Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu - to tu dzieje się akcja powieści obyczajowo-kryminalnej. Grzegorz Sobal, kiedyś ambitny, pełen energii, krakowski dziennikarz, przyjeżdża na prowincję, by znaleźć sensacyjne informacje na temat miejscowych księży. Jedyne co czuje to frustracja, gniew i niechęć do przełożonych. Nie spodziewa się, że jego wizyta przerodzi się w pogoń za mordercą. Dziennikarskie śledztwo komplikuje mu dociekliwy nadkomisarz Wincenty Zborowski wraz z przenikliwą policjantką Sarą Halicką.
Wciągająca akcja, zagadkowa śmierć, zaskakujący cud. Prawda musi ujrzeć światło dzienne. Podlasie jeszcze nigdy nie skrywało tylu tajemnic.
Marta Łysek, "Ciało i krew", Wydawnictwo WAM. Adaptacja - Dorota Sokołowska, realizacja - Kamil Kalicki, czyta - Piotr Szekowski.
Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.
Fanów filmowego komendanta policji z Królowego Mostu czeka nie lada gratka. Na antenie Polskiego Radia Białystok będzie można posłuchać „U Pana Boga na dywaniku”, czyli wywiad-rzekę z aktorem Andrzejem Beya-Zaborskim.
Polski kryminał miał tylko jedną królową - Joannę Chmielewską, autorkę książek, które czytały miliony. Za jej biografię wzięła się Katarzyna Droga. W efekcie powstała opowieść zabawna i - jak to u Chmielewskiej - z wieloma zwrotami akcji.
Trzecia, po "Lekarce nazistów" i "Złodziejce listów" powieść łomżanki Anny Rybakiewicz. Tym razem bohaterką jest młoda kobieta, która prowadzi podwójną grę z niemieckim wywiadem podczas wojny.
Czy opisane przez Elizę Orzeszkową dzieje bohaterów "Nad Niemnem" były oparte o fakty, czy były literacką fikcją? Robert Pawłowski przedstawia dalsze losy postaci z powieści.
Opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem.
Ryszard Skibiński - legendarny muzyk Kasy Chorych, wirtuoz gry na harmonijce ustnej, wielka osobowość, którą zabił nałóg. "Skiba. Niedokończony blues” to pierwsza biografia legendy białostockiego bluesa.
„Bardzo cichy rozwód” to kolejna powieść Alka Rogozińskiego, autora znanego z łączenia klasycznych intryg kryminalnych z dużą dawką czarnego humoru. Tym razem bohaterami powieści jest para niedoszłych rozwodników, którzy wspólnie muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom.
Czy znacie życiorysy polskich autorów lektur ze szkoły? Na pewno wszystko wiecie o Mickiewiczu, Sienkiewiczu, Konopnickiej i im podobnych posągowych postaciach polskiej literatury? Sławomir Koper w swej najnowszej książce opowiada historie, o których nie dowiecie się z oficjalnych biografii...
Czy można odciąć się od przeszłości i zacząć wszystko od nowa? Najnowsza powieść Anny Szczęsnej "Przystań nad Wisłą" w Polskim Radiu Białystok.