Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tamara Pawlicka ma za sobą trudne dzieciństwo. Osierocona przez matkę, odizolowana od ukochanej babci i wychowywana przez apodyktycznego ojca, dla którego najważniejsze są praca i pieniądze, nie wie, co to radość i beztroska. Podporządkowana ojcu robi wszystko, by spełnić jego oczekiwania. Po jego niespodziewanej śmierci, musi nauczyć się samodzielności. Początkowo uchyla się od podejmowania decyzji, z czasem jednak postanawia nadrobić stracone lata i odnaleźć własną drogę do szczęścia. Opuszcza Warszawę i wyrusza do tajemniczego domu położonego na skarpie. Tamara chce odciąć się od dotychczasowego życia i zacząć od nowa, ale tajemnice z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć.
„Przystań nad Wisłą” to historia o tym, jak dzieciństwo wpływa na nasze wybory w dorosłości, ale też o sile, która drzemie w każdym z nas i pomaga zawalczyć o spełnienie marzeń.
Anna Szczęsna – autorka powieści obyczajowych i opowiadań grozy. Urodzona we Włocławku, obecnie mieszka w Toruniu. Całe życie związana z książkami. Z wykształcenia i zawodu bibliotekarka, teraz skupiona wyłącznie na pisaniu. Kocha las, długie spacery, książki i filmy. Do szczęścia potrzebuje nielimitowanego dostępu do herbaty i towarzystwa roślin. Do tej pory, w Wydawnictwie Filia ukazały się jej następujące książki: "Ogród z widokiem", "Willa Pod Jemiołą", "Przystań nad Wisłą".
Strona autorska na Facebooku: Anna Szczęsna – książki, które same się czytają; profil na Instagramie: @anna_szczesna_autorka
Anna Szczęsna, "Przystań nad Wisłą", Wydawnictwo Filia. Adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki, czyta Monika Chrzanowska. Na antenie Polskiego Radia Białystok o 4.40, 9.40 i 22.40.
Jak to się stało, że do wielkiej naukowej rewolucji doszło właśnie w Polsce? Skąd się wziął geniusz Mikołaja Kopernika, jak wyglądało jego życie - to wszystko w brawurowej biografii uczonego, który zmienił nasze miejsce we Wszechświecie?
Debiutancka powieść łomżanki Anny Rybakiewicz o obowiązku, miłości i wierności przysiędze - "Lekarka nazistów" na antenie Polskiego Radia Białystok.
Poruszająca opowieść o sile rodzinnych więzi, o woli życia, nadziei i miłości, trwających nawet w obliczu okrucieństw wojny. Od poniedziałku do piątku w Polskim Radiu Białystok.
Nowy zbiór felietonów Reginy Brett przypomina, że nawet w najtrudniejszych i najbardziej mrocznych chwilach nie warto tracić nadziei. Autorka podpowiada, jak rozwiązywać życiowe łamigłówki i jak iść przez życie, by mimo trudności w pełni się nim cieszyć. Przekonuje, że najlepszą odpowiedzią na wszystko jest miłość.
Czy może być coś emocjonującego w pracy prywatnego detektywa w Białymstoku? O tak! I to bardzo. Kryminał, którego akcja dzieje się na ulicach stolicy Podlasia. Powiązania biznesowo-polityczne, układy, brudne interesy i wielkie pieniądze oraz zbrodnia. Wszystko to w najnowszej powieści Marcina Silwanowa "Warstwy podskórne".
Opowieść o Oli, która stała się wielką miłością Marszałka Józefa Piłsudskiego - na antenie Polskiego Radia Białystok.
Charyzmatyczny, bo dobry, bo odważny, bo mądry, szczery i troskliwy. Ks. Jan Kaczkowski zasłynął w opinii publicznej jako terapeuta dusz, osoba o niewykończonych pokładach optymizmu i zwykłej ludzkiej dobroci. Przez lata wspierał nieuleczanie chorych pacjentów. "Życie na pełnej petardzie" to autobiograficzna opowieść, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego...
Morderstwo i poszukiwanie sprawcy przez krakowskiego dziennikarza, kto skomplikuje śledztwo i czy uda się przełamać zmowę milczenia miejscowych? Sokółka, jakiej nie znacie w najnowszej powieści Marty Łysek "Ciało i krew".
"Płynąc po dnie Niemna" Roberta Pawłowskiego to opis dramatycznych losów mieszkańców Grodzieńszczyzny i Nowogródczyzny na przestrzeni kilkudziesięciu lat XX wieku. To historia oparta na faktach i prawdziwych losach ludzi. Spotykamy tu też bohaterów znanych z "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.