głównym ich współautorem jest woda – żywioł obecny w każdym z nas.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz