Radio Białystok | Mniejszości | Pod znakiem Pogoni | Prawosławne kolędy wydane przez Fundację Muzyka Cerkiewna 28.12.2017
To ciekawe muzyczne wydawnictwo i swego rodzaju dokumentacja historii festiwalu. Fundacja Muzyka Cerkiewna wydała płytę z prawosławnymi kolędami. Znalazły się na niej utwory prezentowane przez uczestników Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej "Hajnówka" w latach 1991-2005.
Dziś spotkamy się też z uczestnikami warsztatów kulinarnych "Ziemniaczane fantazje" zorganizowanych przez Fundację Oni to My.
Jak w każdy czwartek zajrzymy też do najnowszej "Niwy".
Zaprasza Michał Stepaniuk
Ponad 16 milionów złotych mają kosztować prace przy przebudowie ulic w centrum Dubicz Cerkiewnch. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać prawie dwa lata.
Wystąpiło ponad 160 wykonawców. W Białymstoku odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Festiwalu „Biełaruskaja pieśnia – 2023”. W dzisiejszej audycji odwiedzimy białostocki koncert.
W audycji Pad znakam Pahoni odwiedzimy Przedszkole nr 1 w Hajnówce, gdzie już od dwóch dekad organizowane są zajęcia z języka białoruskiego.
Wojna rosyjsko – ukraińska i polityczna sytuacja w Białorusi, spowodowały wstrzymanie turystycznego ruchu do tych państw. W trudnej sytuacji znalazły się również turystyczne biura podróży, organizujące do tej pory wyjazdy na wschód.
Naprawa dróg powiatowych czy przebudowa budynku liceum – są to niektóre zadania zaplanowane do realizacji w tegorocznym budżecie powiatu hajnowskiego. Które drogi powiatu czeka naprawa i kiedy powiat hajnowski dogoni w rozwoju powiaty na zachodzie kraju – m.in. o tym w dzisiejszej audycji Pad znakam Pahoni rozmawiuamy ze starostą hajnowskim Andrzejem Skiepko.
Gościem audycji Pad znakam Pahoni będzie Wiktor Parchimczyk, który za udział w powyborczych prostestach na Białorusi, został skazany na tzw. "chemię".
W białostockim centrum „Nowaja Ziamla” zaprezentowano film, znanego białoruskiego yotubera z Lidy – PROEST. Film opowiada zmaganiach „zwykłych” Białorusinów o wolność ich ojczyzny, po wydarzeniach 2020 roku.
Była wspólna modlitwa i wspomnienia. Mieszkańcy, ich rodziny oraz samorządowcy spotkali się w Zaleszanach w 77 rocznicę spalenia wsi.
W audycji usłyszymy wspomnienia mieszkańców wsi spacyfikowanych w 1946 r przez oddział Pogotowia Akcji Specjalnej, dowodzony przez Romualda Rajsa „Burego”.
Prowadzący:
Jarosław Iwaniuk