Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W audycji o ciekawych projektach nagrodzonych w konkursie Technotalenty. Naszymi gośćmi są młodzi naukowcy z Politechniki Białostockiej. Zastanawiamy się nad tym, czy Białystok jest dobrym miejscem dla talentów. Czy są odpowiednio wspierani, tak, aby mogli doskonalić swoje pomysły i zdobywać wiedzę pozwalającą rozwijać kreatywność.
Goście Lecha Pilarskiego:
- Ewelina Brzozowska - doktorantka Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej
- Jan Godlewski - adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej
Sytuacja na świecie bardzo się dynamizuje. Zmieniają się priorytety mocarstw, co może podważać dotychczasowe sojusze. Przybyła nowa przestrzeń konfliktów, związana z bezpieczeństwem - rzeczywistość cyfrowa.
Uniwersytet w Białymstoku dostał nominację do nagrody "ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2019". Nagrody te otrzymują uczelnie, których badania wnoszą największy wkład w postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie.
Dlaczego tak trudno jest odtworzyć ludzką skórę? Mamy przecież coraz nowocześniejsze narzędzia, aby zanalizować jej budowę. W czym tkwi problem, że nie można jej zsyntezować?
Program z Wilna. W piątek (22.11) odbyła się tam wielka uroczystość uczczenia powstańców styczniowych. Dwa lata temu odnaleziono miejsce tajnego pochówku 20 uczestników powstania na Litwie.
Co nas czeka w związku ze zmianami klimatycznymi? Jak można temu przeciwdziałać?
W audycji rozmawiamy o zmianach klimatycznych, ochronie przyrody oraz o propagowaniu wiedzy na ten temat.
Czy warto inwestować w mikroinstalacje fotowoltaiczne?
Jakie zastosowanie w diagnozie i leczeniu różnych chorób ma medycyna nuklearna.
Premier podwyższył stopień bezpieczeństwa w naszym kraju do Bravo-CRP. To ma związek z wyborami i ma także zwrócić uwagę na cyberbezpieczeństwo.
Prowadzący:
Lech Pilarski